Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok kitartani a...

Miért nem tudok kitartani a céljaim mellett?

Figyelt kérdés
Rengeteg szabadidőm van, próbálok célokat kitűzni, hogy értelmesen töltsem, de valahogy mindig elúszik minden. A nagyobb célok teljesítésén már túl vagyok, családom nincsen, így a gyereknevelés, háztartás nem tölti ki az időm. Persze tudom, lehetne ez is cél, de nem szeretek olyasmit kitűzni, aminek a teljesítése nem csak rajtam múlik. Persze valamennyit így is haladok, megtanultam már egy csomó nyelvet és kézműves hobbit, de az újabbak kitűzésénél egy idő után mindig oda lyukadok ki, hogy "jó, de végül is minek?" Irigylem azokat, akik teljes lelkesedéssel bele tudják magukat vágni valamibe. Ráadásul régen én is ilyen voltam. Mostanában meg semmi nem tud olyan életre-halálra lekötni. Nem mondom, hogy nem érzem jól magam az életben, csak azt érzem, hogy sokkal többet is kihozhatnék az életemből, ha nem lenne bennem ez a genetikus lustaság, vagy mittudomén mi.
2013. dec. 26. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hm.

korod, n/f?

2013. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
38/N
2013. dec. 26. 15:55
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

kimondom (vállalva a következményeket: minősítéseket és a lepontozást)

szerintem, a termékeny női test értelme és célja

a gyermekszülés.

minden mást a férfiak is tudnak csinálni,

és gyakran jobban is csinálják.

a gyermekszülés az egyetlen, amit a férfiak nem tudnak csinálni.

de, (természet szerint) a nők is csak a termékeny szakban tudnak gyermeket szülni.

állítólag, az orvostudomány segítségével hatvanöt éves nő is tud szülni,

de ott már bonyodalmak szoktak lenni

(a gyerek várhatóan gyakran lesz beteg,

a tíz éves gyerek anyja hetvenöt éves lesz, stb)

összegezve,

a termékeny női test csodája, hogy tud gyereket szülni.

2013. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ebben tökéletesen egyetértek veled, és ha lenne valaki, akivel kölcsönösen szeretjük egymást, és együtt tervezzük az eljövendő éveket, egy percig nem gondolkoznék a gyerekszülésen. De ez most nem adott.
2013. dec. 26. 16:14
 5/15 anonim ***** válasza:

Most komolyan, az itteni 10en évesektől vársz erre tanácsot?:) Már lassan énse szeretek feljárni, mert olyan alacsony az átlag életkor itt...csak az unalom űz mindig vissza.

Egyébként szerintem egyértelműen az hiányzik az életedből, hogy családod legyen és ezt nem értem miértne lehetne célnak kitűzni? Nehogy úgy fogd fel, hogy "leöregezlek", de az ilyen korú nőknek nem is igazán van ilyesmire idejük, a legtöbbnek, akiket én ismerek a családjuk köti le minden idejüket. Ehhez képest az ilyen kis hobbik semmisnek tűnnek, kisebb elfoglaltságok amik ideig óráig lekötik a figyelmedet, de komolyabb célt nem képviselnek már egy idő után.

2013. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

a kérdező kommentjére reagálva.

egy.

előfordulhat, hogy mire a nő talál valakit,

aki iránt adott pillanatban szerelmet érez,

a termékeny szakasz már lezárult.

kettő.

tudomásom szerint a megtermékenyülésnek nem feltétele a nő szerelem-érzése

(bár az érzelmi állapot befolyásolhatja a test-működést)

három.

általános megfigyelés, hogy a szerelem-érzés néhány év alatt

vagy átalakul, vagy elmúlik.

2013. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mihály te mi vagy? Úgy beszélsz emberekről meg érzelmekről, mint egy begyöpösödött rendszergazda, "szoftverek és hardverek"...
2013. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel abban, hogy család kellene neked. Ez is olyan, amit ki kell tűzni célként, magától nem fog jönni. A 30-as évek vége felé már nem olyan ez, mint huszonévesen, amikor az önálló élet felé nyitás kezdeti lendülete szinte belesodorját az embert a házaséletbe.

A korban hozzádillő férfiak között is sok egyedülálló van, fogsz találni hozzádvalót.

2013. dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Arimateia válasza:

Bocsánat hogy belekontárkodok és nem a kérdésre válaszolok.

De én sem értem, hogy hogyan lehet a családot kitűzni célnak?

Én például hiába szeretném, ha a párom nem akarja. Én meg a fondorlatosságot nem szeretném, amivel egyesek ráveszik a férfit a házasságra. Ha nem kellek, hát nem. De a gyereknek meg apa is kell, apa nélkül szülni önzés. És akkor még ott vannak az egészségügyi buktatók is. Akinek pl. nem lehet gyereke és egyedül van, az mit csináljon?

Elnézést, ha agresszív lettem volna, de sajnos engem is érint a kérdés, és nekem is jó lenne valami értelmes célt találnom az életemben.

2013. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Arimateia:

Miért kellene, így hozzá állni a dolgokhoz? A kérdezőnek valószínűleg nincs párja, legalább is nekem ez jött le, és már úgy indítson, hogy esetleg, ha talál valakit az nem szeretne gyereket, meg egészségügyi gondok (persze benne lehet a pakliban), de nem esett erről szó és miért kellene előre ezt feltételezni? Aki így gondolkozik, az nem is igazán szeretne családot alapítani. A másik dolog, hogy nem azt kellene célnak kitűznie, hogy találjon egy apát, hanem elsősorban társat magának és ha minden klappol következő cél a gyerekvállalás, persze ha ebben is partnerei egymásnak. Mint kiderült a kérdező szeretné is ezt, így miértne lehetne elsősorban ez a célja? Ezekből a dolgokból adódóan jöhetnek a kisebb célkitűzések, amik az élet vele járói és már nincs is min agyalni mi az, amit kikellene tűznie magának.

2013. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!