Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok akik úgy nőttek fel,...

Azok akik úgy nőttek fel, hogy az apjuktól semmi jót nem kaptak, semmi becsülendőt nem láttak amire büszkék lehetnének, mégis hogy tudtak érvényesülni az életben?

Figyelt kérdés
annyira rossz érzés olvasni, hogy mások mennyire büszkék az apjukra, hát én szégyellem hogy ilyen ember az apám. részletek nem számítanak, nem alaptalan a véleményem róla, igazából csak az érdekel, hogy vannak e így mások is itt
2014. jan. 17. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Itt se fog tudni mást írni az ember, mint a másik kérdésnél. Ott mondjuk a gyerekvállalás volt a téma, azonban az érvényes, hogy meg kell tanulni hátrahagyni a múltat, és saját értékrend szerint élni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2014. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én leírni szégyellem azokat amiket most megteszek, sajnos az én Apám is olyan hogy amilyen öröm volt számára a születésem, és az első időszaka, úgy elhidegült mindentől az évek alatt .. Mára már alig érdekli valami velem kapcsolatban. Hiába jól nézek ki, b*szik rá azt se mondta soha hogy egyetlen csodálatos fiam, semmi. Lehet én vagyok túl érzelgős, nyálas, de szerintem ha nem is így, legalább máshogy kilehetne fejezni. Annyi az élete hogy eljár dolgozni, eszik, cigizik, alszik. Meg se kérdezi hogy mibe segítsek, mit szeretnél stb

Amikor a jogsit akartam elkezdeni, akkor meg úgy állt az egészhez hogy mi a ló a p*csának, úgyis elrongyolnál kocsival motorral, ahogy ismerlek... Ez miatt belesem kezdtem inkább lesz*rtam és gyűjtöttem a lóvét tovább, mintha féltékeny lett volna rám vagy nem tudom, pedig Ő is vezet.. csak biztos nehezére esett belátni hogy felnőtt vagyok már. Ez már nem fog változni, így fog megöregedni, én pedig igyekszem másoktól tanulni

21/F

2014. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos kor után már nem foghatjuk a saját sikertelenségünket a szüleinkre. Sok ember senkire sem számíthatott gyerekkorában mégis tudtak érvényesülni.
2014. jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én inkább tapasztalom azt, hogy valamiért mindenki rosszban van az apjával, ilyen-olyan okokból. De ettől érvényesülni ugyanúgy tudsz, kell, sőt, még inkább be kell bizonyítanod hogy te több vagy.
2014. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen átérzem a szomorúságodat és igazad is van. Akármilyen nehéz is, de azért kell minél hamarabb egyedül talpraállj az életben és önállósodj, hogy te magad példát mutass a gyermekeidnek és tisztességben, minőségi nevelést nyújtva nekik.

Az egyik legnagyobb "apa elhagyja a családot" hullám 1989-1995 között volt Magyarországon és a környező országokban is, amikor nyitották meg a határokat és főleg a férfiak szaladtak világgá, itt hagyva családot és mindent. Ebben a hiba csak az volt, hogy 90% már nem tért haza és külföldön élő nőkkel alapítottak családot, a régi családdal megszakítva minden kapcsolatot, gyerektartást sem fizetve.

Most sincs jobb helyzetünk, főleg azért, mert a büntető és család jog orbitálisan igazságtalan és a legveszélyesebb bűnözők is max. 5-10 éven belül szabadulnak.

A mai világban egy magyarországon élő fiatal nőnek nagyon nehéz családot alapítania ebből a szempontból is.

2014. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát ezt a hülyeséget :D most,épp azért kell önerőből mégjobban helytállnod,mert nem kaptál k.p@csa meleg málét a szádba..állj fel,tanulj szakmát,menj el dolgozni,légy éber,hogy élhess!
2014. jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tanulok


Véleményed szerint hülyeség mert fogalmad sincs róla milyen érzés...

2014. jan. 17. 21:19
 8/11 A kérdező kommentje:
a "semmi jót nem kaptam" alatt nem tárgyi dologra gondoltam....
2014. jan. 17. 21:22
 9/11 anonim ***** válasza:
A 6-osnak igazaa van, csak közben egy k..csög is, üzenem neki, hogy érzelmekből is áll az élet.
2014. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt..hiába próbálok hajtani, hogy ha ez az ember annyira lehúz, hogy mindig úgy érzem szart nem érek...
2014. jan. 18. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!