Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kövérek miért beképzeltek?

A kövérek miért beképzeltek?

Figyelt kérdés
Viselkedésük,mozgásuk nézésük, stb arról árulkodik hogy ők milyen "szuperek". én ezt látom rajtuk

2013. nov. 6. 12:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

Az "elégedettek magukkal" egy ilyen önmegerőszakoló álca, hogy mért jó, ha kövér maradok... Azon túl, hogy a társadalmi reakció a kövérségre nem épp pozitív (alig férek el a buszon tőlük, 1,5 helyet foglalnak, és kapaszkodni sem lehet normálisan, ezen túl pár szélsőséges kövér a mozgáskultúrából fakadó hiányosságból még fürdeni sem szeret... (gondoljátok tovább a dolgot).

Ezen túl, ha a társadalom negatív visszacsatolást ad, akkor a mozgás"korlátozottság" is probléma, mert futni nem tud semmi után, a hátizsák nem megy rá, a ruhákat nem veheti meg ami tetszik neki, a cipőt állva nem tudja felvenni, és nincs annyi lábizma, hogy ugyanolyan dinamikával tudja magát "mozgatni", mint a vékony emberek, ezért lomhább a reakciójuk. (hamarabb elesnek, nehezebb emelni a lábat, stb) Ezen túl biztos vagyok benne, hogy 10 kövérből minimum 6 valamilyen betegségben is szenved a kövérsége miatt, ami csak fokozza a rossz közérzetét. (ízületi (térd, boka), izomfájdalmak(elfárad hamar a lábizma), szívritmus(lihegés), derékfájás, esetleg a rossz fekvés miatt az alvás (de ez csak "tipp").

Szóval a kövérség negatív okai miatt igenis kellemetlen a kövérek élete, és ez ellen küzd, vagy nem, de akkor ne jöjjenek az ilyen "boldog a bőrében" dumával.


Összegzett véleményem: 10 kövérből, 2 beteg (hormonális problémák, nem tehetnek róla, de kezelni lehet!!!), 3 lelki sérült, ebből fakadóan ha a lelkére nem tud figyelni, akkor a testével sem foglalkozik, és a maradék 5 lusta. Ezért ha látok 5 kövéret, akkor az általánosításom legnagyobbik halmaza szerint, a lusta(agresszív, beképzelt, kompenzálós) kövérek vannak többen, ezért "általánosítok", persze ha egy aprócska mondattal meg tud cáfolni a kövér illető, akkor minden probléma nélkül lehet pozitív a közös jövőnk! (nem elítélem, csak gyorsan véleményezem)

2013. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
5%

Én nem vagyok sem nagyon kövér, sem extrém sovány, de úgy tapasztalom, a soványak általában lustábbak, trehányabbak, ápolatlanabbak, mint a kövérek. A kövér ismerőseim többségének egyetlen hibája, hogy szeretik a hizlaló kajákat, amikről nincs elég akaraterejük lemondani, vagy nem is akarnak. Ezért sportolnak napi szinten, ami sajnos nem elég. Ezen felül nagyon ápoltak és csinosan öltöznek az alkatukhoz mérten, utóbbira különösképpen odafigyelnek, hiszen a ducibb alkatra nagyon meg kell válogatni a ruhákat.

A sovány ismerőseim egy nagy része meg azon felül, hogy állandóan egészségtelen kajákat zabál, nem sportol, iszik, bagózik, lusta, egész nap a tévé előtt punnyad, tisztelet az egy két kivételnek. Nem egyszer láttam, hogy karcsú, szexi lány miniszoknyában billeg, közelről meg látszik, hogy centis szőr van a lábán. :D De egyet nagyon tudnak: megszólni a kövéreket, (de még a normál alkatúakat is, akik szerintük szintén kövérek), hogy milyen ápolatlanok.

Egyik volt osztálytársam pl. egy másik osztálytársunkat piszkált, hogy milyen ronda kövér, közben neki meg mindig büdös volt a szája, elhanyagoltak a fogai, az arcbőre merő egy pattanás és valami brutál zsíros a haja. De irtó büszke volt, mert alig 50 kilóval büszkélkedhetett a 175 cm-jéhez. Az ilyen gondolkozást soha nem értettem.

2013. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
Még mindig 12-eshez: Ami a legfurcsább, hogy én akkor a mostaninál is sokkal vékonyabb voltam, szinte a legsoványabb az ismeretségi körömben és nemcsak a duci osztálytársakat, hanem engem (és más soványakat is) leszóltak. De nem ahogy logikusan jönne, hogy minket a kövérek. Ők soha nem bántottak. Hanem a hozzánk hasonlóan vékonyak. Úgyhogy nekem bunkó, beképzelt soványakkal volt eddig sokkal több rossz tapasztalatom, mint ugyanilyen kövérekkel. Nem hiszem, hogy a testalkatuk határozta volna meg ezt, hanem talán valami önbizalomhiányt próbáltak így kompenzálni, vagy ki tudja.
2013. nov. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%

Mindenkinek a saját szemszöge a legigazabb, ezért teljes mértékben elfogadom a véleményedet kedves 12-es. A kérdésből a kövérekre kellett egy véleményt alkotnom, de ha épp vékonyakról lett volna szó, lehet ugyanilyen véleményt írok, mivel a test a lélek temploma. Ép testben ép lélek, tehát semmilyen szélsőséges dolog nem "jó" (szerintem).

De itt most szegény kövéreket vettem kardélre... :D

2013. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem beképzeltek, hanem annyit b. asztatták már őket a súlyuk miatt, hogy álarcként felvettek egy flegma stílust, amiről látszólag visszapattanak a lenéző tekintetek és a durva beszólások, sértések.
2013. nov. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%

gyerekek,gyerekek még ilyen ostobaságot sem hallottam...

a testsúlynak koránt sincs semmi,befolyása ki milyen ember.AZ,hogy neked szúrja a szemed a túlsúlyos emberek világa,az sztm intézd el magadban.Egyebet nem tudok mondani.

2013. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
54%

mi?



Ez a kérdés csakis a te világlátásodról és úgymond a te intelligenciádról árulkodik.

Nincsen értelme a megállapításodnak.


Jobb, ha nem írok mást...

2013. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is kövér vagyok, de nem tartom magam beképzeltnek. Mindig kerülöm az embereket a beszólások miatt, szóval nem zavarok senkit.
2013. nov. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezt honnan veszed? Vannak kivételek. Ne általánosíts!
2020. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!