Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék önbizalom hiáány...

Mit tehetnék önbizalom hiáány ellen, ami fogalmam sincs mire vélhető? Bővebben még lenn.

Figyelt kérdés
Amióta csak élek csendes ,gátlásos vagyok , nehezen nyílok meg új környezetbe, bizalmatlan vagyok általába az emberek iránt...nincs sok barátom (legrégebbi barátnőm lecaerélt jobbra) ... egy ideje festek is de nem erzem magam tehetségesnek , a képeimbe csak a hibát latom .. erős suliba jutottam be de nem lendített az önbizalmamon. Szépnek se érzem magam....Egy tanárom is megmondta ,hogy egyetlen bajom , hogy nem bízom magamba és nem hiszem ,hogy tudok...megint másvalaki, hogy legyek batrabb....ja igen az se tesz jót,hogy látom,hogy az embereknek nem vagyok szimpatikus elsőre , ami szerintem az önbizalom hiány miatt adódik.....a szüleim folyton dicsérnek , de ők a szüleim . A szülőknek mindig a saját gyerekük a legszebb, legügyesebb, legokosabb.....MITT TEHETNÉK?:(

2013. dec. 9. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Hallgass a szüleidre, más meg ne érdekeljen.Nem vagy egyedül.
2013. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel a megfelelési kényszeredből adódnak a nehézségeid. Hogy valahogy mások szemével méred magad, nem belülről. Pl nehezen hiszem el, hogy ne tetszenének neked a képeid, az ember szinte bármit hoz létre azt élvezi szereti. Szerintem itt is valahogy mások szemszögéből próbálod megítélni, mások képeihez hasonlítgatni és nem belülről a saját szemeddel figyelni, a saját élményeidre.


Amikor mással találkozol, akkor is egyből az ő szemszögéből éled meg az egészet. És nem egyszerűen csinálod ami szerinted jó és viselkedsz ahogy szerinted jó. És ha nem vagy valamilyen így belülről önazonosan, akkor nyilván nehezebb is szeretni.


Első lépésben vedd észre magadba ha másik fejébe bújsz. és azon agyalsz vajon az mit gondol. és ha észre veszed ezt, akkor engedd el. És foglalkozz azzal te mit gondolsz.

2013. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!