Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon őrült dolog, ha megalko...

Nagyon őrült dolog, ha megalkottam az elmémben "magamat"?

Figyelt kérdés

Kiskoromban, úgy 5-7 éves koromban, az elmémben megalkottam magamat kicsit másként, úgy, ahogy még most is kiakarok nézni, és el is neveztem, Alexnek. Mindig amikor valaki beszólt nekem, vagy kedvem támadt megütni valakit, elképzeltem, hogy ölöm meg, vagy, hogy öli meg Alex... Például, kihúzom az összes fogát, levágom a végtagjait. Eddig még sose ütöttem meg senkit, de kicsit betegesnek érzem ezt a viselkedést. Már az álmomba is így képzelem el magamat.


Nagyon beteges dolog ez? 15/f



2013. nov. 3. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Talán így vezetted le már akkor is a benned lévő feszültséget. Csak mi van akkor, ha ez egyszer valóra válik.

Kicsit a skizofrénia tünetének tűnik.


Szóval szerintem egy pszichiáternek ezt el kellene mondanod!

2013. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Már voltam pszichiáternél, csak annyit mondott mindig, hogy: "Értem." Ezért biztos nem fogok fizetni.
2013. nov. 3. 13:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Túl sok volt a videó játék vagy a horror film esetleg a szüleid túlzottan a gép előtt felejtettek máskülönben normális esetben ilyen dolgok nem jönnek csak úgy maguktól. Egyébként utána azt is elképzelted hogyan sínylődsz egy börtönbe egyedül magányosan?:)
2013. nov. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
:-) Utolsó, mint mondtam, nem ütöttem meg semmit, csak az elmémben képzelem el. Sajnálom, hogy merek gondolkodni! Kicsit durván, de akkor sem csinálnám meg azokat a tetteket melyeket az elmémben elképzelek.
2013. nov. 3. 14:02
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem, inkább látens homoszexualitásra vall....
2013. nov. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

istenem...


teljesen normális, én is szoktam képzelődni, nem tudom mit kell túlbonyolítani, skizofrénia, ugyan má

2013. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Amúgy azért legyünk először tisztában a kifejezésekkel, mielőtt skizofréniázunk. Ennek nem sok köze van a skizofréniához, mivel az nem egyenlő a többszemélyiségűséggel.

Kérdező, amíg nem cselekszel "Alexként", nem próbál meg irányítani ez a kitalált személyiség, addig semmi okod nincs aggódni.

2013. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7-s:

De az, hogy olyanokat képzelek, hogy ő, az-az én, hogy ölöm meg kínok között, az adott embert, inkább az lenne a problémám. Nem nézek se horrort, se semmilyen káros hatású filmet, se játékot, ellenzem is az erőszakot, de az elmémben olyan jól esik elképzelni.

2013. nov. 3. 14:23
 9/19 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Így vezeted le a feszültséget, nincs ezzel semmi baj, amíg nem vagy hajlamos meg is tenni ilyesmit. Nekem van olyan ismerősöm, aki ha dühös, ideges vagy csak egyszerűen valami bántja, ír egy-egy novellát, amiben elég durva módon kínoz meg valakit, aztán utána minden oké. De ő is tök normális amúgy. :)
2013. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Skizofréniában szoktak nevet adni a másik személyiségnek, szóval...


Na mindegy, nekem holt mindegy. És egyébként sem tuti biztosra jelentettem ki. Nem vagyok orvos, és én is szoktam elképzelni olyanokat, ha mi lenne, ha megölnék valakit mert megérdemelné, de nem neveztem el senkinek semmit.

2013. nov. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!