Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek van olyan hogy az...

Szerintetek van olyan hogy az ember sorsa előre meg van írva? Ezt úgy értem, hogy van aki sok plusszal indul az életben:okos, tehetséges, jó kinézetű, viszonylag jó, stabil családi háttere van stb.

Figyelt kérdés
És van aki nem kap semmilyen különsebb készséget,nem jók az adottságai.Szóval azt mindenki tudja hogy az élet nem igazsgos,de lehet hogy valaki arra születet hogy neki jó élet legyen,jó legyen dolgokban,míg a másik arra hogy csak úgy napról napra éljen?
2010. ápr. 20. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

"csak úgy napról napra"

Én sajnos ezek közé tartozom:(

2010. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van ilyen de az ritka, attól függ hová születsz, meg milyen emberek vesznek körül. Normál közegben te irányítod a sorsodat.
2010. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

predesztináció=eleve elrendelés elve


én nem hiszem h van, lehet h vki hátránnyal indul, de többet tanulhat amég eléri amit az előnnyel induló elért. És ha többet dolgozott érte tovább meg is tarthatja.

sztem mindenkinek a saját kezéében van a boldogsága

2010. ápr. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom,szerintem igen is számít hogy milyen háttered van,milyen pozitívumokat kapsz az élettő:,

1.ha eleve szegények vagytok,nem fognak tudni támogatni,ha még jól is tanulsz nem fognak tudni más iskolában ill más megyében koleszt v. albérletet fizetni,kaját és egyéb kiadást,szóval ezáltal nem egy ismerősőm van akinek a felsőfokú tanulmány ezért maradt ki,és ha találsz munkát kénytelen leszel haza adni a pénzt,hogy élni tudjatok,szóval nem fogsz tudni kitörni.

2.ha szorgalamas vagy,de nem kaptál semmilyen különösebb adottságot,tehát valamihez hozzáértést akkor meg hiába dolgozol,nem jutsz megint előrébb és ha őszinték is vagyunk nem is fizetik túl az embereket

3.ha meg teljesen iskolázatlan háttérből indulsz pl romák és alkeszos magyarok akkor megint nem fogsz semmire menni,soha nem lesz aki segítsen,támogasson,helyes útra irányítson,de ez az érettséigvel rendelkező embereknél is sokszor van,nem tudják merre irányítsák a gyerekeiket,sokszor a saját vágyaikat akarják rajtuk keresztül megvalósítani.


De ezek mind csak pl-ák,de mért van hogy az egyik annyi mindent kap az élettől a másik meg semmit?Én is oké tudok szorgalmas lenni,és gyakran az is vagyok,de nem vagyok semmiben sem jó,ráadásul ronda is vagyok és szegény is voltam,ha valami nehézség jön nem tudok semmiből sem erőt meríteni hisz sem boldog gyerek,sem boldog kamaszkori emlékeim nincs,csak a boldogtalanság.Szerintem nálunk ez megvolt írva.Pedig nem voltam rossz ember,sokat segítettem,de amikor nekem kellett volana soha senki nem tett semmit,semmi bíztatás.Az ilyen életnek semmi értelme nincs és hányan mernek gyereket vállalni mégis és belőlük is úgyanilyen kiégett ember lesz.Nézem itt a szomszédaimat semmiért sem dolgoztak meg,a fenek alá rakták az őseik,szép gyerekeik vannak,akik semmit sem csinálnak,mégis annyi mindent kaptak,úgyhogy semmit nem tettek érte.Ez tök igaszságtalanság,lehet irigy vagyok,sőt bíztos,de ez nem igaszság,én csak rosszat kaptam az élettől.

És még lehetne sorolni szerintem másoknak is.Bocs ezért a depis szövegért,de eléggé így látom a dolgokat,ezeket tapasztalom,és nehéz elfogadni hogy az egyiknek sok minden jár a másiknak meg semmi.

2010. ápr. 21. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!