Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik másokat piszkálnak miért...

Akik másokat piszkálnak miért csinálják?

Figyelt kérdés

Például a gyerek nem csinál semmit és a piszkálódó elkezdi ok nélkül ütögetni, beszólogat neki.

Vagy valakit azért szekálnak, mert furán viselkedik, esetleg zárkózott, csendes, furán beszél, elvan magában.

Létezik, hogy kiválasztanak valakit és csoportosan szekálják, röhögnek rajta, közben az egyáltalán nem élvezi.

Mi a jó abban, hogy a másikat az esetleges hibái miatt csesztetnek?

Ezzel azt érik el, hogy a másik fél önértékelése, önbizalma 0 lesz, nem fog megbízni senkiben, folyton magába fogja keresni a hibát és előbb utóbb a pszichiátrián köt ki.

Mire jó ez? Csak azért mert vicces?


2014. jan. 7. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Hm
2014. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát .. nem, nem vicces.

Amikor valami bajunk van, azokon vezetjük le, akik a közelünkben vannak. Ezért bántunk meg néha olyanokat, akiket a legjobban szeretünk.


De mivel a suliban az emberek csomó időt töltenek el együtt, ott is megvan ugyanez.

Akit bántanak otthon, vagy valami más rossz dolog történik vele, akkor másokon fogja levezetni.

Amikor kicsi voltam, én is verekedős voltam, mert túl sok rossz dolog történt a családban és valahogy le kellett vezetni.


Igazából ebben a helyzetben mindenkinek rossz.

És igen, vannak, akik csak azért csatlakoznak a többséghez, mert így úgy érzik, hogy tartoznak egy csapathoz, és ezért bántanak valakit.


Szerintem nagyon ritka az olyan eset, hogy valaki azért bánt másokat, mert élvezi.


De ez persze nem segít az áldozaton...

2014. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De például ha valakit a kinézetével, vagy egyéb dolgaival piszkálnak, és röhögnek azt nem azért teszik mert hülyének és viccesnek találják az illetőt?
2014. jan. 7. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Így szereznek önbizalmat.
2014. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De érdekes a gazdag nagypofájú sportoló fiatalok szórakoznak így, akik alapból tele vannak önbizalommal...
2014. jan. 7. 20:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Erre még én se jöttem rá. De egy biztos: az ilyeneket az iskolai lámpatest kéne lelógatni egy fél napon át...
2014. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A saját híbáikról/gondjaikról próbálják elvonni a figyelmet, ellensúlyozzák. Gondolj bele, amíg valakit piszkálnak, vele foglalkoznak, addig sem figyel senki sem rád, a te hibáidra és problémáidra.

Így próbálnak erősnek tűnni az igazából gyenge emberek.

2014. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De ha egy bizonyos társukat szekálják, akkor biztos van valami abban a gyerekben ami miatt rá szállnak, nem csak úgy találomra mennek rá valakire.
2014. jan. 7. 20:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azzal csinálják, akivel lehet csinálni.

Akit senki nem véd meg. Aki nem védi meg magát.

2014. jan. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
13%

A gyengéket megtalálják elég könnyen.

Tudom, mert én is pontosan ilyen kis szemétláda voltam általánosban :D :S

2014. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!