Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől bátornak érzik magukat...

Ettől bátornak érzik magukat a tinisrácok-miért nem segítenek egymáson az emberek?

Figyelt kérdés

Valamelyik este álltam egy buszmegállóban, és láttam, hogy egy várakozó nőbe (olyan 25-30 lehetett) belekötött 4-5

kis srác. Tipikusan ilyen gizda, menő cuccokat, felnyírt hajat viselő, jó ha 15 éves jómódú fiúk lehettek.

Lány először nem vett róluk tudomást, majd normális hangon kérte őket, hogy hagyják, mert egész nap dolgozott és fáradt. Erre még jobba el kezdték, tisztes távolságról ribizték, röhögtek rajta. A többi ott várakozó szépen lassan arrébb oldalgott.

Odamentem a lányhoz és beszélgetni kezdtem vele, teljesen meglepődött. Kis gyökerek persze rögtön eloldalogtak.

Lány örült, elmesélte, hogy heti rendszerességgel belekötnek srác falkák, részeg férfiak, mivel külvárosban dolgozik, és kénytelen többször átszállni, várakozni későn, kietlen buszmegállókban. Azt mondta, amin meglepődött, hogy egyáltalán segíteni próbált most valaki, mivel általában az emberek elhatárolódnak, sőt volt olyan, hogy még őt szólták meg idősebb férfiak a buszon, ha védekezni próbált verbálisan az őt zaklató, tapogató részeg ellen, hogy inkább örülnie kéne az "udvarlónak".


Komolyan ledöbbentem, már többször tapasztaltam hasonlót, pl. hazafelé tartó kisfiút próbáltak megkörnyékezni nagyobb fiúk, akkor sem ment oda senki, én és a haverom kísértük haza utána a gyereket.

Mi a baja az embereknek, ha lehetséges, és tudnának segíteni, miért nem teszik/másik: miért az áldozat jön ki gyakran rosszul egy atrocitásból?


21/F


2013. okt. 27. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Addig kell örülni míg csak az ilyen újgazdag részeg bulihuszárok szólogatnak be, ha egy cigány falka van ott akkor kirabolják a csajt és meg is verik miért ne alapon. Így szokták.
2013. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajuk, hogy valakin le kell vezetni a kisebbségi komplexusukat, és ezt általában olyanon teszik aki látszólag (vagy valójában) gyengébb náluk, így tökéletes célpontjuk a nők és a gyerekek. De különben az ilyen "emberek" a leggyávábbak, és a legszánalmasabbak.

Mindenesetre örülök, hogy vannak manapság olyan emberek mint Te és a barátod, akik megvéditek a gyengébbeket! Szerintem mindenkinek így kellene viselkednie!

2013. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

igen,eléggé feltűnő,h ma már nem divat kiállni 1másért.az ilyen kölykök mindent megkapnak,nagy az egojuk.egészen addig,amíg valaki rosszba nem kötnek bele... 16 vagyok,én is látom,h a korosztályom nagy része megjátszós idióta.

másik oldal:az emberek önzők,hiányzik az empátia vagy durvább esetekben félnek.én is szívesen segítek,ha tudok,de pl amikor 1 csoport kancigány vagy diszkópatkány felszáll a buszra és teszik az agyukat,elgondolkozok h beszóljak e nekik önkéntes jófiút játszva,mert tudom h senki nem jönne oda felkaparni a földről miután 5en 1szerre megvertek... ennyiből igaza van az 1. hozzászólónak:szerencse,h ezek csak taknyosok voltak.

2013. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert azt hiszik, ettől lesznek nagyobb arcok, és tiszteletre méltóbbak. Attól félnek, ha nem szégyenítenek meg másokat, akkor elveszik a saját tekintélyük. Ez szerintem nagy baromság. Valaki ne a bunkósága miatt vívja ki a tiszteletet, hanem az erényeivel.
2013. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos manapság már kb nem számít hogy c..gány vagy magyar, elég férgek az emberek.
2013. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy vannak még olyan normális fiatalok, mint Te! Sajnos egyre ritkábban lehet ilyenekkel találkozni.

A többség olyan, amilyennek leírtad. És miért? Szerintem azért, mert még gondolkodni is lusták, ostobák, mint a hegyi szamár, és beveszik a médiamaszlagot, hogy ettől a fajta viselkedéstől "menők" meg "felnőttek", pedig a normális emberek ezt egyáltalán nem tolerálják. Azt is kérdezted, miért nem segít az emberek többsége. Sajnos olyan világ van, hogy aki segíteni akar, általában egyedül van. Vagy el tudod képzelni, hogy a hozzád hasonlók összeverődnek nyolcan-tízen egy csapatba és járják a várost, hogy hol, kinek van szüksége valami segítségre??

Azt hiszem, bárki örülne,ha a közelében lennél és segítenél neki, de azért vigyázz magadra, csak ésszerűen, mert még sokaknak szüksége lehet rád. (Ha olyan a helyzet, inkább hívj rendőrt vagy egyéb segítséget)

Ja és még valami... Remélem, soha nem csalódsz akkorát az emberekben, hogy megváltozz! :)

2013. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!