Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül akarok lenni, de a...

Egyedül akarok lenni, de a környezetem nem fogadja el. Hogy értessem meg velük, hogy nekem így jó?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, másfél éve nincs senkim. Az utolsó kapcsolatom után sokáig szenvedtem, nem találtam a helyem. Akkor úgy döntöttem, hogy nem kell egy ideig senki. Elkezdtem nyelvet tanulni, egyre többször jártam a kreatív-hobbi boltokba, rengeteget olvastam. Ez a mai napig így van. Én jól érzem így magam, de a környezetem (munkatársak, család, barátok) ezt nem fogadják el, és már az agyamra mennek vele.


Hazudnék, ha azt mondanám, hogy néha nem hiányzik a szerelem, de nem érzem "késznek" magam egy kapcsolatra. Úgy érzem, hogy túl sok dolog bánt még a múltból, amit előbb le szeretnék zárni, és majd utána ismerkedni.


A családomtól mindig azt hallgatom, hogy miért nem mozdulok ki itthonról, így fogok besavanyodni. A kollégáimtól heti rendszerességgel megkapom, hogy munkamániás vagyok, és ez így nem jó, ennek rossz vége lesz. Barátaim abszolút jó szándékkal mondják, de már tőlük is rosszul esik: így fogok megöregedni, egyedül. Mert mire odajutok, hogy randizhatnék, azt se tudom majd mi fán terem.

Volt olyan, aki azt mondta, hogy én leszek a tipikus macskás vénasszony, akinek 70 évesen 80 macskája van és utálja az egész környék.


Próbáltam elmagyarázni nekik, hogy mik az okok, de egy idő után olyan lett, mint egy kihallgatás: "És miért nem?" "Miért gondolod ezt?" stb.


Mit tegyek-mondjak, hogy leszálljanak végre erről a témáról?

Köszönöm.



2014. jan. 4. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Es miért nem?

En igy akarom.

De miért?

En igy akarom.

De megis mi az oka?

En igy akarom.


Mindig ugyanazt, ugyanazzal a hangsúllyal valaszold, akkor abbahagyják.

2014. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

"Úgy érzem, hogy túl sok dolog bánt még a múltból, amit előbb le szeretnék zárni, és majd utána ismerkedni. "


Azt áruld el, hogy hogyan fogod lezárni?

2014. jan. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes. Az az ember tud társ lenni, aki önmaga társaságát is meg tudja becsülni. Ráérsz, ha rád talál a Szerelem, akkor meg úgysem tudsz ellenállni. A tingli-tangli kapcsolatok, meg csak időpocsékolások.
2014. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, anno engem is állandóan ezzel izélgettek (nem a családom) , én mindig azt mondtam, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos, azt pedig ki kell várni.
2014. jan. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Én 5 éve vagyok egyedül, és bizony nagyon jól érzem magamat! Inkább három macskával, mint egy hülye pasival! Ezt nem azért mondom, mert minden pasi hülye, de nekem is szokták mondogatni a munkatársaim, hogy férjhez kellene h menjek (30 éves vagyok)de eszem ágában sincs!! Az összes kolléganőm közül egy elégedett a házasságával az összes többi nőnek szeretője van, vagy be van savanyodva... én meg irulok, virulok!!! az egyik kolléganőm azért elkottyintotta, hogy ő sose menne férjhez újból, csak pasizgatna! Hidd el, ha jön az a férfi, aki neked kell, és te is neki, akkor érdemes..de erőltetni felesleges. A társadalmi buta elvárásoknak is felesleges megfelelni, ez nem a nők boldogságát nézi szem előtt.
2014. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Hát kérdező, te tudod mit szeretnél, tedd azt. De hogy fog téged bárki a lakásban könyvolvasás közben megtalálni, mint nagy szerelem azt nem tudom. Van egy barátnőm, ő 24 éves korában szakított a 7 éves kapcsolatával és boldogan magyarázta, hogy ő most egyedül lesz, mert akkorát csalódott, ő sokkal többet ér annál, hogy fiúknak adna esélyt arra, hogy megbántsák. Ma a barátnőm 33 éves lesz, azóta volt néhány futó kapcsolata, de semmi komoly. Semmi komoly. Annyira élvezte az egyedüllétet és azt az életet, hogy csak a saját igényeire kell figyelnie, hogy mára egy savanyú asszony lett. Most éppen pánikol, mert senkit nem talál, úgy öltözik, mint egy 40 éves vagy egy 16 éves kamasz, hol huszonévest hol pedig 40 éves vállalkozót néz ki magának, a gond csak az, hogy őt senki se nézi ki magának. Legyél egyedül ha erre vágysz, de ne sokáig, mert könnyen megváltozhatsz és háklis leszel, akit már nem lesz olyan könnyű megközelíteni.
2014. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

De utálom az ilyet, mikor elássák az embert ilyen fiatalon... Hol van az még, hogy te 70 éves legyél??? Könyörgöm 25 éves vagy, annyi időd van még a pártalálásra, hogy nagyon sok.

Szerintem jól teszed, hogy először lezárod magadban a múltat. A környezetedben pedig mindenkinek mondd meg, hogy ez neked így jó, ha kell, mondd el 100x egymás után. És ne vedd a szívedre, amit mondanak, te így ahogy olvasom, jól érzed magad, és az a lényeg, ha kész leszel rá, úgyis nyitni fogsz, ezt nem lehet siettetni.

Ja, és még annyi, hogy másoknak nincs sok köze ahhoz, hogy te kivel vagy, vagy kivel nem.

2014. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dettó. Én 24 éves vagyok. Nemrég ért véget egy komolyabb kapcsolatom, amiben nagyon rosszul éreztem magam, mert a pasi elnyomó volt, így véget vetettem ennek az egésznek. Ebbe a kapcsolatba is csak az efféle szövegelések miatt kezdtem bele részben, másrészt meg amúgy is elég magányos voltam. Most én is úgy vagyok, hogy inkább várok és megpróbálom jól érezni magam pasi nélkül, újraépíteni az életem és majd alakul valahogy, nem érdesem erőltetni, mert azzal csak rosszul jársz. Én is állandóan hallgatom a családomtól, hogy mikor megyek már férjhez, folyton veszekszenek velem emiatt, meg állandóan felemlegetik, hogy hogy lesz nekem férjem...anyám már egyszer olyasmit is kijelentett, hogy mindegy, ha egy idióta, ha idiótább, mint az előző, csak menjek vele. Hát egyszer úgyis elmegyek, úgyhogy megnyugodhat.
2014. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!