Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek az önbizalom hiány...

Mit tegyek az önbizalom hiány ellen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nincs önbizalmam .. Most is együtt vagyok egy nagyon aranyos/helyes sráccal, de minden alkalommal, amikor belenézek a tükörbe, azt gondolom "Nem érdemlem meg őt .. én ronda, kövér, csúnya vagyok ..." Mit lehetne ez ellen tennem? 15/L

2013. nov. 15. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
ezen változtatni nem könnyű dolog, elhatározás és kitartás kérdése. De lehet tenni az önbizalomhiány ellen! :)De ez hosszú folyamat, idő, és akarat kell hozzá. Az emberek olyannak látnak minket, amilyeneknek mi mutatjuk magunkat. szóval, ha te rosszat gondolsz magadról, akkor ez a kisugárzásodban is érezhetővé fog válni, és attól függően mennyire súlyos az önbizalomhiányod, mások is olyannak fognak látni téged. Előbb-utóbb olyanná válsz mások szemében, amilyennek gondolod magad. Amit én tudok neked tanácsolni, hogy keresd magadban a szép dolgokat, biztos vagyok benne, hogy vannak, hiszen mindenkiben van szép(ha nem találsz, kérdezd meg a barátod, vagy barátaid), és próbálj meg annak örülni, és azokat megmutatni magadból. szerintem külsőnél fontos az öltözködés is, igyekezz olyan ruhákat találni, amilyenek hozzád illenek, és előnyösek a számodra, amelyekben szépnek látod magad, és akkor javulni fog az önbizalmad is. Gondolj csak arra, hogy vannak ugye a ducibb modellek, és ha rájuk nézel, nem az jut eszedbe, hogy milyen ronda, hanem hogy szép és magabiztos nő. Szóval próbáld magad elfogadni, szépnek látni, legyél határozott, és öntudatos! Rajtad múlik, a személyiséged fejleszthető. Remélem tudtam segíteni, és remélem javulni fog a helyzeted! És ne feledd, mindenkiben van valami, ami szép! :) Kitartást kívánok neked!
2013. nov. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálkozok! :) De az a baj hogy igazából mindenki azt mondja hogy vékony szép kedves aranyos vagyok csak én ezeknek valahogy nem tudok hinni .. igazából 15 évesen kb. 53 kg lehetek és ez állítólag nem sok, de én kövérnek látom magam .. az arcomat is sokan dícsérik hogy szép és tökéletes a kialakítása .. de én nem nagyon látom benne a különlegeset. És ezen kellene változtatnom ! De azért köszönöm! :)
2013. nov. 16. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!