Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár hete pszichiátriára...

Pár hete pszichiátriára kerültem mert öngyilkos akartam lenni. Az oka az anyám volt, aki pszichiáterhez jár lassan 15 éve már, de nem segítenek rajta, egyre csak rosszabb az állapota. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Havonta jár, gyógyszert is írnak fel neki, de nem szedi be. Semmi javulás nincs az állapotában, a család mindennapjait tönkreteszi. Borzasztó ingerlékeny és ezt nem rejti véka alá, hanem apróbb-nagyobb jelzéseket tesz arra, hogy valami gondja van, de ha megkérdezzük nem válaszol vagy hisztérikus lesz. Nekem sajnos egyelőre nincs bejelentett munkám, de itthon, telken, pincében találok mindig munkát, így igaz hogy nem vagyok itthon mindig ha ő is, de egyszerűen gyűlölőm, hogy létezik, mert annyira egy gerinctelen, manipulatív és öntelt, önző ember, hogy hiába tudom az okát, a betegségét, nem tudom elviselni. Elköltözni sajnos nem tudok, pedig mennék, egyelőre ezzel is próbálkozom, de addig szeretnék valami segítséget kérni. A pszichiátere sajnos arról van meggyőzve, hogy miattam van ebben az állapotban. Ez viszont egyáltalán nem igaz, mert én hozzá sem szólok sosem, hisz utálom a lényét, többek közt a "csodálatos" gyermekkorom miatt is.


Esetleg ha bevinnék róla a pszichiáterének videófelvételek, fényképeket arról, hogy miket csinál?

Részegen veri fejét a falba, munkahelyéről lop, pl. legutóbb a már használt, azaz a wcből kihalászott wc illatosítót hozta el, előtte pedig a főnöke tollát. Mindenütt szanaszét hagyja a dolgait, oktalanul belénk köt...be veszi az egyébként sosem szedett nyugtatóját, ráiszik és úgy vezet mert ideges...stbstbstb....


2013. okt. 6. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

"A pszichiátere sajnos arról van meggyőzve, hogy miattam van ebben az állapotban." - ez normális???? Nem anyukád mondta neked azért, hogy szállj le róla?

Amúgy miért lenne miattad? Hacsak nem vagy egy drogos csavargó anyaszomorító, akkor nem tudom elképzelni, hogy valakit a gyereke kergessen bele egy mentális betegségbe. Fordítva viszont előfordulhat (a szülő viszi bele a gyerekét).


Különben ha anyukád ellenáll, tiltakozik és nem akarja, hogy segítsenek rajta, akkor sajnos igen nehéz bármit is tenni. Fejre nem állhattok. Akarata ellenére pedig csak akkor lehet bevinni a kórházba, ha ön-és közveszélyes. Habár a nyugtatóval+alkohollal való vezetés már kimeríti a közveszélyesség fogalmát...


Remélem, jobban vagy már! Kitartást!!!

Amúgy fiú vagy vagy lány, és hány éves?

2013. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!