Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek szerint akkor mégis...

Ezek szerint akkor mégis tehetségtelen vagyok? Jogosan érzem szarul magam? Egyáltalán megéri folytatni?

Figyelt kérdés
Úgy 3 éve csinálok valamit (szándékosan nem írom hogy mit) Rengeteget gyakoroltam és sok energiámba és időmbe került míg elértem arra a szintre ahol most vagyok. Azóta sokszor össze kellett mérnem képességeim másokkal, de bármi is volt a végeredmény úgy gondolkodtam, hogy jó ez, de legközelebb még jobbnak kell lennem. Viszont most az egyik barátom kitalálta hogy ő is ezt szeretné csinálni. 4 hetes könnyed gyakorlással sikerült jócskán behoznia engem és elverni. Természetesen gratuláltam neki és elfogadtam hogy veszítettem, de valahol megviselt hogy az amiért 3 éven keresztül keményen küzdöttem másnak alig egy könnyed 4 heti gyakorlással letudható. Nem tudom hogy folytassam-e egyáltalán, van-e jövőm benne. Lehet hogy igazából teljesen tehetségtelen vagyok?
2013. dec. 29. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ha 4 hét alatt behozott téged valaki, akkor igen több mint valószínű nincs olyan tehetséged ahhoz a valamihez... de! gondold végig miért csinálod... kikapcsolódásként, vagy komoly céljaid lennének vele... ha kikapcsolódásként csak akkor ne hagyd abba mert jó ha valamit csinál az ember még ha csak hobbi szinten is, de ha komoly céljaid lennének, akkor elgondolkozhatsz hogy abbahagyod-e... megéri-e a sok erőfeszítés... (azért én kíváncsi lennék mit csinálsz) :)
2013. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy te vagy az átlagos, és ő az átlagon felüli. Ilyen mindig van, ez a te érdemeidet nem kisebbíti!

Mindig lesznek, akik jobbak nálad, de te ettől még ugyanúgy, mint eddig, örömödet lelheted benne. Semmi sem változott!


Attól még, hogy Mozart volt a kora zsenije, Salieri zenéje is nagyon jó és értékes!

2013. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sztem ez függ attól is hogy mit csinálsz.


Minden dologhoz kell adottság és szorgalom, ez persze különböző mértékben jelenik meg embereknél. Pl én szakomon is vannak akik kevés tanulással, villámgyorsan ráéreztek a lényegre, míg mások meg sokkal kevésbé tehetségesek, viszont a kitartásuk és a szorgalmuk az átlag felé emeli őket.

2013. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 foszfor válasza:
he hagyd abba, De hogyha már nem is szereted csinálni, mert csak rossz élmények és a vereség érzése jut eszedbe róla, fogj valami újba.Lehet hogy másba vagy tehetséges, de hogy ha még mindig szereted csinálni azt a valamit, ne csüggedj, a második hely is valami.
2013. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is jártam már hasonló cipőben (sport terén), nagyjából egy év alatt jutottam el olyan szintre, ahova mások ennek töredéke alatt...eléggé frusztrált a tudat, végül abbahagytam, utólag visszagondolva nem volt rossz döntés.

Amondó vagyok, hogy ha lelsz még valamennyi örömöt is abban amit csinálsz, folytasd. Ha úgy érzed, csak nyűglődés, és nincs lelki erőd a hozzá, hagyjad. Ezt neked kell érezned.

2013. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!