Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátom öngyilkos...

A legjobb barátom öngyilkos akar lenni. Hogy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés
Szegénynek már párszor keresztbe tett az élet. És most kitalálta ezt. Hogy beszéljem le róla? Kérlek segítsetek!!!!

2014. jan. 14. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Mond neki:


1./ Az öngyilkosság a gyávák sportja.

2./ Nem az a gyenge aki elesik, hanem az aki nem akar felállni.

2014. jan. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ne könyörögj neki.

Tégy fel neki kérdéseket, hogy mi értelme van. Mondd el miért hülyeség, mit veszít vele, és hogy csak egy élete van. Ha problémái vannak, akkor mondd meg neki, hogy meg lehet oldani, hogy te mellette állsz és segítesz neki. S nem szabad feladni, bármennyire nehéz. Van aki számít rá, van aki szereti. Mindent meg lehet oldani valahogyan. S hogy nem jó, ha az lesz.

S ha sikerült lebeszélni, vidd el kicsit sétálni egy szép helyre. Mutass rá az apró kis jókra. Vidám programokat csinálj neki. Mutasd meg az élet napos oldalát. Ilyenek.


Remélem, tudtam segíteni.

S ha más nem megy, csak te számítasz neki, akkor azt használd ki... de az utána levőt mindenképp csináld meg.


13/L

2014. jan. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Annyival azért kiegészíteném, hogy nem akarja ő megölni magát, mert nem mondta volna el akkor, szóval ettől nem kell tartanod, viszont az biztos, hogy segítségre van szüksége. Ne lebeszélni akard, hanem segíts neki, ahogy tudsz, támogasd, legyél ott mellette.
2014. jan. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 savanyújóska ***** válasza:
100%

Leginkább úgy tudod, ha te hiszel benne, hogy nem megoldás, de segítek néhány szerintem egész jó érvvel:

- nincs utána semmi. de abszolúte. és nem fognak megszűnni a gondjai, ó nem. ő fog megszűnni, és az messze nem ugyanaz... ezzel az erővel akár el is költözhet, csak akkor lehet még jó is lesz neki. de ezzel a logikával semmilyen gondot nem old meg, ha felakasztja magát.

- irreverzibilis a folyamat, esélyt sem ad senkinek, és semminek. pedig jézus is 33 évet élt (ha élt), és ebből 3 évet volt aktív...

- valaki biztosan fogja hiányolni, pl. te. és azzal nem magának tesz jót, hanem veletek csesz ki. miylen önző dolog az, hogy neki semmi gondja ne legyen (mondjuk egyáltalán semmije, lsd. első pont), de nektek még az érzelmi teher és egy temetés is?

- belegondolt már, hogy milyen zseniális dolog az élet, mint olyan? hogy nem egy darab kő vagy, hanem tudod érzékelni a téged körülvevő világot. és ha így nézed, egy szőnyeg már maga végtelen csoda, ha arra gondolsz, hogy mennyi mindennek kell összejátszania ahhoz, hogy te azt ott végigsimítsd/járd

- és tényleg, mennyi minden játszott közre abban, hogy ő itt van (szülők, nagyszülők, etc.), és erre rombol. és rombolni mindig könnyebb, a szűzhóban is jó járni, meg feküdni, de az onnantól elveszik, és értéktelen lesz. ő is.

2014. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hadmadiknak tényleg igaza van. Amikor én is ilyet akartam csinálni, és elmondtam, akkor igazándiból csak azt akartam, hogy beszéljen le róla. Hogy tudjam, hogy fontos vagyok e. De nem szabad ezt sokszor csinálni.... meg kell beszélni a való indokát, és hogy ha baja van akkor mondja el, akármennyire hülyén hangzik.
2014. jan. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom,mennyire jó érv, h: ebből az életből azért még meg kéne próbálni kihozni a legjobbat
2014. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
meg h szereted és hiányozna neked, gondoljon rád is, és próbáljon meg erős lenni
2014. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Végső esetben azt is elmondhatod, hogy gyakorin nagyon sokan figyeltek fel a vele kapcsolatos kérdésre, s bár nem ismerjük, sokan nem akarják, hogy meghaljon. Mert az senkinek sem jó.


13/L

2014. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

- Kérj időpontot egy pszichiáterhez.

- Kísérd el oda a barátodat.


Az antidepik manapság már csodákra képesek. Ez a legegyszerűbb út. Lebeszélni felesleges, ez nem logikai probléma, érvekkel nem lehet senkit meggyőzni arról, hogy nem is szenved, ha ő úgy érzi, hogy de.

2014. jan. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!