Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én betiltanám a kártyás...

Én betiltanám a kártyás fizetést a boltban! Mit féltenek magukkal vinni 2 ezer forintot az emberek?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam. Amíg állok a sorban, mert beírja a kódot, és várják a visszaigazolást, addig 3 embert is lenyomnának az eladók!

Most mit féltenek 2 ezer forintot maguknál tartani?

Megértem, ha több tízezer forintot nem merne valaki magával vinni a boltba, de hogy nyamvadt 2000 ezer forintokért vásárolnak emberek, és kártyával fizetnek a boltban, az idegesít!

Igen, nem halok bele, de eszem megáll mikor áll a sor egy ideje előre nézek és a vásárló a pinkóddal szórakozik!

Utána kérdeztem ismerőseim körében akik szintén kártyával fizetnek, hogy mégis miért, telik az idő, vele. És azt mondták, mert ha ellopják letudják tiltatni, meg biztonságos... blabla, ja meg 3-4 embernek végig tovább kell állnia a boltban a sort!


Mit féltenek egyesek 1-2 ezer forintot, hogy kártyával fizetgetnek?



2013. okt. 25. 19:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, hogy ebben az esetben mennyi papírpénzt kellene nyomtatni?

Rengeteget.

Például az USA összes vagyonának mindössze 2%-a létezik papírpénzben, a többi virtuális.

Így is elég fát vágunk ki.

2013. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Ugyanannyit vársz akkor is ha valaki a pénztárcáját keresi a szatyor aljáról, hogy készpénzben fizessen.


Oké, hogy rohanó világban élünk, de azért ennyire ne siess már.. Kibírod azt a 2 percet, mint mindenki más.

2013. okt. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Én mindig kártyával fizetek, minek hordjak magammal kp-t. Te meg szedjél nyugtatót.
2013. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
És ti szerettek olyan dologgal fizetni ami nem is létezik? Bármikor elvehetik tőletek a tudtokon kívűl? A kp legalább nálam van, és nem szedik le a számlámróól amikor csak akarják!
2013. okt. 25. 19:53
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Gondolom diák vagy és nincs kártyád.

Megnézném,hogy te elmész-e lehúzni a kártyádról pénzt, hogy tudjál papírpénzzel fizetni a boltban, amikor az 5 másodperccel több várakozás is nehezedre esik.

2013. okt. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
Én is mindig kártyával fizetek. Az indok: az még egyenlőre ingyenes, még a készpénzfelvétel nem. Számomra a kártyás vásárlás sokkal kényelmesebb, mint készpénzzel fizetni.
2013. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%

Én is mindig kártyával fizetek. Hogy miért? Mert arra kapom a fizetésem és nem fogok csak azért pluszban sorban állni és a jelenlegi rendszer mellett még pénzt is költeni, hogy megkapjam a pénzemet egy automatánál.

És valahogy azt sem érzem kellemesnek, ha rögtön felveszem az egész fizetésem és 100 ezer forinttal rohangálok utána az utcán.

Arról nem beszélve ha véletlen kevesebb pénz van nálam, akkor mennyit kell rám várni, hogy kitaláljam mit rakok vissza... Így mindig van nálam elég.

És tudnám még sorolni, hogy miért tojom le nagy ívben, ha várni kell rám a pénztárnál.

2013. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy a számládról a pénztárcádba kerüljön a pénz, pénzfelvételi díjat kell fizetned, míg ha fizetsz a kártyáddal, akkor ilyen nincsen. Ha meg nem kapsz számlára pénzt, valószínűleg munkád sincs, miért nem mész olyankor vásárolni, amikor mások dolgoznak? Olyankor nincsenek hosszú sorok a pénztárnál, így nem kell Xanaxra költened.
2013. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

"És ti szerettek olyan dologgal fizetni ami nem is létezik?"


ami nem létezik, azzal nem fizethetsz.A kártyás pénz nagyon is létező, csak nem materiálisan.

egyébként ennyi erővel feleslegesen fizetek én vékony papírszálakkal, hiszen hordhatnék magamnál kétkilós fémtömböket is fizetőeszközként mint régen.

Sőt!térjünk vissza a cserekereskedelemhez.Akkor semmilyen pénzre nem lesz szükség!

2013. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Az amíg az ember bepötyögi a pin kódját ugyanannyi, vagy még kevesebb idő mire sokan kiszámolják a végösszeget készpénzből. Az eladónak vissza kell még adnia, ha nem pontos összeget kap. Szóval kártyás fizetésnél ezt az időt is levonhatod. Szerintem semmivel sem hosszabb ez a fizetési mód. A legrosszabb egyébként a kajajegyes fizetés. Azzal eltudnak tökölni. Mondjuk kedvenc esetem, amikor bácsika két kiflit kártyával fizetett ki. :D Engem egyébként nem zavar. Minek idegesítsem magam feleslegesen.
2013. okt. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!