Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van különbség a női és a...

Van különbség a női és a férfi féltékenység között?

Figyelt kérdés

Mindkét nem tagjai féltékenyek, de nem vagyok biztos, hogy ugyanazokból az összetevőkből áll ez az érzés mindkét oldalon.


Én például férfiként ezeket érezném, ha a nőm félrelépne:


1. Megalázottság és kisebbrendűségi érzet, amiért egy másik pasi jobbnak bizonyult nálam. (ez nőknél is stimmel gondolom)

2. Keserüség, hogy megint egyedül maradtam, amit azért nem teljesen bánok, hiszen megszabadultam egy méltatlan nőtől (ez szintúgy)

3. Undorító qurvának érzem a nőt, aki erkölcsi gátlások nélkül magába csúsztat bátmilyen f aszt (na ez az ami nőknél eltérhet)



2014. jan. 10. 23:51
 1/8 *Nekomimi* ***** válasza:

Szia. :)

Az első kettő stimm, a harmadik viszont az lenne, hogy egy utolsó szemétláda, aki arra nem volt képes, hogy leüljön velem megbeszélni a problémákat és nyiltan elmondja mi az, ami őt zavarja a kapcsolatunkban és, hogy min változtassak. Mert ugye minek az ?!...

2014. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez lenne féltékenység? Mivan?
2014. jan. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag ugyanaz.

"3. Undorító qurvának érzem a nőt, aki erkölcsi gátlások nélkül magába csúsztat bátmilyen f aszt (na ez az ami nőknél eltérhet)"

Undorító k.-nak érezném a férfit, aki erkölcsi gátlások nélkül megtöm minden jöttment lyukat.

2014. jan. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hármas az lenne, hogy, mint egy majom, még nem engedte el az egyik fa ágát de már egy másikéba kapaszkodik, magyarán ahhoz már nem volt tökös hogy a velem való kapcsolatának véget vessen mielőtt másba tömködné a lompost. Mindenképp egy szemét, erkölcstelen, szánalmas bunkónak tartanám.
2014. jan. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első esetben a lyuksógor egy undorító alak volt, kábítószeres, munkakarülő. A barátnőm korábban lefeküdt, és én kértem, hogy ne találkozzon vele személyesen, ennek ellenére odament hozzá. Nem volt valójában megcsalás, csak megsimogatta a férfit, hogy vigasztalja. Végignéztem az egészet. Utána egyszerűen rosszul voltam a gondolattól is, hogy hozzáérjek a barátnőmhöz. Sajnáltam, mert nem értette, hogy mit hisztizek, de nem tehettem mást, tényleg elfogott az undor. Ragaszkodtam hozzá hogy tetőtől talpig alaposan fürödjön meg, és ott voltam, hogy lássam tényleg elég alapos-e. Nagyon megalázó volt, bár megmondtam, neki, hogy hogy nem akarom megalázni, de ha azt akarja, hogy hozzáérjek még, akkor muszáj előttem megfürödnie.


Amilyen irracionális volt az első eset, olyan racionális a második. Akkor egy korábbi élettárs volt a lyuksógor. Akkor inkább hitetlenkedés volt bennem, csak másodsorban felháborodás. Elég nyíltan ment ugyanis, és pofátlanul is, előtte szándékosan összeveszett velem. Legfőképpen biztos akartam lenni a dologban, hogy tényleg megcsinálja ezt a pofátlanságot. Úgy kétségek nélkül otthagyhatom. Ez volt a legfontosabb, hogy ne legyenek kétségeim. Ehhez képest végül is ma sem tudom, hogy tényleg megcsalt-e. A lyuksógorral egy lakásban voltak, és ez akkor elég bizonyítéknak tűnt.

2014. jan. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez a kérdés nagyon jó :) és az jön le nekem, hogy te voltaképpen nem is ezt a kérdést szeretted volna feltenni, ez most csak egy köntösbe burkolás, mindegy :).

Válaszolva kérdésedre, mint nő, akitől nagyon messze áll a beképzeltség, harmadik pontban azt gondolom: "Hűha, ez a balfék egy h..lye libával próbálja most nyalni a szebeit, vagy éppen nyalatni a f..kát, engem pótolva". S most remélem, hogy nem az jön le, hogy hatalmas az egóm, de mindkét exem, azaz két nagy ex kapcsolatom esetében azt láttam később és látom most is, hogy hozzám képest (lendület, belevalóság, szeretet, kényeztetés, közös hobbik és érdeklődés, stb.) nagyon silány, stílustalan nőkkel próbálkozott mindkét expasim, s ezek a csajok sokszor dobták is őket. Igen, egyik nagy hibám, hogy felülértékelek embereket magam mellett és pedig nagyon nem kellene, mert csak önmagamat gáncsolom, ebből ez a tanulság.

2014. jan. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6#


Nincs ebben semmi palást, ez egy tudományos érdeklődés szülte kérdés. :)

Biztos azt hitted, valami megcsalt fazon vagyok. :D

2014. jan. 12. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem maga az érzés jóformán azonos (amiben különbözik, ott végső soron személyenként is eltérő lehet), inkább a levezetés módszerei között vannak eltérések.


A hárompontos leírásod alapján egy olyan típus lehetsz, akinek féltékenységi dühe a nőre összpontosul. Van a másik, aki pedig a riválisra haragszik, ott nem merül fel a gondolat, hogy a másik pasi jobbnak bizonyul, hanem "majd én megmutatom, földbe döngölöm a szemétbányát" reakció indul be.

Nőben is megvan a féltékenységi dühnek ez a kétféle hozzáállása: valaki a másik nőt szapulja, valaki a férfin akar bosszút állni.

2014. nov. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!