Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék az önbizalom...

Mit tehetnék az önbizalom hiányzom ellen? Már-már beteges.

Figyelt kérdés

Nos 21 éves lány vagyok és nem igazán vagyok megelégedve magammal. Nagyon érdekel mások véleménye és félek a negatív visszajelzésektől. Párkapcsolatban élek és a párom előtt még szégyenlősebb vagyok mint mások előtt. Nagyon szerelmes vagyok belé és meg akarok neki felelni, ezért nagyon szégyenlős vagyok előtte. Szinte már betegesen és nem tudom mit tehetnék ellene. Például ha intimebb dologra kerül a sor akkor nem engedem neki, hogy azt csináljon amit akar, és többször elutasítottam. Tudja, hogy szégyenlős vagyok, próbál türelmes lenni, de legutóbb már ideges lett. Ezután kicsit bepánikoltam, hogy előbb-utóbb megunja, és úgy gondolom sürgősen változtatnom kell ezen.

Mit tanácsoltok? Bármilyen segítség, öltet, tanács jól jönne.


2013. nov. 11. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

fel kell adnod az önzésed.

igen.

az önzésed,mert végig magaddal vagy elfoglalva nem azzal,hogy örömet okozz a partnerednek.

több empátiát gyakorolj,mert szakítás lesz.

én is szakítottam több ilyen lánnyal.

az ilyen szintű szégyenlőség az színtiszta empátia mentes önzés.

2013. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Morozov ***** válasza:

Nos, ha intimebb dolgokra kerül sor, engedd neki, hogy csináljon amit akar, akkor nem lesz ideges, és úgy neked sem kell bepánikolnod...


Egyébként meg, ha nem tudsz mit csinálni az önbizalomhiányoddal, akkor menj el pszichológushoz, ő biztosan tud segíteni.

Persze csinálhatod azt is, amit én, mert nekem is van alapból egy elég durva önbizalomhiányom, de én ezt nárcizmussal ellensúlyozom. Olyan dolgokat keresek önmagamban, amik miatt jobbnak érzem magam az átlagos embereknél, de még az átlagon felülieknél is...na jó, lehet, hogy nekem is agyturkászhoz kellene mennem :)

2013. nov. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kemény. Döntsd el, szereted a barátodat? Ha igen a válasz, változtass, különben úgy otthagy téged, mint a szart. Bocs, a nyers fogalmazásért.
2013. nov. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed magad jól abban a szituációban, ne menj bele. Attól még hogy eggyütt jártok, ben birtokolja a testedet, semmilyen alapon nem formálhat jogot semmilyen intim "szolgáltatásra" bármit is mondanak az előbbiek.

Egyáltalán nem önző dolog nemet mondani, ha rosszul érzed magad intim szituációkban.


Viszont azon el kéne gondolkozni, hogy miért nem érzed magad jól, mi az ami zavar, miért nem tudod magad elengedni.

Habár azt mondod nagyon szerelmes vagy, mégsem tűnik úgy hogy szinte letépnéd róla a ruhát. Normális esetben EGGYÜTT csinálnátok valamit, és nem Ő csinálna VELED valamit. Vonzódsz hozzá egyáltalán? Szereted az illatát? Ha valami izgalmasabb ruha van rajta, szereted nézni a testét?


Bocs a kemény fogalmazásért, de így őszintén kívülről ez a helyzet:

Valami önjelölt diszhím összeszedett volna egy önbizalomhiányos nőt, akit össze-vissza maniupál, érzelmileg sakkbatart. A másik fél meg egyrészt hálát ad az égnek hogy végre kolbász van a háznál mársért meg retteg, hogy mi lesz ha nem lesz, úgyhogy táncol ahogy a csávó fütyül.

2013. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!