Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit szólnátok, ha...

Szülők! Ti mit szólnátok, ha 16 éves kitűnő tanuló, jó magaviseletű lányotokról kiderülne, hogy cigizik?

Figyelt kérdés
Lányom 16 éves, semmi probléma nem volt vele eddig, de ma megláttam cigizni, ami engem teljesen ledöbbentett, nemsokára hazaér különóráról és nem tudom mit mondjak neki és hogyan álljak az egészhez. Ti mit tennétek, ha ilyen helyzetbe kerülnétek?
2013. okt. 21. 17:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van 16 éves lányom. Nem dohányzik, de ha dohányozna, akkor a következő jutna eszembe

1. sajnálnám hogy tönkre teszi az egészségét, és kár hogy nem látja ennek a későbbi következményét nap mint nap amikor velem van. (súlyos asztmás vagyok...igen a cigi miatt, mert volt idő amikor keményen bagóztam)

2. Én is voltam 16 éves, és bizony dohányoztam..


Azért én leülnék vele, és elmondanám, hogy bár nem tiltom, megverni sem fogom,de remélem hamar észhez tár, ás rájön nagyon nem éri meg..

Azért cigire nem adnék pénzt neki..

2013. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
Biztos, hogy őt láttad? Mert a mostani 16 évesek igen fujjolnak a cigire.
2013. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
89%
ha annyi a baj vele hogy cigizik, akkor ne fújd fel a dolgot, higgadtan beszélgessetek erről, és próbáld meg leszoktatni, vagy ha sokat sziv, akkor beszéld rá hogy szivjon kevesebbet
2013. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 titak ***** válasza:
59%
Aludnák rá egyet. Holnap reggel meg adnák neki tízórai helyett egy csomag cigit. Nálunk ez bevált.
2013. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%

Elgondolkodnék azon, hogy mekkora ára van annak, hogy jó magaviseletű és kitűnő. Utána bemennék a fürdőszobába és p&fánköpném magam a tükörben. Aztán lemosnám a tükröt, megmosnám az arcomat, szépen lehiggadnék és leülnék azon gondolkodni, hogy mit tehetnék a gyerekért, amíg még nem késő.


Utána leülnék vele beszélgetni - a cigit még csak szóba se hoznám! -, hogy meséljen, ha akar a dolgairól. Bármiről. Sok-sok beszélgetés után (hacsak nem szúrtál már el valamit az elején, úgy 14-15 évvel korábban) ki fog derülni, hogy mitől fél, mi bántja és miért a cigit használja "feszkólevezetésnek".

2013. okt. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt a probléma szerintem nem az, hogy dohányzik, hanem hogy titokban csinálja. 19 éves lány vagyok, én is voltam 16, sőt, van két húgom, akik szintén ennek a korosztálynak a részei. Ha semmi probléma nem volt a lányoddal, akkor miért nem mondta el neked? Én kerek perec odaálltam anno anyáék elé, és elmondtam, hogy kipróbáltam a dohányzást (tény, hogy nem tetszett, rossz élmény volt, és azóta se gyújtottam rá, csak próbaként azt a 2-3 szálat).

Szerintem ne vond kérdőre, és ne kezdd el magyarázni neki azt, hogy mennyire egészségtelen... Először próbáld vele megértetni, hogy nyugodtan elmondhatta volna neked. Ne szidd le azonnal azért, mert ilyet nem kéne csinálnia, mert akkor később is inkább mindent titokban fog kipróbálni ahelyett, hogy elmondaná neked.

2013. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

#1


Nem vernéd meg? Hát ez igazán szép tőled! :-(((

2013. okt. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem szeretném megverni, és sejtem, hogy mi állhat ennek a hátterében. Nyár végén sajnos a párom kezet emelt rám, ez egyszeri eset volt, de a lányom végig látta az egészet és ő akart megvédeni engem, ő állt közénk és a mai napig hálás is vagyok neki ezért, mert ki tudja mi lett volna, ha ő nincs ott. Biztos vagyok benne, hogy ez az oka, mert nagyon sokat sírt miatta, és mai napig bekönnyezik, ha előjön a téma.
2013. okt. 21. 17:32
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

7

Már miért is kellene megvernie? Ha egy veréssel ezt orvosolni lehetne akkor ma nem lennének dohányosok, de ezt veréssel nem lehet megoldani. Főleg nem egy 16 évesnél.

2013. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak neki ne ess, el ne tiltsd mert akkor még inkább fogja. A fenti tanácsok jók, különösen a 4-esé tetszett.
2013. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!