Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te bele szoktál gondolni a...

Te bele szoktál gondolni a halálba? Hogy egyszer meghalsz? Baj ha az ember ezt számításba veszi?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy "jajj, ne gondolj már erre!" de végülis mindenki meghal egyszer majd nem? Tehát ez várható dolog!

Nem a halálvárásról kérdezek, hanem, hogy baj, ha az ember néha elgondolkodik azon, hogy egyszer vége lesz az életének?

Normális ez?



2014. jan. 8. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális.


Először talán 5 éves kor körül kezdi el az embert foglalkoztatni a halál. Akkor attól fél az ember hogy egyedül marad.


Aztán tizenéves korában rájön a saját halandóságára is. Ezek lecsengése után talán gyerekeinkért aggódva jut eszünkbe néha hogy itt kell lennünk amíg felnőnek, nem akarunk meghalni, majd az öregkor beköszöntével ismét.

2014. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Mostanában nem volt " halálfélelmem " talán korral jár, de 20 éves koromban nagyon mélyen eljátszottam a gomdolattal!! De nem kívánom senkinek hogy milyen rossz volt! Erősen vert a szívem, kivert a veríjték... Stb!! Hú nagyon rossz volt! Ne foglalkozz ezzel, nem szabad!

Az öregek azt mondják lesz idő mikor majd vágysz rá!

Nehéz elhinni de majd sajna egyszer így lesz!

F 38

2014. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ezzel probléma, a halál természetes része a körforgásnak.
2014. jan. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már rég bele törődtem, hogy egyszer meghalok, de nem tudnék beletörődni, ha most történne meg. Még annyi mindent meg kell csinálnom mielőtt azt mondanám: elégedett vagyok az életemmel.


18/F

2014. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"de nem tudnék beletörődni, ha most történne meg" :DD

Nincs olyan, akit ne foglalkoztatna néha, ha keveset is. Természetes, hogy sokan félve gondolnak bele, mert nem lehet tudni mi van a halál után. Egyébként szerintem semmi, ha meghalsz egyszerűen megszűnsz létezni, a legtöbb vallás csak mese és szépíteni próbálja a dolgot.

2014. jan. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Én mindig is foglalkoztam ezzel a témával. De biztos azért, mert skorpió az aszcendensem.
2014. jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A halálfélelem az élet motorja. Egyfajta vonatkozási pont. Nem szabad lebecsülni az idő múlását. Ha valaki gyenge szembenézni élete egyetlenségével, ha nem tudja feldolgozni a halál tényét és nem akar szembenézni a megváltoztathatatlannal, akkor bizony sokan különböző vallásokba menekülnek.
2014. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, bele szoktam gondolni.


És nem, nem baj. Jobb félni, mint megijedni - szokták mondani.

2014. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Mindenkinek van ez szerintem, ez ilyen átlag dolog, az ember próbálja felfogni a jövőjét, nem vagy beteg ;)
2014. jan. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A halal az elet resze. Ugyhogy, nyugodtan vedd szamitasba.
2014. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!