Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én betiltanám a kártyás...

Én betiltanám a kártyás fizetést a boltban! Mit féltenek magukkal vinni 2 ezer forintot az emberek?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam. Amíg állok a sorban, mert beírja a kódot, és várják a visszaigazolást, addig 3 embert is lenyomnának az eladók!

Most mit féltenek 2 ezer forintot maguknál tartani?

Megértem, ha több tízezer forintot nem merne valaki magával vinni a boltba, de hogy nyamvadt 2000 ezer forintokért vásárolnak emberek, és kártyával fizetnek a boltban, az idegesít!

Igen, nem halok bele, de eszem megáll mikor áll a sor egy ideje előre nézek és a vásárló a pinkóddal szórakozik!

Utána kérdeztem ismerőseim körében akik szintén kártyával fizetnek, hogy mégis miért, telik az idő, vele. És azt mondták, mert ha ellopják letudják tiltatni, meg biztonságos... blabla, ja meg 3-4 embernek végig tovább kell állnia a boltban a sort!


Mit féltenek egyesek 1-2 ezer forintot, hogy kártyával fizetgetnek?



2013. okt. 25. 19:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Amúgy a futószalagos boltokban még gyorsabb is, mert én úgy szoktam, hogy lerakom az eladó elé a kártyát és közben bepakolok a tatyómba. Mire elém rakja a gépet addigra már csak a pénztárca van a kezemben.
2013. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, az apró pénzes tökölés eddig még nem tűnt fel... Az viszont igen, hogy beírja a kódot, vár az eladó, vár a vevő, hogy jöjjön a visszaigazolás vagy micsoda, és utána még alá kell firkantania, meg a számlát kiszedni a gépből... Jaaaaj!
2013. okt. 25. 20:04
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek és mindenki kártyával fizet. Nem azzal van a baj, hanem hogy Mo-on olyan qva lassú a rendszer!
2013. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
90%

"nyamvadt 2000 ezer forintokért vásárolnak emberek"


Neked 2 millió forint nyamvadt? :D

2013. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%

Én is jobban szeretem a készpénzt, de a kormányok az EU-ban ahol te is élsz, sajnos ki akarják szorítani.

Virtuális és kártyás fizetést akarnak, pont azért, hogy lehessen követni a pénz útját. Így végül mindenki megfigyelhető, hogy mit vett és mikor. Így begyűjtve az adatokat, új adókat lehet kivetni! A végén csak kajára és számlára költhetsz, mert nyaralásra az adók miatt már nem jut. Ld Dánia

Mi is ebbe az irányba tartunk, a fekete és szürke gazdaságot akarják így megszűntetni.

Ez nem túl jó mert elég állás nincs.

Csak a kajáért és számláért dolgozni adózni az államért hát nem tudom eléggé óegyiptomi feeling.

2013. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Jókat nevettem a válaszokon, xanax, cserekereskedelem.. :) Szerintem egy rokonodnál akarhattam ma vásárolni egy méteráru boltban, ugyanis az eladó nyanya konkrétan elzavart, amikor kártyával szerettem volna fizetni, hogy "ezt így nem" és otthagyott :) Másik verzió, amikor pénzzel szeretnél fizetni, de felháborodik az eladó, hogy túl nagy címlet, tényleg én kérek elnézést, hogy vásárolni szeretnék. Szóval a pénzed se jobb sok esetben semmivel, mint a kártya. És többnyire azok szoktak bénázni a pinnel, akik félnek a saját bankkártyájuktól, túl misztikus nekik, alig használják és átkozzák. Pont, mint te.
2013. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

"Virtuális és kártyás fizetést akarnak, pont azért, hogy lehessen követni a pénz útját. Így végül mindenki megfigyelhető, hogy mit vett és mikor. Így begyűjtve az adatokat, új adókat lehet kivetni! A végén csak kajára és számlára költhetsz, mert nyaralásra az adók miatt már nem jut. Ld Dánia "

Tessék! Már nyomon is követnek hova megyek, mit veszek!

Ezsem megáll, és ezt az emberek szeretik, majd amikor jön az APEH, hogy honnan vettél 20 milliós kocsit kártyáról mikor a havi kereseted 120 ezer forint!

2013. okt. 25. 20:14
 18/26 anonim válasza:
48%

A "gyors pénztárak" analógiájára,

"fizetés kártyával" feliratú pénztárakat lehetne üzemeltetni. Aztán várnak szépen egymásra a kártyások, meg a technika csodájára. :)

2013. okt. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szerinted ha 20 milliós autót készpénzzel fizet ki valaki, akkor nem kérdezi meg a nav, hogy honnan volt annyi cash a kis pénztárcájában..? Aki húsz milliós autót készpénzzel vesz az valószínűleg sáros, míg a kártyán meg lehet nézni honnan jött a pénz. Egyébként pedig kártya válogatja, hogy aláírni kell vagy csak pint kér. Az pedig a magyar valóság, hogy némelyik boltban ilyen tetűlassú a kapcsolat, arról nem az tehet, aki használni meri a kártyát.
2013. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban már terjed a Paypass kártya. Csak odatartja és "lecsippantja", nincs tökölés PIN-nel és aláírással. Pont a kisvásárlások meggyorsítására találták ki.
2013. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!