Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok kitartani a...

Miért nem tudok kitartani a céljaim mellett?

Figyelt kérdés
Rengeteg szabadidőm van, próbálok célokat kitűzni, hogy értelmesen töltsem, de valahogy mindig elúszik minden. A nagyobb célok teljesítésén már túl vagyok, családom nincsen, így a gyereknevelés, háztartás nem tölti ki az időm. Persze tudom, lehetne ez is cél, de nem szeretek olyasmit kitűzni, aminek a teljesítése nem csak rajtam múlik. Persze valamennyit így is haladok, megtanultam már egy csomó nyelvet és kézműves hobbit, de az újabbak kitűzésénél egy idő után mindig oda lyukadok ki, hogy "jó, de végül is minek?" Irigylem azokat, akik teljes lelkesedéssel bele tudják magukat vágni valamibe. Ráadásul régen én is ilyen voltam. Mostanában meg semmi nem tud olyan életre-halálra lekötni. Nem mondom, hogy nem érzem jól magam az életben, csak azt érzem, hogy sokkal többet is kihozhatnék az életemből, ha nem lenne bennem ez a genetikus lustaság, vagy mittudomén mi.
2013. dec. 26. 15:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Számomra a cél olyasmit jelent, amit ha kitűzök magam elé, csak rajtam áll, megvalósítom-e. Megtanulni valamit ilyen. Az viszont nem rajtam múlik, hogy találkozom-e egy olyan férfivel, akivel kölcsönösen vonzódunk egymáshoz, és mindennek tetejébe még az elképzeléseink az életről is kompatibilisek. A "mindegy, ki az, csak legyen családom" elgondolást nem tudom magamévá tenni. Nekem nagyon nem mindegy, ki mellett ébredek fel nap mint nap.
2013. dec. 26. 18:08
 12/15 Arimateia válasza:

Satisfaction:


Dehogyis akarom, hogy a kérdező ne találjon magának párt!

Azért is kértem előre elnézést, mert nyilván a saját problémámat vetítem ki erre az esetre is. Hiába éri fel az ember ésszel, ha tombolnak benne a hormonok.

Én csak arra akartam kilyukadni, hogy én is szeretnék családot, van párom, akit szeretek, de ezt erőltetni mégsem lehet. Nem kéri meg a kezemet, gyereket majd később akar, na de én meg mindjárt 35 vagyok. 3 éves kapcsolat után meddig várjak? Neked nem tűnik reménytelennek?

2013. dec. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

"mindegy, ki az, csak legyen családom" Ezt nem tudom mire érted, esetleg Mihály válaszára, aki szerint gépek vagy inkább állatok vagyuk puszta szaporodási ösztönökkel, akkor értem, de ezzel egy egészséges felfogású ember sincs így.

Amúgymeg, ha nem célnak akkor minek neveznétek azt, hogy társat családot szeretnétek? Mert értem én, hogy most neked az a problémád, hogy ezek a kisebb dolgok nem kötnek le és nem tudsz kiteljesedni benne, de szerintem ez pont azért van, mert már szükséged lenne arra a háttérre, ami feleslegessé teszi ezeket a dolgokat vagy éppen értelmet ad nekik.


Arimateia:

A te szeszögedből egyértelműen más a helyzet szerintem, egy kicsit félre is értelmezted, amit írtam, bár ez most mindegy.:) Erre nehéz jó tanácsot adni, mert írtad szereted a jelenlegi párod, de közben mégis úgytűnik van pár dolog, amiben nem egyeztek. Itt már nem egyszerű célokról meg ilyesmiről van szó szerintem. Tudja a párod egyáltalán, hogy téged mennyire foglalkoztatnak ezek a dolgok, vagy ha tudja, tudomásul is veszi?

2013. dec. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azért írtam, mert szerelem nélkül nem tudom elképzelni, hogy bárkivel összekössem az életem, a szerelem pedig eddigi tapasztalataim szerint nem olyasmi, amit ki lehet tűzni célnak. Egyszerűen megtörténik, vagy nem történik meg, nem tudod befolyásolni. Nekem a cél olyasmi, aminek az elérése érdekében tevékenykedni lehet. Szerelemre vágyni lehet, de nincs olyan, amit ha megteszel, egy centivel is közelebb kerülsz a lehetőségéhez.
2013. dec. 26. 18:44
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek teljesen egyet, mert van az a mese szerű dolog, hogy valakire véletlenszerűen rátalál a szerelem, de ez ritka és erre várni is időpocsékolás, mert van, akinek nem hullik az ölébe. Attól még, hogy teszel érte és ismerkedsz és nem első látásra szeretsz bele valakibe az attól még lehet ugyanolyan jó és ezt nem úgy kell felfogni, hogy erőlteted a dolgot, mert sokan úgy értelmezik, ahogy szerintem te is.
2013. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!