Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért büntetem saját magamat?...

Miért büntetem saját magamat? Miért okozok magamnak szándékosan szenvedést?

Figyelt kérdés

Már régóta ilyen vagyok, vagyis régen rendszeresen, most ritkábban, de még mindig.. Pl. ma nővérem megy buliba a barátnőivel, akiket én is kedvelek, hívtak, hogy menjek de nemet mondtam, pedig lenne kedvem de érzem ezt a szenvedést belül és nem megyek el azért sem.

Régen is állandóan ezt csináltam, volt egy barátom, hívott mindenhova és én nagyon gyakran nemet mondtam és ezzel szenvedést okoztam magamnak és ostoroztam magam egész este. Vagdostam is a karjaimat régen, de azt betudtam mint kamasz hülyeséget, viszont ez a 'szokasom' megmaradt és nagyon rossz, most is nagyon fáj.


22L


2013. máj. 8. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi jár a fejedben, amikor nemet mondasz? Az h bár mennék, de most jól büntetem magam azzal ha mégis maradok? Én régebben ha ettem akkor voltak ilyen gondolataim, evés közben jött rám a sírás h én ezt nem érdemlem meg és bár halál éhes vagyok, nem engedhetem meg magamnak, hogy egyek, ez a büntetésem. Kb. 20-21 voltam mikor ezt megunta az egyik barátom és rámszólt h hagyjam abba, mert semmi értelme, ha éhes maradok azzal semmit se érek el, inkább takarítsak ki "büntetésből", az nagyobb szívás, mint nem enni :) Szóval hasznos dolgokban próbáltam kiélni az önbűntető vágyaim. Aztán ez átcsapott később tisztaságmániává mondjuk, de az már legalább nem volt önpusztító.
2013. máj. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az nem lehet h félsz társaságba menni és egyszerűen ezt érzed? Szívesen mennél, de félsz h szarul öltözöl föl, nem tudsz elég vicces lenni és védekezésül inkább lebeszéled magad, de attól még haragszol magadra h nem mész és ezt a haragot érzed. Esetleg ez a verzió?
2013. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De jó, te végül még hasznot is húztál ebből a rossz "szokásból". :)

Én régebben még ütlegeltem is magam, óriási dührohamokat kaptam, a hajamat téptem és karmoltam magam.. Nem tudom miért van ez bennem, mi okozhatja. :| A második felvetés jó is lenne, de tutira nem ez a helyzet, csak belül érzem a szenvedést és egyszerűen nem engedem meg magamnak, hogy egy igen-nel elmulasszam.

2013. máj. 9. 11:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez tuti valami kisgyermekkori beidegződés.


Valamilyen hipnózissal érdemes próbálkozni, de egy szakember meg tudja mondani.


Gyógyszert semmiképp.

2013. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De vajon mégis mi lehet? Mitől lehetek ilyen 'rossz' magamhoz?
2013. máj. 10. 08:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok az 1-es meg 2-es válaszoló is, lenne egy kérdésem: mi történne ha elmennél? Illetve mi történik? Néha azért csak elmész, mikor már nem tudod elkerülni, akár a barátoddal, szóval tegyük fel h néha eljársz mégis, akkor mit érzel? Hogy nem érdemled meg h ott legyél? Vagy mi?
2013. máj. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem is konkrétan az elmenésre értem ezt, csak ez a két példa jutott eszembe. :) De ugyanígy előfordult már az is, hogy akarta a barátom, hogy együnk, éhes voltam de azt mondtam nem akarok enni és kész és belül éreztem, hogy nagyon fáj és legszínesebben fejbeverném magam. Vagy tengeren voltunk a nővéremmel és egy barátnővel, rámjött ez a 'hangulat', nagyon meleg volt, tesóm kérdezte mit akarok inni, azt mondtam semmit, ő hozott magának valamit, abból sem ittam, inkább szenvedtem. Elmentek képeket csinálni, azt nagyon szeretem, hívtak, de oda se mentem, inkább felpofoztam magam és ültem otthon. Nagyon rossz. :| Nem jön nagyon gyakran rám, de mikor igen, akkor tényleg szenvedek.
2013. máj. 10. 13:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Értem, amikor pl volt ez a tengeres sztori és nem ittál semmit, mert akkor szenvedsz és az jó, akkor mi volt benned: inkább féltél h kidőlsz a szomjúságtól és mit fognak szólni tesódék, vagy reménykedtél h kidőlsz a szomjúságtól és akkor majd aggódnak érted tesódék, esetleg csak annyi h most megint elérted h szenvedsz (szomjas vagy) és ennyi?
2013. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem féltem, hogy kidőlök és bajom lesz, magamat sosem féltem, vagdostam is magam és volt, hogy 15 gyógyszert vettem be egyszerre, viszont az lehet bennem van, hogy vegyék már észre mennyire szenvedek és segítsenek rajtam.. Sokat koplaltam is egy időben, akkor is 'jól esett', ha feltűnt ez otthon, viszont nem teljes mértékben ezért van, egy szánalmas kis szerencsétlennek érzem magam elég gyakran és olyankor kell a szenvedés. Nem tudom megmagyarázni, de rossz.
2013. máj. 10. 14:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor vagdostad magad úgy csináltad h ne látszódjon vagy látszott? Kérdezem azért h egyrészt az emberek a környezetedben láthatták-e és h reagáltak, vagy nem látszódott.. Arra lennék kíváncsi h ők hogy állnak hozzá ehhez a viselkedésedhez. Mert azt nem tudom elképzelni h ha tudnak róla h ilyen gondolataid vannak, akkor ne akarnának segíteni, tesód mondjuk. Bár annak idején én arra játszottam h figyeljenek rám, azt élveztem h összeesek annyira éhes vagyok pl, de arra gondoltam h minél tovább bírom, annál többet fogyok és remélem annyira h kórházba kerülök mondjuk, mert akkor majd végre figyelnek rám. Ilyen önverést kb 24 éves koromban csináltam utoljára, veszekedés közben "imádtam" a barátom előtt lefejelni vmit, fát, betonfalat, csak h mutassam h nekem is szar vagy nemtom. Azt azért hagytam abba mert egyrészt gyerekes dolognak tűnt egy idő után, mint egy idióta hisztiző gyerek, illetve megértettem h annak aki szeret (barátom) ezt borzalmas látnia, nagyon megviselték az ilyen jelenetek. Szóval szerelmem jele lett h igyekszem normálisan viselkedni előtte.
2013. máj. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!