Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért veszi át az irányítást...

Miért veszi át az irányítást a zene rajtam?

Figyelt kérdés

Olyan jó zenét hallgatni,amikor magával ragad és nem akar elengedni és az ember nem akarja leállítani mert nem megy.

Miért hat ennyire az agyra a zene (vagy inkább a szívemre de inkább az agyra ami megszólaltat valami belsőt).

De talán ez a legjobb tulajdonság és ezt szeretem is magamban és örülök ha másoknak is megvan ez.

Talán drognak is nevezhető és persze ez a fajta drog ami embereket tud megmozgatni,legbelülről.

Most is minek játszom le újra miért nem tanulok? :)

Mert nem megy,mert szenvedélyemmé vált átvette felettem az irányítást a drog ami átveszi a hatalmat és kábít felszabadít,szabaddá tesz,azt sugallja gyerünk,sikerülni fog,indulj el,megtudod csinálni,eléred,tudod merre tovább,kitörsz,te irányítod az életed,akarod és még írhatnám.

Elmennék szívesen ilyen agy röggen vagy nem tudom minek nevezik amikor kimutatja ilyen sárga folttal hogy az adott agy területen mennyire hat vagy mennyire erős a zenei behatás rám.



2013. nov. 16. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Röntgen :-)

Ezt mindenki átéli, főleg a fiatalabb korosztály, amikor magával ragad a zene, azt extázisnak is nevezhetjük. Koncerten fokozottabban lép fel ez a "tünet", mert az élő zene (jó esetben élő) valamint a fények, a tömeg (a közösség) ereje még inkább fokozza, hogy átadd magad a zenének. Embertípusa válogatja, hogy ki mennyire tudja beleélni magát egy cd-ről lejátszott, vagy egy youtube-on hallgatott zenébe, mert a valódi élményt az élő zene adja, de pl. én is eltudom képzelni ahogy nézem a koncert felvételt és hallgatom ,hogy milyen király lehetett ott ülni élőben az embereknek és ettől libabőrös vagyok és néha még sírok is örömömben. Ne merüljünk bele az agykutatásba, de valamit már hallottunk arról, hogy bizonyos kémiai anyagok szabadulnak fel tekervényeinkben bizonyos külső hatásokra, illattól, látványtól szextől stb. Igaz ez a zenére is, mint hangra, ha abbból indulunk ki, hogy bármilyen hang hatással van ránk valamilyen téren, lehet az kellemes vagy kellemetlen. Szóval érted? Egyszerű ez, mint a makrobiológia :-)

2013. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Uh, velem is ez van. Tök más dimenzióba kerülök. Én nagyon szeretem. Kizökkent és nekem ez a legfontosabb.
2013. nov. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem teljesen kikapcsol. :) A videoklippeket is imádom nézni, néha jobban leköt, mint valamilyen film.
2013. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!