Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez betegség vagy csak szimplán...

Ez betegség vagy csak szimplán ez vagyok én?

Figyelt kérdés
Ide most nagyon sok mindent írhatnék,de megpróbálom nagy vonalakban felvázolni.Mindig is csöndes,visszahúzódó,félénk voltam társaságokban,az osztályban (általánosban és szakközépben is) én voltam az osztály "szégyene",mindig piszkáltak ezért mert ilyen vagyok,lelkileg terrorizáltak "mert úgy se mer visszaszólni..",ha visszaszóltam akkor kinevettek (közben a szivem majd kiugrott a helyéről,mert úgy éreztem mintha lámpalázam lenne olyankor,hogy felszólalok..).Volt pár barátnőm az osztályban,de ők sem álltak ki mindig mellettem,vagy ha úgy adódott ők inkább mentek a többiekkel,arra hivatkozva,hogy bocsi te már nem férsz bele(nem akarták a szemembe mondani sokszor,hogy nem akarnak velem mutatkozni nagyobb társaságban..).Ezen sajnos mai napig nem tudtam változtatni,pedig próbáltam.Van barátom 3 éve aki elfogad így ahogy vagyok és mivel tudja,hogy nagyon szorongok ha társaságba kell menni,megpróbálja széppé tenni azt az időt,hogy ne érezzem rosszul magam.Sulis koromban ha engem szólítottak fel olvasásra vagy felelésre olyan lámpalázam volt mintha egy egész ország elé kellene kiállnom magyarázni,mai napig ez van ha a társaságokban kérdeznek valamit tőlem és mindenki rám néz és egyszerűen nem tudom kontrollálni mert elvörösödök,remegek,a szivem ki akar ugrani,néha csukladozva beszélek emiatt.Barátaim se nagyon vannak már,mert mindenki szeret szórakozni,én is szeretnék,de csak ülök mint egy darab bot és azt várom mikor mehetek haza,mert mindig mindenhol azt érzem,hogy nem tudok érvényesülni.Ezt szégyellem is és hiába próbálom nem megy a változtatás,munkám sincs még de ha lesz nem tudom mi lesz velem,hogy vad idegen emberek közé kell beilleszkednem ami egyáltalán nem megy,és a munkahelyen megint csak egyedül lennék..22 évesen elég gáz ez a dolog,de gondoltam,hogy talán itt választ kapok,hogy kell-e szakember vagy mégis hogyan győzzem le ezt az egészet..Előre is köszönöm a válaszokat.22L

2013. nov. 27. 23:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Azért jó, hogy csak nagy vonalakban írtad le a dolgot. Mégis mi lett volna, ha bő lére ereszted? Bemásolod a Háború és békét? Szerinted ki az a marha, aki végigolvassa ezt a litániát?
2013. nov. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bárki,aki nem csak szórakozásból irkál ide ,hanem tényleg értelmes válaszokat ad,nem úgy mint te..
2013. nov. 27. 23:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves első, voltam olyan "marha" és végig olvastam a "litániát". egyébként nem olyan hosszú, ha nem szeretsz olvasni ne olvas..ennyi.

szoval kérdező, ismerős a helyzeted, hasonlóképpen voltam én is, sok idő kellett még leküzdöttem, de sikerült. nem kellett szakember segítsége sem.

Ha van egy ilyen aranyos párod aki segít, próbálj meg vele elmenni szórakozni, így a sok rossz emlék a suliból (ami a közösségben való megnyilvánulásra vonatkozik) előbb utóbb kicserélődik jó emlékekre.

2013. nov. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak gátlásaim, de ezeknél messze gyengébbek. Te egyenesen szorongsz.

" nem tudom kontrollálni mert elvörösödök,remegek,a szivem ki akar ugrani,néha csukladozva beszélek "

Nálam teljesen ugyan ez a helyzet, de csak telefonáláskor. Élőben normális vagyok, de rettegek a telefonálástól. El tudom képzelni, milyen lehet ez egyfolytában.

Ne hallgass rám, de én a helyedben (mivel nincs pénzem pszichológusra) egészen biztos, hogy alkohollal próbálnám oldani a feszültséget. Ez viszont alkoholizmushoz vezet, ami a vég felé tartó csúszós lejtő... Talán a "teher alatt nő a pálma" elvén keresd az olyan helyzeteket, amiktől rettegsz, és talán a megszokás egyre oldottabbá tesz majd.

2013. nov. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen ő segít ebben,csak rossz érzés mikor a barátaival elmegyünk valahová pl moziba,vagy együtt nyaralni,akkor kicsit másnak érzem magam,mert mondhatni az ő barátai lettek az én barátaim is,mivel nekem már nincsenek akiket be mutathattam volna neki(k).
2013. nov. 27. 23:25
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell szakember, csak ha te is úgy érzed, ezt had ne mi döntsük már el. Azok akiket te barátaidnak nevezel, nos ők nem a barátaid. Nem akarom részletezni miért, magad is tudod szerintem. Az általad írt kisregényből semmit nem tudtunk meg rólad és a problémádról. Persze jön majd néhány idióta az életmód könyvekkel meg mittudomén még mivel, felejtsd el ezt is. Neked kell megváltozni, akarnod kell, és tenni is érte. Ismerek olyan embereket akik archasadékkal születtek, ismerek mozgássérült embereket is. Mindegyikük kivétel nélkül éli a kis világát-mindenféle szakember segítsége nélkül.... Akkor neked vajon miért kellene? Döntsd el hogy akarsz e továbbra is a saját bezárkózott kis világodban létezni, vagy kilépsz ebből. A legrosszabb börtön az amit saját magadnak alkotsz. Keress valaki olyat aki pesztrálna téged egy darabig, indulásnak ez is megfelelő segítség.
2013. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az esetek többségében általában az van,hogy végig szorongok,és mire már kezd vége lenni a mókának,én addigra tudok feloldódni picit...Ivászattal meg nem szeretnék foglalkozni,mert akkor valószínű elveszteném a páromat is...
2013. nov. 27. 23:28
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Íme egy nagyon jó példa arra, hogy egy lány lehet akármilyen, akkor is lesz párja.


Ezzel szemben egy ugyanilyen fiú eláshatja magát!


Hiába jár a lányok szája, nincs egyenlőség. Nem magamról van szó!

2013. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8-as válaszhoz hozzáfűzném,hogy volt egy srác aki kb 1 hónapot bírt ki velem,ezért hagyott el,mert nem kellett neki egy ilyen barátnő..
2013. nov. 27. 23:39
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem érted. Annak ellenére, hogy te ilyen vagy, mégis vannak lehetőségeid. Az a srác is megakart ismerni és veled volt 1 hónapig. Most is van egy 3 éves párkapcsolatod.

Egy ugyanilyen fiúnak soha nem lesz senkije! Még csak lehetőséget sem fog kapni egy lánytól se.

Így már tiszta, miről vakerálok?

2013. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!