Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lelkileg hogyan nőjek fel 18...

Lelkileg hogyan nőjek fel 18 évesen? Olyan vagyok mint egy 12 éves

Figyelt kérdés

18 lettem a héten. Eddig is nagyon éretlen voltam lelkileg, de ami most volt..

Nem merek egyedül boltba menni, vonatozni, stb(ezért pszichológushoz is jártam). Folyton elmenekülök a gondok elől. Nem merek felnőttekkel beszélgetni rendesen, félek a korombeliektől.

Mivel 18 vagyok, ezért nem jó a gyerekorvos. Ma voltam nála. MIkor közölte a segédje, hogy már felnőtt orvoshoz kell járnom, majdnem sírtam. Ez már ...hogy nőjek fel?Nem vagyok olyan mint a többiek. Nagyon naiv is vagyok..ha megbántanak bebújoka páncélomba, és azt várom mások oldják meg a gondjaimat..Tudom, annyi, hogy összeszedem magam. De ha az nem segít?


2013. aug. 1. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy akkor történt veled valami, amikor nőttél fel. A szüleid milyenek? Úgy általában és veled?
2013. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szükséged lenne olyan valakire, valakikre, akik segítenek beleszokni, belenőni a felnőttek dolgaiba. Általában ezek az emberek a szülők, vagy esetleg közelebbi hozzátartozók szoktak lenni. Kellene valaki aki bátorít és rendbe is jönne az önbizalmad, nem lennél ilyen félős. A naivitást pedig idővel kinövi az ember, ha eléggé tapasztalt lesz már a világ dolgaiban, de ha valaki elzárkózik, az csak a saját helyzetén ront.

Szóval ahogy írtad is, csak elhatározás kérdése a dolog esetleg, egy kis segítségé is és az tuti segíteni fog.

Ha szeretnél beszélgetni még, nyugodtan írj privátot.

2013. aug. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Apuval olyan a viszonyom, mint amire vágytam, mindent megosztunk egymással, beszélgetünk, programok. Imádom.

Anyuval már nehézkesebb, ugyanis depressziós, bort iszik, stb..olyan, mint egy nagy gyerek.

Igen igazad lehet. Tényleg elhatározás kérdése. Múltkor sikerült egyedül palacsintát vennem, és úgy örültem...pedig ez nem nagy dolog. Tényleg lehet bele kellene szoknom.

2013. aug. 1. 19:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Talán segítene, ha apukáddal, vagy akár anyukáddal is eljárnál például vásárolni ezt azt, vagy elkísérni őket, ha mennek valami olyan helyre, ahol nem zavarod őket, hogy kicsit szokd az idősebb társaságot.

A korosztályodtól miért félsz? Nem hinném, hogy bármi okod is lenne rá :P :)

2013. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kicsit hasonló helyzetben vagyok. Nem ennyire, de eléggé én is. Sokszor belegondolok, hogy úristen, mi lenne velem egyedül, semmit se tudnék elintézni, szinte életképtelen vagyok :( Csak nekem még az is rátesz egy lapáttal, hogy "trianoni magyar" vagyok, vagyis külföldön rekedt, és nem beszélem a helyi nyelvet. Nehéz így bármilyen ügyet is intézni, ha nem értem.

Idővel szerintem belejövünk, és nem leszünk mindig ilyen kis gyámoltalanok. Addig is próbálj meg minél több helyre menni a szüleiddel, és figyelni, ők mit hogy intéznek, hogy reagálnak le bizonyos helyzeteket, stb.

Sok sikert!

19/L

2013. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azért nem mersz boltba menni, meg másokkal beszélgetni, mert gyerek lennél lelkileg,(ismerek olyan talpraesett kölköket, hogy ihajj :D ) ez szociális fóbia, azthiszem. Nem lehetetlen megváltozni, 'csak' kitartás kell hozzá. Azt még tudd, hogy ez nem megy egyik napról a másikra, ehez idő kell. Tűzz ki magad elé célokat, kezdetben csak apróságokat, aztán fokozatosan fejlődhetsz. Jó motiváció lehet a tudat, hogy egyszer élünk és semmi értelme azon aggódni, hogy mit gondolnak mások, mert egyet pislogsz és már öreg vagy, rádöbbensz, az egész életed úgy élted, hogy másoknak megfelelj, ne pedig magadnak! :) Sokat segíthet, ha befogadsz egy kutyust. Hajrá! 19L
2013. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A leírásból szerintem szociális fóbiád van! Én is ebben szenvedek... :/ ha gondolod, írj! :)


20f

2013. aug. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én is pont ilyen vagyok. Valamelyik nap beszéltem erről anyával, hogy mennyire gyereknek érzem magam. Anya azzal nyugtatott, hogy szeptembertől egyetemre fogok járni és valószínűleg sokkal önállóbb, felnőttebb leszek, mert rá leszek kényszerülve. Hát nem tudom, remélem. Most úgy érzem, hogy nem tudnék elmenni egy fogorvoshoz egyedül, vagy bankba vagy akárhova. Nem merek egyedül semmit elintézni vagy csak nagy nehézségek árán veszem a bátorságot és megcsinálom. Azt meg el sem tudom képzelni, hogy egyedül utazzak vonaton vagy akárhol. Eddig mindig anyával mentem mindenhova, szerintem azért lehet. Meg az is hozzájárul, hogy sokkal fiatalabbnak nézek ki a koromnál (mindig 14-15-nek néznek) és gyereknek néznek. Véleményem szerint, ha majd te is elkerülsz a szülői háztól (ahogyan én is szeptembertől, mert más városban fogok tanulni), akkor rá leszel kényszerülve, hogy önállóan megoldj dolgokat.
2013. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző!

A kényszer nagy úr, de ha komoly a probléma, akkor ez túl sok lesz neked, és még rosszabb lesz... depresszió és a társai... készülj fel!!! Menj el gólyatáborba, hogy már megismerhesd picit a társaid!

2013. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!