Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok én is ennyire...

Miért vagyok én is ennyire önző? Felnőttkorára mindenki hozzáigazodik ehhez a beteg társadalomhoz?

Figyelt kérdés
Régen, amikor 12-13 éves rockerkislány voltam és kezdett kinyílni a csipám, feltűnt, hogy az összes ember rohadtul önző. Elhatároztam, hogy én mindig mindenkivel segítőkész leszek. Most 17 vagyok, és azt vettem észre, hogy én is csak a saját érdekeimet nézem. Pénzéhes vagyok, bulizni járok, nem adakozom, ideges leszek, ha valaki túl sokat rinyál nekem, nem tudom meghallgatni őket. Elvárok olyan dolgokat másoktól, amiket én valószínűleg nem is tennék meg. Miért? Ennél már csak lejjebb van? Nem akarok én is olyan köcsög lenni, mint nagyjából ez az egész világ.

2013. dec. 10. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Pedig ez a fajta viselkedés egyéni viselkedés, nem kell a beteg társadalomra fogni. Mindenki úgy viselkedik ahogy akar viselkedni. Te önző akartál lenni, az is vagy. Téged a pénz, buli hajt így nem is foglalkozol más dolgokkal. Ez nem a társadalom miatt van, hanem ez vagy te.

Valószínű a közvetlen társaságod, barátaid is hasonlóak mint te.


Én ismerek olyan 17 évest aki ugyanabban a beteg társadalomban él mint te, mégis normális, kedves. Sőt, rengeteg olyan fiatal van akik nem önzőek, buták. Inkább segítenek, és tudják mi a fontos nekik.


Ha nem akarsz idézlek "Nem akarok én is olyan köcsög lenni," akkor változtass a viselkedéseden.

Tudod nem árt egy valamit tudni

A társadalom olyan amilyené az emberek formálják"


Minél többen lesznek segítőkészek, normálisabbak, annál közelebb jutunk ahhoz hogy a társadalmunk is normális, élhető lesz..

2013. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Gyermekként más vállal értünk felelősséget, más viseli a mi terheinket és a saját terheit is a vállán. Ezért könnyű akkor még "jónak" lenni.


Később előtérbe kerülnek a megélhetési gondok, egyre nagyobb súlyok rakódnak ránk. A legtöbb felnőtt nem olyan sikeres, mint szeretne lenni, nem úgy haladnak a dolgai, ahogy annak idején megálmodta, egyre több negatív dolog ér bennünket, amikkel meg kell birkóznunk, és örülünk, ha jut egy kis idő saját magunkra, ha egy kis örömünk van az életben, ami csak a miénk.


Ha mindenkinek sikerülne elérnie, amire régen vágyott, vagy egyáltalán: boldog lenne, jelentsen ez bármit, kevesebb önző ember lenne a világon. Mert aki elégedett önmagával és önnön életével, az tud csak igazán, szívből adni.

2013. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Az mondjuk gáz ha 17 évesen pénzéhes vagy :D


De sokszor van úgy hogy a kedves emberek belefáradnak abba hogy nem kapják meg azt a kedvességet amit adnak, vagy folyamatosan csak lelki szemetesládák.


De amúgy ja, ez egyénfüggő, mindenki maga dönti el, milyen akar lenni bizonyos fokig, és ez is legfőképp rajtad áll.

2013. dec. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Vegyük végig, miket írtál.


"Pénzéhes vagyok,"

Az mit takar? Hogy csak gazdagokkal barátkozol és gazdag fiúkkal randizol? Mert az baj. Ha viszont arra gondolsz, hogy keményen tanulsz, úgy választottál szakmát/egyetemet, hogy majd előrejuss az életben, jó fizetésed legyen, az nagyon is jó dolog.


"bulizni járok"

És? 17 vagy, jól teszed! Ne férjes asszonyként, két kisgyerek mellett törjön rád az érzés, hogy fiatalon kimaradtál valamiből.


"nem adakozom,"

17 évesen miből adakoznál? Ha van diákmunkád, azt a pár fillért igenis költsd magadra, ha meg nincs, akkor a szüleid pénzét pláne ne adakozd el. Majd adakozol felnőttként, ha saját munkád lesz. De mielőtt bőszen nyitogatnád a pénztárcádat, mindig nézz utána, hány jótékonysági szervezetnek volt már büntetőpere, mert lenyúlták az emberek felajánlásait...


"ideges leszek, ha valaki túl sokat rinyál nekem,"

Netán pszichológusnak készülsz? Mert ha nem, akkor semmi baj: elég nehéz olyanokat végighallgatni, akiknek csak egy témán, a saját bajukon pörög az agyuk állandóan és folyton panaszkodnak, "rinyálnak".


Normális kamaszlány vagy, ne emészd magad hülyeségek miatt. Ha annyira segíteni akarsz a világnak, akkor nézz utána, hol tudnál önkéntes munkát vállalni hetente 1-2 alkalommal, de ne várd az el saját magadtól, hogy minden percben, minden helyzetben tökéletesen helytállj, olyan ember nincs is.

2013. dec. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az első lépés, hogy meghátrálj a szar irányból az, hogy felismered! Már most kijelenthetem, hogy az ismerősi körömben kiemelkedő személy lennél, mert ezt elismered.


Ha van kedved forrócsokit inni egy hozzád hasonló emberrel, aki felismerte, és küzd ellene, akkor írj privátot.

2013. dec. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A pénzéhség alatt nyilván nem azt értettem, hogy gazdagok a barátaim. o.O Nem ingyenélő kihasználós-ribi vagyok. :D Egyszerűen nem adakozom mondjuk a templomban, és ha valaki kér tőlem pénzt, nem feltétlen adok neki, még ha van is, emellett amikor pl az exem kérte, hogy vegyek enni, mert éhes, akkor is többször mondtam, hogy nincs nálam pénz, miközben rohadtul volt. :D Kedves első válaszoló: Nem, a barátaim egyáltalán nem ilyenek, de örülök, hogy hülyeségekre következtetsz, sokat segít. Egy nagyon kedves közösségbe tartozom most. (Régen voltam rossz társaságban, valószínűleg onnan vettem ezeket a dolgokat...)

Én egyszerűen jó ember akarok lenni, és önzetlenül szeretnék fordulni az emberekhez, akik tőlem várnak segítséget.

Nyilván nem a társadalomra kell fogni, és nyilván csak én tudok ellene tenni, de azért kíváncsi voltam a reakciókra.

2013. dec. 11. 20:34
 7/12 anonim ***** válasza:

"pl az exem kérte, hogy vegyek enni, mert éhes, akkor is többször mondtam, hogy nincs nálam pénz, miközben rohadtul volt. :D "


Ez belőled fakadó önzőség. Bizony önző, rosszindulatú vagy..

Attól, hogy lepontozol, vagy kiakadsz ezen, és pocskondiázol, attól még rosszindulatú maradsz. A jellemed ilyen.

Változtatni akarsz? Akkor változtass, és ne csak a szád járjon..

2013. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy szoval sem pocskondiaztalak. Olyat mondtal, ami nem volt igaz, es ezt leirtam. Miert, te annyira tokeletes vagy? Te mindig onzetlenul viselkedsz? Most is csak a jot akarod nekem, amikor masodjara irsz nekem rosszakat? Nem azert pontoztalak le, mert akkor nem leszek onzo, hanem egyszeruen hulyeseget irtal.
2013. dec. 11. 21:59
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja es onzo lehet hogy vagyok, de rosszindulatu biztos hogy nem. Orulok hogy ezt is okosan megallapitottad igy ismeretlenben.
2013. dec. 11. 22:00
 10/12 anonim ***** válasza:

"pl az exem kérte, hogy vegyek enni, mert éhes, akkor is többször mondtam, hogy nincs nálam pénz, miközben rohadtul volt. :D "


Megkérdezném, hogy ezt miért tetted? Csúnyán veselkedett veled, amikor még együtt voltatok, sűrűn kihasznált?

2013. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!