Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen embereknek mi lenne a...

Ilyen embereknek mi lenne a megváltás?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok ,akik erősek,egészségesek ,de valamiért semmit sem várnak el maguktól.Mi lehet a lustaság és a céltalanság mögött?Persze bennük is fellángol néha a lelkesedés tüze ,de az rövid életű.Ti mit tanácsolnátok az ilyen embereknek?
2013. dec. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Érzelmi elsivárosodás,sok csalódás és kiüresedés.Bennem is ez van most.A megváltás egy olyan ember lenne,aki nem szóban erőszakos,hanem tettben mutatja meg,hogy tud rajtam segíteni.:)
2013. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 piriiiiii ***** válasza:

Azért kérded, mert magadat is ilyennek véled?

Kell nekik egy cél. Fel kell sorakoztatni elébük mindneféle dolgot a világról, hogy milyen jó a család, hogy fontos gyereket szülni, vagy milyen fontos az olyan munka, amit szeret is csinálni az ember, vagy mekkora lényege van a művészetnek. Kovácsmesterség, színészet, filmművészet, cukrászat, orvosi, kukásember, szocmunkás, gyerekek, meleg családi ház... ettől talán lázba jön az ember. Könyvek, filmek, könyvek, könyvek, könyvek.

2013. dec. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 piriiiiii ***** válasza:
Mármint persze a kukásembertől nem hiszem, hogy bárki is lázba jönne, de a lehetőségtől, hogy BÁRKI kukásemberré válhat, s hogy ezellen tenni kell, az már lázító. :D
2013. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mit ér az egészségem, testi/fizikai erőm, hogy ha rossz az életminőség, nem az vagyok aki lenni szeretnék és nincs is lehetőség rá

A hozzám hasonlók csak akkor kezdenék el élni az életüket, ha valahogy valóra válnának az addig ábrándok.

21/F

2013. dec. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem csak ismerek ilyen embereket akikrol nem mondhatnam azt hogy rossz kepesseguek lennenek inkabb bent ulnak a gepuk elott mint hogy kimereszkednenek egy kicsir
2013. dec. 17. 23:05
 6/6 bumbi02 ***** válasza:

4-esnek üzenem, hogy arra nem várni kell, hogy valóra váljanak, hanem tenni értük.


És igen. A lustaság van ezekben az emberekben. Külföldön élek, sok magyart látok, aki ki akar jönni szintén Ausztriába. Ismerek olyat,aki már másfél éve tervezi, hogy ő majd kijön.. Aztán azóta se jött ki. Ismerek olyat, aki 1 évig tervezte, aztán mire kijött, inkább haza is ment. Az ilyen emberek mindig találnak rá indokot, hogy miért ne jöjjenek ki, miért ne hagyják el a kényelmes környezetet, még akkor se, ha tudják, hogy a kényelmes közegben sehova se tartanak.


Én megpróbáltam már sok ilyen emberen segíteni, akik bólogattak is, mikor szembesítettem őket azzal, hogy nem beszélni kell a dolgokról, hanem tenni értük, de aztán ez egy pillanatnyi fellángolást eredményezett csak, és ugyanúgy tovább süppedtek a kényelmes, semmiben.



Az ilyen változáshoz nem lehet semmit se tanácsolni, az ilyen változásnak belülről kell indulnia.

2013. dec. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!