Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 16 évesen magamban beszélek,...

16 évesen magamban beszélek, ez normális?

Figyelt kérdés

Bent a fejemben,folyton beszélek,de sokszor ezt ki is mondom hangosan mikor egyedül vagyok, vagy előfordult olyan is,hogy buszon elbambultam a gondolataimmal és hangosan beszéltem magamnak..

Igazából ez a belső hang nem zavar szeretek mindent megbeszélni magammal ( na jó ez így nagyon fura), magamban mindent kommentálok, megvan a véleményem, mi zavar az,hogy néha ki is mondom hangosan és ilyenkor azért néznek rám hülyén.. :D amit meg is tudok érteni..

Szóval az lenne a kérdésem,hogy hogyan " kontrolláljam " magam?

16L


2014. jan. 2. 11:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

mi = ami

bocsi a hibáért :)

2014. jan. 2. 11:36
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem normális.
2014. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam persze nem hangosan gondolkodni, de akkor se úgy hogy magammal beszélem meg, hogy na most akkor mi legyen, hát szerintem az.Hanem úgy hogy elgondolom hogy mit fogok csinálni pl:hazaérek akkor aztán majd eszek valami jót, mi is volt hétvégén a kaja akkor van még belőle lehet.

Velem még sosem volt olyan, hogy véletlen megszólaltam volna a buszon.Ezt valahogy próbáld úgy kontrollálni, hogy otthon "gyakorolsz" ->gondolkodsz otthon és próbálod nem hangosan "megvitatni" a dolgokat. :D

Vagy esetleg ha ez nem jön be lefoglalhatnád magad valamivel pl:könyv,telefon(reggelente akár aludhatsz is :P én ezt csinálom a buszon amikor nagyon fáradt vagyok)

2014. jan. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Magában mindenki beszél. Még az is normális,hogy időnként véletlen hangosan kimondod. De kordában kéne tartani. :D Ne bambulj el
2014. jan. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igy van a gondolatok mindig ott vannak az agyunkban,csak nem mondjuk ki hangosan.

Otthon megteheted azt, hogy leragasztod a szádat, hogy leszokj errõl a rossz szokásodról.

2014. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
velem is megessik, hogy magamban beszelek, sot meg kerdezek is. Neha a macskammal beszelek. Szerintem addig nincs baj amig beszelsz, sot kerdezhetsz is, akar allatokat es targyakat is. A baj ott kezdodik amikor ezek valaszolnak vagy van sajat velemenyuk
2014. jan. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, de csak akkor, ha nagyon nagy tehetséggel vagy megáldva. Agatha Christie és sok más kiváló író pl. rendszeresen beszélt magában, hangosan, az utcán is.


Átlagembernél is van olyan, hogy valamit megtárgyal magában, de az általában a négy falé között történik, vagy olyankor, amikor más nem hallja. Teljesen normális dolog. Ha sokat vagyv egyedül, akkor kiváltképpen az.


Aztán: mindekivel megesik, hogy olyan erős lelki felindultságban él, hogy el-elszól mondatokat, szavakat hangosan az utcán, és nem érdekléi, hogy ki hallja és ki nem.


És van olyan eset is, amely BÁRKI esetében nem normális: amikor a belső hangokat felerősítve hallja a fejében és ki is mondja. Ha ez rendszeres, akkor tökmindegy, hogy zseni vagy átlag, buta vagy okos - ez a skizofrénia egyik komoly jelzése.

2014. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez a leragasztom a számat nem is rossz ötlet :D

Még annyit,hogy főként a kutyámhoz beszélek, lehet bolond vagyok,de néha jó elpanaszolni neki a bajaim .

És köszönöm a válaszokat! :)

2014. jan. 2. 12:18
 9/12 A kérdező kommentje:
#7: az mit jelent,hogy felerősítve?
2014. jan. 2. 12:20
 10/12 A kérdező kommentje:
mármint,én nem is tudom,hogy hogy mondjam,de nekem ilyen "belső magam" van :D
2014. jan. 2. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!