Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekes vagyok, meggondolatla...

Gyerekes vagyok, meggondolatlan, nincs onkontrollom. Mit tehetnek ellene?

Figyelt kérdés

Tinedzser vagyok, 15 eves. Radobbentem es radobbentettek, mennyire tragikusan gyerek vagyok meg, raadasul a hormonalis valtozasaimnak koszonhetoen meggondolatlan vagyok, iranyithatatlan, kicsusznak a dolgok a kezeim kozul. Nincs egy ertekes megszolalasom, nem erzem magam intelligensnek, nem talalom a fontos elonyeimet. Neha azt sem tudom, ki vagyok. Az oruletbe kergetem sajat magamat, mindenbol viccet csinalva, semmit nem figyelembe veve.

Regen kitarto voltam, ambiciozus, szorgalmas. Kedves, ami most is vagyok, csak mar nem valik elonyomre. Osszeszedett. A mai enem meghatarozasanak tokeletes ellentete.

Mi a francot kezdjek magammal? Utalom ezt. Mindennel jobban. Meg azt se tdom eldonteni, mi tetszik es mi nem.



2013. nov. 4. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
15 évesen még bőven egy változó korban vagy, ne aggódj ezen, még fogsz nőni és komolyodni, akár egy év alatt, akár több év alatt, emiatt ne stresszeld magad
2013. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Kamaszkor.... túl kell élni.. Sajnálom. Ezen mindenki keresztül megy
2013. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De en nem ez vagyok. En egy ertelmes, rendezett, kicsit kulonc lany lennek, es nem tudom magam visszaallitani. Nem tulelni akarom, hanem megtorni...
2013. nov. 4. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
de ezen nincs mit megtörni, most hatalmas változásokon mész keresztül, ez az időszak ilyen, majd lesz jobb
2013. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hú, ismerős a szitu. Én még csak 14 vagyok, de a tavalyi tanévben nekem is voltak hasonló problémáim. Nekem a tanáraim, osztálytársaim segítettek. Az nem baj, ha még ,,gyerek'' vagy, mivel mindenki akkor nő fel, amikor akar, illetve amikor a teste felkészült rá. Tehát azzal, hogyha néha gyerekes dolgokat csinálsz, nincs semmi baj, sőt! Ahogy a felnőttek szokták mondani: bárcsak újra gyerek lehetnék... És megsúgom neked, én is szoktam a mai napig gyerekes dolgokat csinálni :D Azzal,h meggondolatlan vagy, irányíthatatlan (vagyis valószínűleg csak te érzed így) reméljük, h nem társult még hozzá a szemtelenség. Nekem ekkor az segített, h többször végiggondoltam magamban a dolgokat, esetleg néha elszámoltam lassan 10-ig mielőtt megszólaltam volna. Ha pedig kicsúsznak a dolgok a kezeid közül, akk legyél egy kicsit erőszakosabb, magabiztosabb és az biztos segíteni fog. Viszont ne mondd olyat magadról, h nem érzed magad intelligensnek, mert lehet, h ezt csak a jelenlegi állapotod diktálja belőled.Próbálj kicsit összpontosítani, az biztosan segíteni fog mindenben. Gondold végig, h most milyennek érzed magad, és milyen voltál annó. Beszéld rá magad, hogyha amilyen most vagy, az nem tetszik neked, akkor milyen szeretnél lenni, próbálj meg mindent megtenni a dolog sikeréért. Biztosan vannak barátnőid, barátaid, kérdezd meg őket, h ők is úgy gondolják-e h ennyire megváltoztál volna, ha igen, akkor kérd a segítségüket. Hidd el, ha szeretnek, segíteni fognak. Viszont azt ne felejtsd el, hogyha bármikor is csúfoltak bármiért, akkor ők nem az igazi barátaid. Nekem ezek a dolgok segítettek, és remélem hogy neked is fognak :D
2013. nov. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!