Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyen-e a nyílvános sírás,...

Szégyen-e a nyílvános sírás, ha az ember éppen gyászban van?

Figyelt kérdés

Nemrégiben meghalt a nagyapám. Nem csak símán a nagyapám volt, hanem cirka a teljes családom, mert a szüleim nagyon hamar eldobtak maguktól. Ő nevelt fel.


Tegnap az egyik ismerősnek képeslapot kerestem a boltban, és teljesen váratlanul elkezdtem sírni. Nem tudom, hogy mi ütött belém, soha életemben nem tettem ilyet eddig. Csak pár perc múlva jutott el a tudatomig, hogy miért sírok: nagyapámnak soha többé nem küldhetek képeslapot karácsonyra és nem látogathatom meg. Nincs többé.


Nem látta senki, csak a férjem, a bolt sarkában voltunk. Én mégis nagyon szégyellem magam, mert soha nem szoktam kimutatni, ha valami bajom van. Alig tudtam magam összeszedni.


Nagyon hülyén érzem magam. Szégyen-e a nyílvános sírás, ha gyászol az ember?



2013. nov. 17. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nőknél amúgy sem szégyen... ne törődj azzal hogy most látta-e valaki, hogy sírsz-e? az okát senki nem tudja aki nem ismer és aki ez alapján elítél, h. sírsz na az nem ember! nyugodtan sírhatsz, főleg ha gyászolsz. részvétem
2013. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen a sírás! Valahogy ki kell adnod magadból a szomorúságot. És ha pont akkor jött rád, akkor sincs senkinek semmi köze hozzá. Aki meg emiatt megbélyegez vagy rosszat mond rád, az annyit is ér.
2013. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok. :) Köszönöm szépen.
2013. nov. 17. 17:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem is rengeteget jelentett a nagypapám...bár én a szüleimmel is jóban vagyok, a nagyszüleim sokszor jöttek értem óvodába iskolába, mikor messzebb költöztünk a sulitól minden nap mentem hozzájuk, de kiskoromban minen hétvégét ott töltöttem, nagyon nagyon fontosak voltam

először nagypapámat aztán a nagymamát veszítettem el...

Soha nem szégyen a sírás egyébként! Én rendszeresen a metrón sírtam, mert pont egy nagyon húzós egyetemi időszak előtt történt az egyik haláleset, de muszáj volt jól teljesítenem...ne szégyelld az ilyesmit, ne érdekeljen mások véleménye.

2014. jan. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!