Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megmagyarázható valamivel az,...

Megmagyarázható valamivel az, hogy szeretem hallani pl. hajszárítózúgást vagy porszívózúgást, sőt arra simán eltudok aludni?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta bennem van, és nem tudom mivel magyarázni, amikor porszívózúgást vagy hajszárítózúgást, esetleg egyéb hasonló zúgásnál, zajnál úgy átmegy rajtam egy kellemes hideg, és olyan leírhatatlanul el tudok lazulni, és gyorsabban el is tudok aludni. Ha esetleg valakinek van hasonló, vagy pont ilyen élménye, általános élménye, tapasztalata, írjon! Köszi előre is!

#hideg #alvás #pihenés #zúgás #rázás #hajszárítózúgás
2013. nov. 9. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyenről, de lehetséges, hogy olyan hangfrekvenciát bocsátanak ki ezek a készülékek a működések során, ami rád nyugtatólag hatnak. Ez koránt sem biztos, de nem is tartom teljesen kizárhatónak, bár a legnagyobb jóindulattal is csak amatőr szinten értek a témához.
2013. nov. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
asszem ezek a fehér zajok
2013. nov. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mintha hallottam volna valamikor, hogy az ilyen kis monoton zajokra a gyerekek is képesek elaludni...?


Valahol megértelek, nekem ugyan ezek zajok, de speciel a hajszárítózúgás régi emlékeket idéz, ülök frissen fürödve és mosott hajjal, körülöttem puha fürdőköpeny és anyám szárítja a hajam, nekem tartani se kell... Mmmmm...

Persze ilyen emlékek nélkül is lehet kellemes valakinek az ilyen zaj, ebben nem látok semmi furát, de az okát nem tudom.

2013. nov. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
22:51-kor írt személy: Amúgy azt elfelejtettem írni, hogy legtöbbször amikor ezeket a hangokat hallom, pl. épp porszívózik a tesóm vagy akármi, és néha-néha átráz a hideg gyengéden, pozitív értelemben, akkor úgy jó érzéssel merengek a múltba, gyerekkoromba is... :) ja és köszi a véleményed és a többit is, de még persze várom mások véleményét is szívesen, örülök a rendes válaszoknak! :)
2013. nov. 9. 22:55
 6/11 anonim ***** válasza:

A porszívó hangja számomra a legelviselhetetlenebb hangok egyike :)

Viszont nekem is van egy ilyen. A Vihar hangja. Ha dörög és villámlik, szakad az eső mindig kinyitom az ablakot. Olyankor nagyon könnyen és mélyen elalszom és utána pihenten ébredek. Az is megtörtént, hogy az egyik ilyen esetnél nem vettem észre, hogy milyen erős a szél és bever az ablakon. Reggel arra ébredtem, hogy csurom víz a takaróm és az ágyam ami az ablak alatt volt :)

2013. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mert örömmel és megnyugvással tölt el a tudat,hogy nem egyedül vagy a lakásban,hanem valaki tesz vesz,tudod,hogy ott van egy általad szeretett személy.

pl magányos embereknél láttam olyat ami hasonló,hogy felmentünk hozzá,és kérdeztem,hogy-ha nem vagy itthon,akkor minek megy a tv?

-azért,hogy ne egy üres,csöndes lakásba lépjek be,amikor megjövök.

2013. nov. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen hangok. A vihar, mint azt már írták itten, illetve a F1 és a természetfilmeknél a narrátor hangja.
2013. nov. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2013. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is pont így vagyok vele
2015. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!