Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Optimistán, pozitív szemlélett...

Optimistán, pozitív szemlélettel könnyebben elérhetőek a céljaink? De hogy legyek ilyen?

Figyelt kérdés

Lenne egy dolog, ami egész fontos számomra (nem szeretném elmondani, magán jellegű).

Kb. 4 hetem van "elérni".

Mindenki azt mondja, hogy fejben dől el, hogy hozzáállás kérdése.

De a valóságban mit jelent az a hozzáállás?

Nehezen tudom elhitetni magammal, hogy sikerülni fog. Hogy csináljam? Mosolyogjak állandóan? Mondjam magamban? Írjam le egy papírra és naponta többször olvassam el?

Eddig jó volt a fantáziám, de ezt a dolgot valahogy nem tudom elképzelni (nyilván rágörcsölök).

Szóval mások hogy gyakorolják a mindennapokban a pozitív hozzáállást?


2013. nov. 15. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A pozitív életszemlét nem lehet 4 hét alatt "elérni".

Gondolj rá úgy,hogy meg tudod csinálni,hogy képes vagy rá, higgy magadban!

Ha felírod egy papírra és többször elolvasod egy nap az sem rossz ötlet.

2013. nov. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló is írta, ezt 4 hét alatt valóban nem tudod elérni, idő kell hozzá, és kitartás. Egyébként próbáld meg a szép dolgokat meglátni az életben, gondolok itt apróságokra is. Egyébként az is egyfajta megoldás, hogy magadban sokszor mondogatod. az tény, hogy vannak rossz dolgok az életben, amikkel sajnos nem lehet mit kezdeni, de ha emészted magad folyamatosan, attól csak a saját életedet fordítod rosszabbra. Próbáld meglátni a szépet, és elsiklani a rossz dolgok felett (nem azt mondom, h egyáltalán ne törődj velük, csak ne az legyen a fő irányvonal az életedben). Egyébként, ha te gondolkodsz a rossz dolgokon, közben nem arra figyelsz, amit csinálsz éppen, vagyis gátolja a működésedet. Szóval próbálj arra koncentrálni amit éppen csinálsz, és ha jön egy gondolat, űzd el! ez így hülyén hangzik, tudom, de hatásos, csak idő kell hozzá, hogy ezt megtanuld. Vagy ha valamit el szeretnél érni, akkor gondolj arra, hogy hogyan lehetne azt megvalósítani a lehető legjobban, és ahelyett, hogy rossz dolgokon agyalsz, keress megoldásokat, hogy hogyan érhetnéd el azt amit akarsz, és a lényeg, hogy hidd el, hogy sikerül! :)

A rossz gondolatok csak gátolnak téged. Próbálj kitörni a gondolataid közül, és cselekedni. (Nem azt mondom, hogy ne gondolkodj, csak igyekezz kontrollálni a gondolataidat.) Remélem tudtam segíteni. :)

2013. nov. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazából egy konstruktív derű mint alapállás olyan, hogy nemigen van annál jobb. A rossz dolgok is beleférnek, míg nem válnak uralkodóvá vagy önkorlátozássá. Szerintem egy pillanat elérni ezt az állapotot, utána már csak visszatérni kell hozzá, lehetőleg minél tartósabban, idővel végleg.
2013. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!