Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ehhez mit szóltok? Beteg...

Ehhez mit szóltok? Beteg vagyok egy pár napja, lázam is volt, szoptatom a kislányomat sőtt van egy tejtesó is, minden nap hordják tőlem a tejet!

Figyelt kérdés
Most, hogy beteg lettem nem viszik a tejcsit, mondván, lefertőzöm a babájukat?Én nem gondolnám , hogy ez létezik!Szerintetek?Szerintem a tej csak jó lehet!
2009. dec. 20. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem kaphatnak el tőled semmit sem a gyerekek.....
2009. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A tejjel biztos, hogy nem fertőzől!

Én is voltam jó pár napig lázas és a gyermekorvos utasítására szoptattam rendesen 3 óránként. Semmi baj nem lett.

2009. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet semmi baj belőle ha issza a baba a tejedet. Viszont ha belegondolok a másik baba családjának a helyzetébe, lehet én se kérnék most abból a tejből. Valahogy az ember olyan kiszolgáltatottnak érzi magát ilyen esetben, hogy a te tejedtől, a te egészségedtől függenek. Én nem tudtam szoptatni az első babámat és anyatejgyűjtőből kaptunk tejcsit. + hónapos lehetett a picim, amikor egyszercsak kihányta az anyatejet. Lehet semmi baj nem volt a tejjel, lehet a tápszert is kihányta volna, de attól a naptól kezdve nem kértük a tejcsit. Többet nem hányt azóta se( 2,5 éves).

Szóval ezen szerintem ne sértődj meg, hogy most egy ideig nem kérik a tejedet, mert én el tudom képzelni, hogy mit érezhetnek. Ha valami baja lenne a babának(pl náthás, lázas lenne) egyből arra gondolnának, hogy attól. Tudom, én is ilyen voltam.

2009. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
+ hónapos = 3 hónapos
2009. dec. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se vedd zokon, fordított esetben lehet, hogy te is így reagálnál.
2009. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lázas vagy, a szervezeted ellenanyagokat termel, amik bekerülnek a tejbe, így átatod azt a babának (ezért is kell továbbra szoptatni). Tehát a baba elvileg védve van, azonban meg kell érteni, ha egy másik ember (főleg ebben az influenzás időszakban) félti a gyermekét.
2009. dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Szó sincs róla nem sértődök meg, örülök, hogy eddig is tudtam nekik segíteni, bár azt hiszem mire kilábalok a betegségből már nem fogok tudni tejet adni, mivel minden nap lénygesen kevesebb van!

2009. dec. 21. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!