Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Nincs feltűnően túl sok...

Nincs feltűnően túl sok furcsaság, nehezen megmagyarázható/megmagyarázhatatlan dolog az ókorban? Eléggé szkeptikus vagyok egyébként, de ezt azért érdekesnek találom

Figyelt kérdés

- Akkoriban hogyan lehettek az emberek ennyire képzettek csillagászatban, és már úgy építkezni hogy az pontosan stimmeljen és jelezzen egyes csillagászati ,,eseményeket''?

- Hogyan voltak képesek az akkori technikájukkal ilyen építészeti remekeket összehozni?(piramisok,maláj templomok,Stonehenge)

- Mi a magyarázat az őskori barlangrajzokra amiken a mostani eszünkkel űrhajósokat, űrhajókat látunk? na és persze a Nazca vonalak?azt is hogyan tudták volna szimplán az akkori tudásukkal létrehozni?

- és akkor a jelenkorban ott van pl.roswell, a mindenféle ufo észlelések, stb.

- nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre ezen dolgokkal kapcsolatban, mert engem nagyon felkeltette az érdeklődésemet ez a téma


2011. jan. 6. 20:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
77%

Legyél nyitott, de ne idióta,én hiszem hogy vagy élt előttünk egy másik civilizáció a Földön, vagy látogattak hozzánk földönkívűliek, a piramisok, barlang rajzok miatt hiszek ezekben, és persze sok furcsa, bizonyított dolog van Nemere István: Rejtélyes Elődök című könyvében, azonban nem hiszek el minden földönkívűli látogatás mesét amiben a földönkívűli elment egy farmerhez beköszönni.

Az sem biztos hogy a furcsa tárgyak az égen földönkívűliek, a tudósok lassacskán már mini fekete lyukakat akarnak létrehozni hogy tanulmányozzák, ebből kiindulva sejthető hogy az amerikai vagy más katonai titkos tudományos/katonai/repülőgép projektek milyenek lehetnek szinten lehetnek.

2011. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:

Azért sok mindenre találtak már magyarázatot.

Pl.olvasd el Heyerdahl:Aku-Aku, a Húsvét-szigetek titka c. könyvét. Leírja,hogy miként rekonstruálták a hatalmas szobrok felállítását modern eszközök nélkül,csupán farönkökkel és kövekkel.

Azt pedig,hogy a barlangrajzok mit jelentenek,senki nem tudja. Belemagyarázni viszont sok mindent lehet.

2011. jan. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
persze, próbálok nyitott és nem idióta lenni. pl. az amit itt 404 alkotott, hát az durca egy dolog volt:D
2011. jan. 6. 21:16
 4/42 anonim ***** válasza:
70%

Nem szoktak erről beszélni, de a piramisokhoz semmi ufó dolog nem kapcsolódik:

az egyiptomiak meglepően fejlettek voltak matematikailag, tudták, hogy hol van a testek tömegközéppontja, és hol van az a pont, ahol a tömegük a legkisebb erőfeszítéssel tartható meg: mondjuk úgy, hogy egy nehézségi "nullpont".

Így nem hiszem, hogy nehéz lenne elhinni, hogy piramisokat építhettek :)


Mindennek kell legyen egyszerű, fizikai megoldása. A tudomány is azt az elvet vallja, hogy a legegyszerűbb megoldás a valóságos.

2011. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
73%
a történészek többsége abban hisz hogy a barlang rajzokon az áll amit láttak az ősemberek, ebből következik hogy ha egy űrhajúhoz hasonló dolgot rajzolnak le, vagy ha egy embert ami körül buborék féleség van, az 80-90% hogy földönkívűli, vagy előző civilizációs dologra utal. Én sem Stonehengere gondoltam, hanem sokkal inkább a piramisokra(nem csak a nagysága elképesztő, hanem a pontossága is), vagy Jacques Cousteau egyik lemerülésében(nem emlékszek a tó nevére) ami után nem volt hajlandó elmondani senkinek hogy mit látott " az emberiség nincs rá felkészülve"
2011. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
a pontosságon, a tájolási pontosságot értettem.
2011. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Egyébként van még jó pár rejtélyes, elméletileg bizonyított dolog Nemere István: Rejtélyes elődök könyvében, érdemes elolvasni.
2011. jan. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

azért arra kíváncsi lennék hogy a mázsás kőtömböket hogyan vitték fel 150 méter magasra, legyenek bármennyire is fejlettek a matematikában, és fizikában. nem bírom felfogni hogy emberi erővel ezt hogyan lehetett véghezvinni.bár lehet hogy csak én vagyok túl földhözragadt:)


a másik dolog amit nem tudok hova rakni az meg a szellemvilág. olvasgatom a term. feletti kérdések topikot, de nem jutok semmire h most vajon mi is lehet az igazság. mi a saját véleményetek?

2011. jan. 6. 21:35
 9/42 anonim ***** válasza:
azért nem kell lebecsülni az emberi erőt! csak azért mert ma minden géppel van mozgatva! száz évvel ezelőttig szinte csak emberi erővel lett megépítve! egyébként az ókorban technikailag fejlettebbek voltak az emberek mint a középkorban! pl: a görög hidraulikus gépek stb...
2011. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Pedig a piramisok építése pont elég érthető szerintem. Adott bazi sok ember, és a mázsás kőtömbök. És viszik.

A zongorám vagy fél tonna, mégis hevederekkel négy férfi fel bírta emelni és el bírta szállítani a másik házba. Miért ne tudták volna megcsinálni a piramisokon is ugyanezt? Sokkal többen voltak, sokkal több idejük volt.

A pontosságról annyit, hogy szerintem az hozzáállás kérdése. Attól még, hogy ma a kőművesek jó része nem igényes a munkájára, azok az emberek lehettek.

2011. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!