Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért nehezítik...

Angel of Darkness kérdése:

Egyes emberek miért nehezítik meg szándékosan a saját életüket?

Figyelt kérdés

Nem értem én az embereket. Nagyon sok kérdésben lehet olvasni, hogy a fiatalok minél előbb külön akarnak költözni. Minél messzebb a szülőktől, anyóséktól. Aztán mikor lesz gyerek jönnek ide nyavalyogni, hogy nincs aki segítsen, nincs kire hagyni a gyereket. De hát ők üldözték el a segítséget, ők akartak minél messzebb lenni, akkor meg mit nyavalyognak? Nekem ez olyan, mintha ők saját maguk ellenségei lennének, és szándékosan nehezítenék meg az életüket.

Az én elvem az, hogy a szüleimtől 30 km-nél messzebbre nem vagyok hajlandó költözni, legfeljebb átmenetileg, és az lenne a legideálisabb, ha majd a párom szülei is ilyen közelségben lennének. Ha pedig ez nem tetszik a férfiaknak, akkor így jártak. Tudom, most majd sokan fogják írni, hogy így majd egyedül maradok. Lehet, benne van a pakliban. Viszont azt is tudni kell, hogy én nem úgy tekintek egy párkapcsolatra, mint egy feltétlenül szükséges valamire. Nem mástól várom, hogy teljes ember legyek, nem várom a másik felemet. Most is teljes ember vagyok, egyedül is. Ha pedig van egy jól működő párkapcsolat, az csak egy pluszt jelent az életben.



2013. nov. 30. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Most is teljes ember vagyok, egyedül is." Akkor miért is nem bírsz elszakadni a szüleidtől?

Nem azt mondom, hogy ez kötelező. De neked valószínűleg jó a kapcsolatod a szüleiddel. Örülj neki. Más lehet, hogy nem ilyen szerencsés. Nem hinném, hogy azért mennek el, hogy rosszabb legyen nekik...

Különben meg nem hinném, hogy a két csoport, akiket említettél (hamar költözős és segítségért nyavalygós) ugyanazokból az emberekből állna... Nem is értem, hogy kombináltad ezt így össze...

2013. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szerintem egyértelmű, azért, hogy kéznél legyen a segítség. Azok, akikre mindig számíthatok, mert hát valljuk be, nem sok ember van, akire az ember mindig minden körülmények között számíthat, a szülők jó esetben olyanok. Hát ezért.

Persze, akit terrorizálnak azoknál érthető, de itt olyanok is írnak, akiknek csak annyi a bajuk, hogy egyáltalán vannak szülők, anyósék. Oké, hogy vannak, de minél messzebb, mert az már teher, ha közel van, de azért a segítségük jól jönne, ugye?

Hogy kombináltam össze? Nyitott szemmel járok, és látom a környezetemben élők dolgait. Meg az itteni megnyilvánulásokat is.

2013. nov. 30. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:

"a segítségük jól jönne, ugye?"

Inkább az jönne jól, ha nem volnának teljesen elmeháborodottak. A magad nevében jól látod, másokéban nem annyira. Sok szülővel pont ugyanez szokott lenni a gond: fafej, nem érti, de azért tanítani nagyon szeret.

2013. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!