Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok pszichológus miért sorolja...

Sok pszichológus miért sorolja a büszkeséget a negatív emberi tulajdonságok közé?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszok, hogy a hiúságból ered. Ti mit tapasztaltok?

2014. jan. 12. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a kérdésed alapvetően hibás felvetésből indul ki, ezért aztán választ sem nagyon lehet rá adni.
2014. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen igaz. A büszkeség gyengeség, mert ha az ember túl büszke magára, nem veszi észre a saját hibáit. Ez egyenlő a beképzeltséggel, vagy arroganciával. A büszkeségnek viszont van egy pozitív mértéke is, amikor tisztában vagy valamely előnyös tulajdonságoddal, de nem kérkedsz vele és nem fújod fel, csak használod és önbizalmat merítesz belőle. Ezt önbecsülésnek hívják.
2014. jan. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit értünk büszkeség alatt, mert ennek a szónak több jelentése van egyrészt. Sztem az pl. teljesen pozitív dolog, ha az emberben van egy egészséges büszkeség, olyan értelemben, hogy van tartása. Pl. a büszkeségem nem engedi, hogy a testemmel keressem a pénzem, vagy hogy tűrjem azt, ha vki megaláz.


Aztán van az, amikor az ember az általa elért dolgokra büszke. Én személy szerint azt gondolom, hogy ennek van egy egészséges határa. Ha ez átmegy beképzeltségbe, dicsekvésbe, akkor én azt negatívnak érzékelem, de alapvetően számomra pozitív az, ha az ember a saját értékeivel tisztában van. Ja, azt nem szeretem még, amikor az ember olyan dologra veri a mellét, amiért nem dolgozott meg, pl. anyu-apu pénzéből gazdag vagy nyert a genetikai lottón :P.

2014. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!