Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek az emberek...

Miért félnek az emberek jövőtől és miért emlegetik a múltat?

Figyelt kérdés
Keseregnek a múlton vagy a múlt miatt és aggódnak,félnek a jövőtől,közben elfelejtenek örülni és élvezni a most a jelent.

2014. jan. 19. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Talán, mert a jelenben nincs minek örülni.

Talán, mert a jövő (jelenleg) nem tervezhető Magyarországon.

A múlton pedig azért keseregnek, mert az átlagember a múltban jobban élt, kiszámíthatóan, viszonylagos "biztonságban". Ami hamis volt ugyan, de az emberek azzal nem foglalkoztak.


Ha külföldön élőkkel beszélsz, a legtöbb ember tele van tervekkel, és nem félnek a jövőtől sem annyira, mint a Magyarországon élők.

2014. jan. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Időpont ma 04:33

Külföldön élők is félnek jövőtől, és sokan a múltba merengenek, mert az már megtörtént, és szebbé vált az idők folyamán. Külföldön élek, és sokan mesélnek a múltjukról. Még azt sem mondhatom, hogy idős emberek, inkább velem egykorúak.( 30-50 korosztály)

Szóval az első tévedésben van ha azt hiszi csakis Magyarországon van nosztalgiázás...

Én úgy gondolom, és magam által tapasztalom, hogy egy bizonyos idő után azért emlegetjük a múltat, mert az ember mindig is álmodozó, és szereti újra álmodni az elmúlt éveket. A rosszra kevésbé emlékezni, a jóra annál inkább, és persze ott van a "mi történt volna ha másképp döntök?"

A jelen meg rohanásból, stresszből áll, és csak kevesen vannak akik megállnak,hogy lássák a szépet, élvezzék a jót. Amikor az életcél az, hogy tudj boldogulni, sok embernek nincs energiája, ideje a jelennel foglalkozni.

A jövő meg kiszámíthatatlan. Ebben a rohanó, fertő világban hát persze, hogy félünk a jövőtől. Az ember fél a mai állapotokat figyelembe véve attól ami várhat rá. Olyan lassú, nyugodt nem lesz mint a múlt, még ha csalóka is volt a látszólagos nyugalom. Olyan rohanó, de elviselhető jelen sem lesz..Valami sokkal rosszabb lesz,és ilyenkor jobb ha nem idegeskedik az ember.

42/N

2014. jan. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Külföldön élek, és a körülöttem lévő én-korosztályom mereng a múlton, de nem fél a jövőtől, hiszen éppen a jövőnk kilátástalansága miatt hagytuk el annakidején (én 2003-ban) Magyarországot, és élünk itt (ott) ahol vagyunk. Mert itt meg tudod tervezni, hogy idén IS Magyarországra utazol két hét szabadságra, miközben a bankban van legalább 2 havi tartalékod. Vagy, hogy három év núlva meg lesz a downpayment a házvásárláshoz. Vagy, hogy öt évig itt dolgoztok, és a félretett pénzből Magyarországon veszel egy házat. Itt TUDSZ tervezni, ezért nem félsz annyira a jövőtől, mint az, aki Mo-n él.

A Magyarországon élők közül nagyon sokan azt sem tudják, hogy miből fogják kifizetni a következő villanyszámlát, vagy a nyugdíjas a gyógyszerét. Ők nem tudják sem élvezni a jelent, sem tervezni a jövőt - ezért félnek tőle.

54/N, 2010-ben vettem itt házat, és már csak 12 év van a törlesztésből, de ha sikerül, akkor már két év múlva kifizetjük az egészet. Nem tervezzük, hogy valaha visszaköltözünk - a múlt már nem jön vissza, a jelenünk itt boldog, a jövőnk itt tervezhető, és ha félünk valamitől, az csak az, hogy elveri-e az eső a hétvégi kirándulásunkat, ami egy két napos, 200 lm-es bicikli-túra lenne.

2014. jan. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

szerintem a média befolyásoló hatása is benne van ebben.

legalábbis amióta nem nézek TV-t sokkal pozitívabban szemlélem a világot. nem veszik el a figyelmemet és az energiámat olyan dolgok, amik holnapra már aktualitásukat vesztik, hanem csak a céljaimra koncentrálok.


a múltammal semmi bajom, az életet egy utazásnak élem meg. a jövőért teszek ma és holnap is. a jelent pedig élvezem úgy ahogy van, de mindig meggondolom hogy amit épp csinálok, annak milyen hatása lesz a későbbi életemre.

2014. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!