Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenki furcsának tart....

Mindenki furcsának tart. (Többi lenn. ) Ez talán egy betegség, vagy csak kiemelkedő intelligenciára utal?

Figyelt kérdés
Szóval..törvényszéki patológus szeretnék lenni,13 éves vagyok. Nem vagyok olyan,mint egy átlagos 13 éves...Túl sok figyelmet fordítok a tudományra,és tulajdonképpen a tanuláson és a tudományon kívül semmivel nem foglalkozom. Nem járok el szinte sehová,nem élek társasági életet igazán,mindenki azt mondja,különc vagyok. Ez így helyes? 13 éves létemre?

2013. nov. 15. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Miért utalna ez kiemelkedő intelligenciára???

Egy 13 évesnek kell barátkoznia, embereket megismerni, kapcsolatokat építeni, fejleszteni. Ezt bizony tanulni kell, és ezt nem lehet könyvekből.

Patológusként a halottakkal foglalkozol, ott nem kell beszélgetni, viselkedni, de mindenütt máshol kell, mert hozzátartozik a társadalmi együttéléshez, és nem az az intelligens, aki sokat olvas, képezi magát,hanem aki együtt tud élni másokkal.

2013. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ez még nem sokat jelent, fiatal vagy és alakul a személyiséged. Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy bizony az emberekkel való kapcsolatot is tanulni kell, bár nem erről szól az intelligencia, de ez is része sok más dologgal együtt. Foglalkozz azzal, ami érdekel és örömet okoz, ha pedig zavar a társasági élet hiánya, akkor keresd olyanok társaságát, akiket hasonló dolgok érdekelnek, ők biztos nem gondolnak majd különcnek.
2013. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

A kiemelkedően intelligens emberek valóban lehetnek különcök - mint ahogy a buták is. Csak azokat lehülyézik, az okosokra meg azt mondják, hogy ó, kicsit furcsák.

Ha te 13 évesen tudod, hogy mi akarsz lenni, és ezért dolgozol, ez érdekel, akkor az naccerű. Képzeld, ez még olyan harminc éve normálisnak számított. A céltudatos emberek mindig is tettek arra, hogy mások mit mondtak rájuk. Te tudod egyedül, hogy mi a jó neked, hogy mire érsz rá és mit érzel időpocséklásnak. (anyád-apád jót akar, a többieknek nem muszáj mindent elhinni)

Ne tedd magad külön kosárban, te is ember vagy, ne nézz le mást, de mástól se vegyél túl komolyan véleményt. Ha van egy jó szülőd, vagy másod, akiben megbízol, az jó. Ha nincs, majd lesz, meglátod.

2013. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!