Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy évről...

Csak én érzem úgy, hogy évről évre egyre kevésbé lényeges a karácsony?

Figyelt kérdés
Egyre inkább a vásárlásról, kajalarol szól.

2013. dec. 23. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is így vélekedek. Elég szörnyű helyzet.
2013. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi...

Engem nem nagyon érdekel, mennyit költekeznek mások meg mennyire látszat és teher ez az egész karácsony dolog mindenkinek... Nekem nem az, és amíg így csinálom, addig nem is lesz az. Nekem lényeges, mert együtt vagyunk a családommal, és ez sajnos nem olyan gyakori dolog.

2013. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel kinek lényeges, az a lényeg hogy nálunk meg van a karácsonyi hangulat és nem a költekezésről és a felesleges ételkészítésről szól:)
2013. dec. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban egyértelműen lefelé ível a dolog. Ahogy múlnak az évek, egyre kevesebb a pénz, már senkinek sincs kedve ajándékot venni, jópofizni a fa mellett, történeteket mesélni az asztalnál, vagy úgy egyeltalán elmenni egy ilyen összejövetelre. Anno 25-30 ember összejött, tág családi kör, 1-2 barát, idén viszont úgy néz ki max. 7-en leszünk.

Tavaly még megvolt a 10 ember, de a gyászról szólt az egész.

Idén a temetőben kezdünk, gyertyagyújtással.

Mondja valaki, hogy nem szomorúak már az ünnepek...


Anyagiaskodás az egész, ha nincs pénz, senkinek sincs kedve ünnepelni.

2013. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: ott a pont. Nálunk dettó ez van.. Régen mikor még volt pénz ekkora fasságogra mindenkinek fülig ért a szája, de mióta már csak a pénzről szól ami nincs azóta mindenki húzza a száját mindenki idegbeteg stb. Pénz szórás ünnepe, mert ne mondja nekem azt senki se, hogy pénz nélkül lehet valaki boldog karácsonykor úgy hogy mindenhol azt látja, hogy mindenki orrba szájba vásárolgat. :)
2013. dec. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!