Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mivel lehet...

Szerintetek mivel lehet lebeszélni valakit aki öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Nincs olyan ismerősön aki öngyilkos akarna lenni, és én sem akarok, csak mint téma érdekel, mivel filmekben szoktam látni hogy lebeszélik a ház meg a híd tetejéről az illetőt. Én mivel saját bevallásom szerint nem félek a haláltól, nem találtam olyan indokot amivel le tudnának beszélni. Az egyetlen dolog amitől félek hogy ha be lennék zárva egy testbe amit nem tudok irányítani (szellemi fogyatékos vagy mozgássérült lennék), így biztosra mennék vele. Szívesen elbeszélgetnék egy pszichológussal aki ilyenekkel foglalkozik, mert érdekel ő milyen érveket hozna fel. Az egyik szülőm meghalt, szerettem nagyon, de nem sírtam, vagy gyászoltam. A többi ember csodálkozott hogy mennyire erős voltam, de én mondtam is hogy nem vagyok erős... Elfogadtam hogy meghalt, és akkor jöttem rá, hogy nincs félni valóm. Számomra a halál nem egy negatív dolog, persze nem is pozitív. :) Kíváncsian várom a válaszaitokat! :)
2013. nov. 24. 23:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és én is rendelkezem testi fogyatékossággal, bár ez nem annyira meghatározó az életemben, ennek ellenére az empátiám valami borzasztó alacsony és kissé antiszociális is vagyok.
2013. nov. 25. 00:00
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Engem azzal lehetne lebeszélni, ha végre engednék, h azt csináljam, amit akarok.
2013. nov. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Arnold901005 ***** válasza:
83%

Engem semmivel sem lehetne. (már megkíséreltem 1x, csak rám találtak. :S) Amúgy én sem félek a haláltól. :D

Nem tudom, hogyan tudják lebeszélni a filmekben az embereket.

2013. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos az esetek többségében sehogy.
2013. dec. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem nagyon lehet egy ilyen személyt lebeszélni.

Nekem volt 3 kisérletem de senki nem tudott sajnos meggyőzni hogy ne tegyem.

2014. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azzal,hogy az öngyilkosság sokkal lassabb fájdalmasabb halállal jár mintha szépen elaludna az illető öreg korában.
2014. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hatékonyan ha annak okával ellenkező erős érved van.
2016. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!