Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek a baratommal?

Mit kezdjek a baratommal?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem, de egyszeruen valami elkepesztoen idegesito. Ha mondok neki ket dolgot, nem is figyel, fel se fogja hogy mit mondok. Nem tudok jobb szot, egy idiota. Nem hulye amugy mert jol ert a strategoai dolgokhoz, meg olyanokat tud tervezni(gepet, barmit) amit en nem. Tehat nnem valami serult. De egyszeruen... egy kavet nem tud megfozni, alulra rakta a vizet -.- elmondok neki vilagosan valamit, aztan megkerem meg egy dologra es a kettot osszecsapja. Ha meg emiatt ideges vagyok azt mondja emiatt ne legyek mar ideges. Egy fafej.
2013. dec. 12. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha megengedhetitek majd magatoknak, hogy egy cselédet is tartsatok (ami nem kizárt, ha a munkájában tényleg jó), aki megfőzi a barátod helyett a kávét is, akkor lehet egy ilyen emberrel élni. Ha nem, akkor én semmiképp se házasodnék vele össze. Később lehet, hogy fejlődik ebben, de csak akkor, ha senki nem teszi a feneke alá a dolgokat, addig kell szenvednie a kávéval, amíg nem sikerül neki. Teljesen fölösleges emiatt idegesnek lenned, attól nem lesz ügyesebb. Simán hagyd, hogy szerencsétlenkedjen, előbb-utóbb megtanulja a saját kárán. De ne kösd össze vele az életedet, amíg nem látod, hogy ezek a problémák megoldódtak.
2013. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy en meg olyan vagyok hogy ha latom hogy szerencsetlenkedik akkor megmondom neki hogy azt nem ugy kell. Akkor o lesz ideges es azt mondja hogy jo akkor ugy csinalom ahogy akarom. Nem fogad el epito kiritkat
2013. dec. 12. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Programozó?
2013. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor maradj csöndben. Azért elég sokan nem képesek elfogadni építő kritikát sem, főleg nem ha nem túl ügyesen kritizál az, aki mondja (mert azt is lehet tanulni, hogy hogyan mondjad, hogy jobban elfogadja). Ha mindig belebeszélsz, hogy hogyan csinálja, akkor nem is fog tudni arra koncentrálni, amit csinál. Szerintem az a jó stratégia, ha felajánlod neki, hogy segítesz, ha kéri, ott vagy, ha kéri, elmondod, hogy kell, ha kéri, sőt le is írod a lépéseket, ha kéri, de látótávolságon kívül mész és nem beszélsz bele, ha nem kéri. Max. elromlik a kávéfőző, azért az még nem olyan nagy tragédia.
2013. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha segítséget kérsz, akkor tudomásul kell venned, hogy a másik ember egy másik ember és nem ugyanúgy fogja elvégezni a dolgokat, mint ahogyan te tennéd. Másik dolog, hogy hülyeségek miatt ne zsémbelj, komolyan leszúrsz egy felnőtt férfit egy elrontott kávé miatt? Szerinted VELED kellemes lehet együttélni?
2013. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5os nyugodj mar le, egyaltalan nem szurtam le erte, megkerdeztem hogy akkor ezt megis hogy. Soha nem szoktam leszidni, csak annyit mondok hogy nem ugy kell, es ezen b.ssza fel magat. 20 eves tehat nem kimondottan felnott ferfi. A multkor netrol akarta lenezni hogy hogy kell spagettit fozni. A szamitogephez nem ert, inkabb ahhoz hogy hogy kell valamit osszerakni.
2013. dec. 13. 08:49
 7/8 A kérdező kommentje:
A kaves dolog csak egy pelda volt, ezernyi apro ilyen dolog van
2013. dec. 13. 08:51
 8/8 anonim ***** válasza:

"A multkor netrol akarta lenezni hogy hogy kell spagettit fozni."

Szerintem ez nem baj. Én se úgy születtem, hogy tudtam volna spagettit főzni... Persze lánykét láttam anyától, hogy hogyan kell, de ezt nem mindenki tanulja meg otthon, pláne nem egy fiú. Én éppen hogy megdicsérném ezért a barátomat, hogy meg tudta oldani önállóan a feladatát.


"A kaves dolog csak egy pelda volt, ezernyi apro ilyen dolog van"

Ez világos, én pedig úgy értettem, hogy az ezernyi apró dolog közül valószínűleg egyiknek se lesz súlyos következménye, se a béna kávéfőzésnek, se annak, hogy a neten keres tanácsot a spagettifőzéshez.

2013. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!