Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire utal, ha egy depressziós...

Mire utal, ha egy depressziós ember plüssállat/kutya/párna ölelgetésétől jobban lesz egy "kiakadás" után?

Figyelt kérdés

Tíz éve lassan, hogy (többnyire) ismeretlen eredetű szorongásos depresszió (egyfajta pánikbetegség) kezdett el kifejlődni nálam, aminek az okaira nagyon lassan jöttünk rá (csak ezek feldolgozásával gyógyítható ugyan is).


Két éve egyre jobb, büszke voltam magamra érte, hogy gyorsan javulok, de megmaradtak fura dolgok, amiknek egy közös jellemzőjevan: a kiadós sírás és párperces áramszünet után mérföldekkel jobban leszek, ha pl a kedvenc plüssömet, kispárnámat vagy még anno a kutyámat ölelgettem.

Bizonyos, hogy ez a kulcs ahhoz, hogy rájöjjek, mi a régi sérelem, amit az agyam leblokkolt, de sajnos nem vagyok ebben szakértő, nem gondolhatok mindenre. Szerintetek minek a "pótlása" egy ilyen? 23/L



2013. jún. 12. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szeretethiány
2013. jún. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Boyka01 válasza:
szerintem keress magadnak egy pasit azt ölelgesd
2013. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ez picit olyan, mint amikor kicsi vagy és egyből anyukádhoz szaladsz, ha valami rossz történik. Védelmet kapsz tőlük, megnyugszol. Most meg az anya szerepét átvette egy plüss állat, párnád, stb. Szerintem csak ennyi. Én pl. nagyon szeretem a kispárnám illatát, ha bajom van szeretem abba fúrni a fejem, mert megnyugszom az illattól, de ez már kiskoromban is így volt.
2013. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Boyka01: nem értek egyet a kifejezésmóddal, amit itt használtál, de a lényeget értem, köszönöm.


A harmadik kommentelőnek: Köszönöm, ez így igaz lehet, erre nem gondoltam. Sajnos a szüleimet rég nem tudom ölelgetni :) ez logikusnak tűnik.

2013. jún. 12. 12:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
több embertől is hallottam, hogy a kisállatok babusgatása, ölelgetése segít a depressziós embereken, ill. a puha dolgok.. és az öleléskor termelődik valamilyen hormon, ezért olyan jó érzés
2013. jún. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Boyka01 válasza:
58%
igen sorry lehet egy kicsit nyers voltam. a lényeg szeretet. egészen más szeretni valakit aki viszont szeret téged, mint egy plüss maci nyakába bújni és sírni elbújni a világ elől.
2013. jún. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Boyka01: Semmi gond :) Értettem én. Van ilyen, ezekre nem igen gondoltam, ezért örülök, hogy véleményezitek. Megérte megkérdezni :D


az 5.kommentelőnek: ez a legvalószínűbb szerintem.

2013. jún. 12. 12:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos ez nagyon régi függés...Nem benned van a hiba, egyszerűen emberből vagy.Érzékeny lelked van, az biztos, rossz ember nem lehetsz.

Most nem részletezem, mert hosszú, de a plüss állatka, vagy egyéb kellemes tapintású tárgy nyugtató érzése természetes..

Az élő állatot, mint aranyos kutyust nem javaslom, mert sok ám a gond vele, de ezt Te is tudod..


Aki azt javasolta, hogy keress egy megértő társat, az nem volt tiszteletlen..

Fontos a megértő társ...akinek elmondhatod a bánatod, és nyugtatóan hat a tanácsával.Pasi vagyok, tehát tudom, hogy nehéz ilyent találni.


Az sem véletlen, hogy a nők zöme szeret egy férfi vállán elaludni. Ez ősi dolog, nincs ebben semmi különös. Egyszerűen biztonságérzetet ad.

Csak jól kell választani, és minden megoldódik.

2013. jún. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ölelés következtében a szervezeted egyfajta boldogsághormont, oxitocint termel, ami fokozza a kötődést, oldja a szorongást, csökkenti a vérnyomást és úgy "all zusammen" jó kedvet okoz. Fiú létemre én, ha a barátnőm nincs a közelben, a macskámat ölelgetem. :D


Aki pedig azt írta, hogy egy normális barátra van szükséged, annak teljesen igaza van. Sok sikert a kereséshez.

2013. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Néha még én is megnyugszok ha a kutyámat ölelgetem. Ez nem tudom hogy normális-e de ha neked jól esik akkor tedd azt. Ez valóban lehet hogy szeretet hiány de nincs ebben semmi furcsa. Sokaknak van ilyen emlék tárgyuk vagy plüssük amikhez így kötődnek.
2013. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!