Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is egyetértetek ezzel a...

Ti is egyetértetek ezzel a kitűnő tanuló diákokról és a nem kitűnőkről?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam már, hogy azokból, akik hiperszorgalmasak, kitűnők, hibátlan a bizonyítványuk mindig, sosem kapnak egyest, stb., ők annyira nem életképesek. Mert az egy dolog, hogy tanulnak, de nem fognak tudni a talpukra állni, ha nem élnek egy kicsit, és nem tapasztalnak. Erről még azt is mondták, hogy azok a fiatalok, akik egy kicsit lázadoznak, impulzívabb, akár züllött életmódot élnek fiatal korukban, ők nagyobb eséllyel tesznek majd szert egy jó életre, mert ők az életképesebb emberek, akik nem tanulnak görcsösen.

Olyat is hallottam már, hogy a fiatal lázadókból lesznek a legjobb vállalkozók.

Ti mit gondoltok erről? Ne csak annyit írjatok, hogy "igen/nem", hanem véleményt, indoklást! Szerintetek igaz?


2014. jan. 13. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van olyan eset, amikor igaz, de nem lehet általánosítani. A mi családunkban pl egyáltalán nem igaz.

Apu mindig rossz tanuló volt, bukott is, de a saját lábára állt és sikeres lett.

A bátyám rossz tanuló, lázadó volt, elmúlt harminc és a mai napig nem vitte semmire, nem tudja mit akar az élettől,csak úgy elvan.

Én kitűnő tanuló, igazi jó kislány voltam, sikeres vállalkozást vezetek.

2014. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bumbi02 ***** válasza:
86%
Ezt tudományos kísérlettel is bizonyították már. A kísérlet alapjául egyetemi érdemjegyeket vettek figyelembe, és megfigyelték hogy a közepes tanulók nagyobb arányban töltenek be később vezetői pozicíókat, mint a kitűnők. Az okot ha jól emlékszem pont abban látták,mint te. És én si így látom.
2014. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem igaz. Ha visszagondolok az osztálytársaimra, akik nem foglalkoztak a tanulással, sokkal rosszabb munkájuk van most.

Az persze nem igaz, hogy a legjobb tanulónak lett a legjobb munkája. De úgy általában a jobb tanulóknak lett jó munkája.

2014. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Sztem vmilyen szinten ez igaz. Mindenkinek van erőssége meg gyengéje, olyan nincs, hogy mindenből ugyanolyan jó vki. Egy-két zseni kivételével sztem a legtöbb kitűnő, erején felül küzd, és főként megfelelési kényszerből (szülők, tanárok felé)... akinek meg megfelelési kényszere van, abból sosem lesz világmegváltó vagy jég hátán is megélő ember, mert mindig visszaigazolásra lesz szüksége. Aki meg lazább, az az élethez sem áll hozzá görcsösen, megy a saját feje után, talpraesett - így nagyobb esélye van egy jobb, akár vezetői állásra.


(mondja ezt egy megfelelési kényszeres pszichés beteg ex-eminens)

2014. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

18:30 ja, de a példád az egyetemi szintre vonatkozik, oda azért be kell jutni.

Szóval a kérdező az általános vagy középiskolájában hiába hivatkozik arra, hogy azért nem tanul, csak bulizik, hogy sikeres legyen. :)

2014. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak azzal a részével értek egyet, hogy aki már 15-16 évesen is rendszeresen járt kocsmába, bulikba zülleni, az jobban tudja hogy mi megy ott, magabiztosabban mozog azokon a helyeken, mint az, aki mondjuk csak később kezdett el bulizni.

De az, hogy később ettől talpraesettebb lesz, az személyfüggő, lehet hogy valaki buta és nem látja meg a lehetőségeket, valaki meg okos és kihasználja. Buta az is lehet az halálra tanulja magát, nem attól leszünk okosak hogy megtanulunk minden évszámot a törikönyvből.

2014. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

Ez szerintem is így van nagyrészt, de ez összetettebb.

Szal a szín ötösöket eleve fel kell osztani az alapján, h mi állt a háttérben.

Ha egy antiszoc, aki unalmában tanul annyit garantáltan egy bohóc lesz a munkahelyén is.

De ha valódi koponya, aki messze kiemelkedik az adott területen akkor hiába antiszoc, vinni fogják.

A jó vezető meg nem csak attól jó, h szakmailag toppon van, hanem jó kommunikációs, döntéshozói képességek stb.

Van egy tantárgy, Vezetés és szervezés elmélet, ott szinte erről van szó, csak burkoltan.

2014. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

IGAZ!!!

Én jó tanuló kislány voltam, és most 30 felett, életképtelenként kínkeservvel tanulom, hogyan legyek jó vállalkozó.

2015. febr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!