Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt mindenki 5* volt helyesírá...

Itt mindenki 5* volt helyesírásból? Mit lehet ezekkel kezdeni?

Figyelt kérdés

Itt mindenkit leoltanak, ha elír egy betűt, mert félre nyomja, vagy nincs ékezete, és a telefonján egyesévl kellene kiválasztania az ékezetes betűket, és nem akar ezzel bajlódni, és csak elkezi kiírni úgy a kérdését, hogy: "mit csinaljak, ha nem tudom megcsinalni a feladatom amit adtak nekem?" jön rá a troll: "nem tudom, szerintem nezd meg, hogy van-e ekezet a billentyuzeteden!"


És annyira irritáló! Nem lehetne ezeket kitiltani?

Komolyan! Valaki mondjuk elírja azt, hogy megnézni helyett meg nézni, és már oltogatja a troll, hogy "tanulj meg írni, utána kérdezz!" Most erre elpocsékolta a troll az idejét? Hogy leoltson valakit?


Mintha a trollal még sosem fordult volna elő, hogy mellé nyomott egy billentyűt!

Olyanba beleköt, hogy valaki elnyomja azt, hogy láttam, helyett, lárram.

És már megy az oltás!


Ezek biztos a magyartanárt is leoltották 5. ben mi?


A kérdésem a következő, ez csak a felvázolás volt!

1 Nem lehet ezeket kitiltani a francba? Csak szét offolják a kérdéseket! Miért jó ez a Gyakorinak?

2 Mit lehet ezekkel kezdeni? Hiába jelentettem hogy csak veszekedni akar, nem törölték ki. Szóval a moderátoroknak nem szúrja a szemét?



2013. dec. 23. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

És az olyanokat nem lehet kitiltani, akik folyton akkora helyesírási hibákat írnak, hogy sírva fakad tőle az ember.

Hibázni természetesen mindenki hibázhat, mellényomhat, de egy mondatban hússzor, az már kicsit idegtépő. Pláne mikor még meg is magyarázza, hogy azért mert telefonról van.

2013. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Írtam privátot.
2013. dec. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

És mi lenne mondjuk ha lesz@rnád?

Inkább örülj neki, hogy jelenleg ez a legnagyobb problémád az életben.

2013. dec. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért, mert félrenyúl, nem jogos a szidás, de nem is igen szokott előfordulni, kivéve, ha majd minden szóban van elírás.


2. Az ékezetek hiánya is zavaró tud lenni, mert sokszor nem érthető a kérdés.


3. Viszont, amikor valaki nem használ írásjeleket, nem tudja, hogy az egyes szavakat hogyan kell írni (pl. muszály, tulaly, aggya, mongya stb. az elmúlt napokból), az igen nagy probléma.


4. Aki nem tud alapvetően helyesen írni, annak illene megtanulni, mert a rossz helyesírás igénytelenséget és tanulatlanságot jelez.


5. Egyébként az elírásokat is ki lehet küszöbölni, ha elküldés elött röviden átolvassa az illető azt, amit írt.


6. A moderátoroknak nem feladata támogatni azokat, akik nem tudnak, illetve nem akarnak helyesen írni. Kis odafigyeléssel lehet helyesen is írni és akkor nincs "szétoffolva" semmi.

2013. dec. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azokat tiltanám ki innen, akik gyalázatosan rossz helyesírással írnak (nem a melléütésekről beszélek). Típushiba kezd lenni az igekötők helytelen használata (megakarom, eltudom, stb.), ezektől falra tudnék mászni. Ha már elvárjuk a válaszokat, legalább tiszteljük meg a válaszolókat egy minimális igényességgel.
2013. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de itt gyakran ilyen szinten írnak a kérdezők:

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__repules-repulojegyek__..

2013. dec. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a félregépelés és a pusztítóan igénytelen helyesírás közt azért van pár árnyalatnyi különbség.


az zavar, hogy ált. isk. 4.ben tanult szabályokat nem bírnak az emberek betartani. sosem voltam csillagos 5ös magyarból, de annyival megtisztelem az engem olvasókat hogy érthetően írom le a kérdéseimet vagy a válaszaimat.


nem muszáj irodalmi stílusban fogalmazni, vagy kifejezetten választékosan írni, de könyörgöm, ha nem értem a kérdést mert olyan ostoba ember írta le hogy az már fáj, akkor mégis hogyan tudnék válaszolni rá?

2013. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagy kérdésre válaszolva, én mindig 5-ös voltam helyesírásból. Nem lehet kitiltani őket, mert ez nem elég indok. Szerintem ezekben a 'tanulj meg írni' szövegekben azért van egy picike jó szándék is. Úgy gondolom, hogy a saját anyanyelvét egy ember tudja használni, mert az elég mérhetetlen szégyen, hogy azt a nyelvet, amit naponta használ, nem tudja rendesen. Nem arról van szó, hogy elgépel valamint, esetleg pár hibát ejt. A legzavaróbb, amikor tényleg szinte minden mondatban van hiba.
2013. dec. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!