Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hová tart az emberiség?

Hová tart az emberiség?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok mi lesz az emberiséggel és a bolygóval a közeljövőben és mi lesz a távoli jövőben? Hogyan látjátok a kérdés pl. technológia, élővilág, emberi jogok, kapitalizmus... stb. vonatkozásában?

2013. nov. 26. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Erről regények születnek, nem lehet pár sorba lerendezni. Röviden annyi a véleményem, hogy az ember saját magát fogja elpusztitani miután már mindent tönkre tett maga körül és ez megfordíthatatlan folyamat.
2013. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tovább a lenini úton.
2013. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem hamarosan eljön az idő amikor "kiborul a bili", és valamiféle globális forradalom lévén új rendszer születik amely valódi igazságon alapul.

Ebben akarok hinni, és ezért is teszek naponta. (Még ha naiv jövőkép is ;))

2013. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

jaj, BesenyőPistabácsi, tönkretetted a napom:(pedig nem szoktad..-aa)

Attól függ, ráébred-e, mit jelent embernek lenni?


József Attila

SZÓLT AZ EMBER


Volt az ember. Járt, megállt, szétnézett,

Aztán azt mondta: Körtefa vagyok.

S gyökere lett a föld, dereka a magasság,

Lombja az ég

És körtét ettek a bogarak,

A madarak, az éhes csillagok.


Akkor tovább ment. Járt, megállt, szétnézett,

Aztán azt mondta: Szén és vas vagyok.

És csörömpölő acélműhelyekben

Tűzre dobta a nagy hegyeket,

Hogy a halállal és az új időkkel

Száguldják meg a versenyt dübörögve

Szédítő, karcsú expresszvonatok.


Szólt az ember, szólt, megállt és elment

S csak azt nem mondta, hogy ember vagyok.


1924

2013. nov. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én úgy látom hogy több forgatókönyv is lehetséges:


1. A közeljövőben megmarad a kapitalizmus, tovább nő az egyenlőtlenség és a nyomor és tovább pusztul az élővilág. Kb. 2040-2050 körül megváltoznak a dolgok az olaj miatt, lehet hogy lesz egy nagy háború/forradalom ami már nem országok ellen fog zajlani hanem az elnyomók az elnyomottak között. A régi világ romjaiból pedig egy új születik ami a mai világhoz képest vagy sokkal rosszabb lesz vagy sokkal jobb.


2. Már jóval hamarabb eljön a globális forradalom/haburú.


3. Nem lesz semmilyen háború és néhány évtizeden belül minden sokkal jobb lesz, én onnantól fogva az emberiség együtt halad előre.


4. Kapcsolatba lépünk egy idegen civilizációval, és vagy káosz tör ki és elpusztulunk vagy ráébredünk a hogy összetartozunk és minden sokkal jobb lesz és az emberiség együtt halad előre.


5. valami előre nem látott globális környezeti katasztrófa következik be és onnantól együtt törekszünk arra hogy minden sokkal jobb legyen (már ha nem pusztulunk ki).


Na én kb így látom az esélyeket és sajnos az első kettő a legvalószínűbb, a negatív végkifejlettel.

2013. nov. 26. 17:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Előbb - utóbb kitör valamilyen háború, erre utal pl. Dél-Korea, az arábiai országok hozzáállása, helyzete...


A technika segitségével eléggé felgyorsult már most is a világ, az emberek életvitele, életmódja, mi lesz még pár évtized múlva?


Romlanak az emberek közötti kapcsolatok, egyre kevesebb a tolerancia, a morál. Eldurvul az egész világ. Csak az lesz valaki, aki keményen!!! hajt előre.


pénz mint mozgatórugó...


A kapitalizmus megszünik, helyette valami más jön.


Az országok feloszlanak, és egy únióba tömörülnek. Pl. mit most az európai-unió. Csak ugyanez történne Afrikával, Ázsiával is. Tehát kb. minden kontinens lenne egy ország.


A föld túlnépesedik...

Globális felmelegedés hátrányai... szárazság, állatfajok kipusztulása. Egyre elviselhetetlenebb nyarak... Tengerek kiszáradása. A kontinensek alakjának megváltozása emiatt.


Az emberi jokogból egyre több lesz - teljes liberalizmus az egész világban.


A távol jövőben pedig remélhetőleg felfedeznek egy földönkivüli, emberhez hasonló fajt. az ő bolygójukra költözhetnek el az emberek, ha már nem lesznek jó körülmények a földön.


vagy csillagközi háborúk történnének ezzel az új fajjal.

2013. nov. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
A még nagyobb fokú elkorcsosulás felé. Csürhe banda.
2013. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Mivel előbb nő fa* a talpamra, mint hogy a nagy olajmágnások rádöbbenjenek, hogy a globális felmelegedés ellen kik is tudnak csak igazán tenni, ezért valószínűleg ez az emberiség utolsó évszázada. :( Hacsak nem történik valami óriási megváltás, nem fogjuk tudni megfordítani a folyamatot. Néhány év, és eljön az a hőmérsékleti arány, az a +2 fok, amitől már belépünk az ördögi körbe. Szibériában a jelenleg jég alatt lévő rengeteg metángáz kiszabadul, ami tovább növeli az amúgy is növekvő üvágház hatású gázok kibocsátását. És akkor már hiába állunk le a növekedéssel, vagy akár csökkentjük a kibocsátást. Késő lesz. Már majdnem 10 éve tudjuk, hogy ez mind a mi hibánk, és már azóta tehettünk volna ellene. Mégsem történt semmi.

És sajnos valószínű, hogy nem is fog.

2013. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elég jól leírja ez a film: A hülyeség kora. Youtubeos linkje: http://www.youtube.com/watch?v=F_S2bg506M0 Reménykedjünk, hogy mégse így lesz a világ vége, hanem inkább a Jó Isten vet véget ezeknek a szenvedéseknek.

15\L

2014. jan. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek ebben a "Jóistenben"...szerintem maga az ördög.
2014. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!