Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kellene tennem, ha a...

Mit kellene tennem, ha a szüleim úgy érzik, hogy mindig csak nekik van igazuk, és nem hallgatnak meg?

Figyelt kérdés

Ma itthon maradtam, mert megjött a tudjátok mi, és faterom egyszer csak betoppant a szobába és ordibálni kezdett velem, hogy "Mi az, hogy én nem megyek suliba, mert megjött a bajom? Ha mindenki ezt csinálná, üres lenne az iskola". De aztán anyám jött és rákontrázott, hogy hány hiányzásom van, meg hogy hol van az osztályfőnököm, meg mittomén. A röhej az hogy itt vagyok lassan 20 éves, és még mindig ilyen szarokkal esnek nekem. A másik cirkusz abból volt - szintén anyám részéről - hogy nekem ezen a héten hétfőn volt a pótérettségim. Én pedig szinte mindenhonnan kések. Az egyik volt osztálytásam felajánlotta, hogy odajön hozzánk 6:30-ra, és eljön velem (mert ugye ő is érettségizett). Másnap volt a kiosztás. Szerencsére mindketten átmentünk. Ahogy kijöttünk a suliból, felhívtam a mutert, mert gondoltam, hogy örülni fog, de erre elkezdi nekem, hogy: "És ezért hívtál?". Sz@r kedvem volt egész nap, de srác, akivel voltam, ragaszkodott hozzá, hogy ünnepeljük meg az érettségit. Vettünk két sört, meg rágcsálni valót, aztán elindultunk hozzánk. Amikor hazaértünk, láttam én anyámon hogy valami nem tetszik neki (mint mindig).

És most néhány perce nekem esett, hogy ezt az átjáróházat be lehet fejezni. És ezért kérlek, hogy segítsetek, mert én nem bírom ezt ki, hogy mindennap álomba sírom magam.



#szülő #igazságtalanság #barátok eltiltása
2013. nov. 28. 16:13
 1/9 A kérdező kommentje:
És van még amit hozzátennék! A barátommal már több mint egy éve együtt vagyunk. Ugyanabba a suliba járt, ahova most én. Amikor összejöttünk, még koleszos volt, de néhány hónappal később kirakták - lényegtelen, hogy miért - és nem volt hová mennie. Megbeszéltük, hogy (ugye nálunk is ilyen A, meg B hét van) amikor elméletis hete van, akkor nálunk lesz. B héten meg otthon. Ez még nem is volt baj. Aztán nyáron szerzett munkát, eszméletlen idióta beosztással, és sokkal kevesebbet találkoztunk. És most, hogy csak hétvégén vagy hétköznap tud lejönni hozzám, anyámék azon hisztiznek, hogy "otthon nem hiányolják?". Ez szerintem pofátlan. És tegnap telefonálás közben mondta nekem a barátom, hogy ha nem baj, akkor most egy ideig inkább én menjek hozzá, Kalocsára. Nem értem, mi a baj velem , hogy ennyire utálnak itthon. Elüldöznek tőlem mindenkit, aztán egyedül hagynak. A barátaim, és a szerelmem sem mer eljönni hozzám, mert anyámék - mondjuk ki! - bunkók. De ha netán azt mondanátok nekem, hogy beszéljem meg ezt velük, akkor erre azt mondom, hogy nem lehet, mert már megpróbáltam. Erre elkezdtek velem ordibálni, meg fenyegetőzni. Nem lehet velük egy légtérben megmaradni, mert nem csak az ismerősöket, hanem a tulajdon gyereküket kinézik onnan.
2013. nov. 28. 16:35
 2/9 anonim válasza:

Én sosem hiányoztam ez miatt, mert megjött volna, maximum testnevelésből kaptam felmentést. Gondolj bele, pótérettségiztél mert gondolom nem jók az eredményeid? (csak feltételezem, ha nem így van sajnálom) és te még pláne "lógsz" is. Majd ha neked lesz gyermeked, te sem örülnél ha hanyag, nem törődöm rossz tanuló lenne. Persze ezeket te még máshogy fogod fel, mert fiatal vagy, de ez az élet rendje, bizonyos dolgokat csak később ért meg az ember, ha benőtt a feje lágya. "Örülj neki hogy még taulhatsz, később megbánod hogy nem tanultál" "Ha majd felnősz sokkal nehezebb lesz az élet" stb, ezeket nem értjük, mert nem éltük meg.

A szüleid csak jót akarnak neked, még ha a módszereik nem is tökéletesek, biztos nekik is vannak gondjaik, amik miatt pluszba feszültek lehetnek, nincs tökéletes szülő.

Ha túllépnél a sértettségeden és felnőtt módjára próbálnád velük megbeszélni a dolgot, (elvégre már nem vagy tini) hogy te hogy látod a dolgokat, mit érzel, mit miért csinálsz sokkal jobb lenne minden, és nem kell elvonulni, ajtótcsapkodni, haragot tartani. Ha nem beszélsz, a szüleid nem fognak megérteni, néma gyereknek anyja sem érti a szavát.

Nem lenne jobb, ha a szüleid egyben a legjobb barátaid is lennének? Ez rajtad is múlik.

2013. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet, mondani, hogy nem nőtt be fejem lágya, de most nem erről van szó. Hanem arról, hogy még csak meg sem tudom velük beszélni a dolgokat, mert ordítoznak, nem engednek hozzám senkit, még a barátomat is elüldöznék, ha tehetnék, de nem fogom hagyni. Anyám, meg szeret mindenkibe belekötni. És ez nem vicc. Olyan is mondta, aki mindössze pár hónapja ismeri, hogy "Tényleg, csak kötözködni akar".
2013. nov. 28. 16:48
 4/9 bodnar edit ***** válasza:
Hát tudod egy kicsit nehéz eset vagy. Először is 20 évesen már nem vagy gyerek! Gondolom, hogy nem is érzed magad annak. Akkor meg miért viselkedsz úgy! Igaz én is lázadtam annó de ki ne lázadna. Tombol az adrenalin a felnőtté válás kerülhet jó lenne egy kis szabadság önnálóság. Mind azt hisszük mindent tudunk de nem így van. És most ezzel nem akarlak megbántani meg én is papolni nem. De hidd el még ha most nem is látod át a szüleid jót akarnak. Nehéz elhinni , mert én sem hittem amíg a magam lábára nem kellett állnom. Óriási tévedés minden és erre csak akkor jöttem én is rá amikor már elszúrtam! De van megoldás mindenre. Először is ne pipulj be ha valamiért szólnak és nem sírni kell, hanem megfogadni a tanácsot. Egyszer próbáld ki te mit tennél ha egy ilyen korú lányod lenne bizony te is féltenéd és te is irányítanád hidd el. Nem könnyű szülőnek lenni . Aztán te sem tettél meg mindent gondold csak végig? Mi a fenének kellett pótvizsgázni miért nem ment ez egyből? A szobádat mindig ha van rendbe rakod? Segítesz a házimunkában? Szoktál bevásárolni? Ezekkel mind jobban fognak tisztelni a szüleid és szeretni. Tartsd be a játékszabályokat rögtön figyelmet kapsz és meglátod meg lesz az eredménye jönnek a kiváltságok! Tudom nehéz ezt megemésztened de én már öreg róka vagyok és sok sok csínytevésen vagyok én is túl de a szüleimet mindig tiszteltem és segítettem ahogy tudtam. Ha meg nem tudod elfogadni tessék szabad a pálya menj albérletbe menj el dolgozni és tartsd el magad! majd meglátjuk hogyan boldogulsz egyedül. Nem könnyű el hiheted lavírozni a csekkek tengerében. amikor kong a hűtő. Hidd el lázadozni lehet de! minek ha van segítség. Ülj le velük és beszéljétek meg de higgadtan. Kérdezd meg ők mit várnak el tőled de ők is hallgassanak meg téged mit szeretnél te! Kívánom neked hogy sikerüljön a beszélgetés!
2013. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet velük beszélni, mert én már megpróbáltam! Nyugodt voltam, és szépen kértem amit szerettem volna, de ők meg olyanok, hogy ha nem tetszik nekik valami, egyből visítanak, mint aki beszorult. És komolyan így volt: mondtam, amit szerettem volna, és erre minden előjel nélkül jött az ordítozás, hogy én mit képzelek magamról. Ez például a fater volt. A muterom meg olyan, hogy szószerint, egy mondatot sem hagy befejezni, mert kiragadja azt ami idegesíti, hozzáteszi a maga verzióját, és ő is ordít. Nesze neked beszélgetés. Semmi nem tudok nekik elmondani, mert hisztiznek, de mindenért.
2013. nov. 28. 17:04
 6/9 bodnar edit ***** válasza:
Olvasom mennyire ki vagy megint nem szabad így beszélni a szüleidről. Igen nekik is van hibájuk miért ne lenne. Ha mindenki tökéletes lenne sosem lenne baj. De gondolj bele veled minden rendben van te mindent megteszel? Nem hinném mert ha nem így lenne nem ordibálnának veled. Egy kicsit muszáj alkalmazkodnod másként ez nem megy. Örök törvény valamit valamiért.Ne feledd a harag nem megoldás. Majd mikor neked is ilyen problémáid lesz a gyerekeddel gondolj ezekre vissza és meglátod nem is olyan könnyű ez .
2013. nov. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez szép, és jó, és megértem. De az nem működik, ha az embert semmibe veszik, nem engednek hozzá senkit, és 20 évesen még mindig ott tartanak, hogy nem hajlandóak semmiben kompromisszumot kötni.
2013. nov. 28. 17:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Több dolgot is tehetsz.

Először is fogadd el szüleid hozzáállását.Nekik is megvan a saját életük, problémáik,( beidegződéseik(veled kapcsolatban is)), és önmaguk problémáit is gyakran kivetítik.Tiszteletben kell tartanod az ő világukat is, hisz valószínű ők tartanak el, és van hol laknod is,( mint ahogyan párodnak is megengedték, hogy ott legyen néha)

Ne vedd így magadra.Inkább értsd meg hogyan is működnek, és sok minden letisztul előtted.

Szüleidnek is mint manapság szinte minden embernek, vannak bizonyos beidegződései.Ezek a beidegződések, szép lassan kialakultak őbennük is mind veled, mind más dolgokkal kapcsolatban is.Lehet, hogy holnap rugalmasabb leszel, és megértőbb szüleiddel kapcsolatban, de a beidegződéseiktől, nem biztos, hogy mindezt észreveszik.Ezért nem kell, hogy rosszul érezd magad.És nem kell, hogy hibáztasd őket.Egyszerűen csak értsd meg, hogy ők is emberek!Gondoltál már édesanyádra úgy mint emberre?Őbenne is kialakult egy világ, ő is vágyik valahol szabadságra és szeretetre.Arra nincs szükség, hogy bármilyen viselkedéssel, vagy hozzáállással beazonosítsd szüleidet, mert akkor képtelen leszel velük beszélni.Mert mindig a benned kialakult képhez mérten fogsz reagálni rájuk.És nem velük fogsz beszélgetni.Mert mielőtt meghallanád mit mondanak, már alig várod, hogy a megszokott módon törj ki.

A megoldás csak az lehet, hogy egyszerűen megérted őket.

A megoldás az, hogy megadod a tiszteletet nekik amíg ott vagy, még ha vannak hibáik is.

És ha türelmes vagy önmagaddal, türelmes leszel ővelük is.

A problémák gyökere, mindig önmagunkban keresendő.

Ha arra törekszel, hogy szeresd, megértsd és elfogadd önmagadat, akkor képes leszel egyre több mindent elfogadni, megérteni, és szeretni magad körül!

2013. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

először is megvédeni szeretném a kérdezőt! nem tekintem lázadozásnak, amit ő érez, vagy tesz...

menzesz miatti hiányzás kapcsán : lehetséges hogy olyan fájdalmai voltak, amiért nem tudott iskolába menni. nem kell ezt mindjárt lógásnak tekinteni, nem ti érzitek, amit ő.

kérdezőnek ezzel kapcsolatban: azért próbálj arra törekedni hogy azokon a napokon is használható legyél, igyál gyógyteákat, vagy gyógyszert, ha nőgyógyászati probléma, akkor keress fel orvost, ha annyira rosszul vagy, saját érdekedben.

pótérettségivel kapcsolatban : felmerülhet persze hogy hanyagság miatt halasztott, de előfordulhat az is hogy egy negatív élethelyzet sodorta ide a kérdezőt, ami kész megtörtént, bármikor lehet érettségizni.

a szülők magatartása pedig ebben az esetben tényleg nagyon negatív, amit így MÁR nem lehet ráfogni a féltésre, meg a jó tanácsokra. baráttól eltiltás, meg rosszindulatú megjegyzések...ez mind nem való egy szülőtől, akkor sem ha stresszes. néha előfordulhat, de ha ez alapállapot, akkor ott a szülő a vétkes.

azt javaslom a kérdezőnek, hogy próbáljon találni diákmunkát, vagy teljes állást, és különválni a szülőktől minnél hamarabb. kollégium akár, baráttal összeköltözés. ameddig pedig a szülőknél kell élni, addig kerülni a konfliktust. megváltoztatni úgyse lehet őket már, nem is kell.

2014. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!