Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bunkók a budapestiek?

Miért bunkók a budapestiek?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, nem provokálni akarok, csak érdekel. Ki mit gondol róluk? Csak értelmes válaszokat legyetek szívesek. Köszi.

2014. jan. 19. 20:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
A kérdésben a válasz. Ennyi pont elég pestiek. Tisztelet a kivételnek.
2014. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem minden pesti bunkó. Többségük lehet, hogy az, de azoknak a fele is csak azért amilyen a stílusa. A másik felének lehet, hogy valami magánéleti problémája van, és feszült, vagy ismeretlennel bunkóbban viselkedik.
2014. jan. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Meg fogsz lepodni: nem a pestiek bunkok, hanem azok a kispolgarok, akiknek kenywzerusegbol ebben a varosban kellett letelepednie es keptelenek megszokni a nagyvarosi eletet.
2014. jan. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
A vidékiek is bunkók...
2014. jan. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

szerintem sem a pestiek, sem a vidékiek nem bunkók, csak más az életstílusuk, másképp állnak egy idegenhez egy kis vidéki faluban, másképp egy budapesti plázában.


fővárosi vagyok, nem tartom magam bunkónak, aki segítséget kér azt útba igazítom, mindig hangosan köszönök ha bemegyek egy üzletbe, nem taposom össze a népeket a villamoson.

bár az is érdekelne hogy te mit értesz bunkóság alatt?

2014. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha az etikai ismeretek hiányát nevezed bunkóságnak, (mert általában ezt szokták avval illetni) akkor nem hinném, hogy a budapestiekre lenne inkább jellemző ez a szó. Kicsit nagyobb közösség, mint aprajafalva, több ember fordul meg ott, és valószínű nem csak a szomszédodtól tudod megtanulni az alapvető emberi közösségi ismereteket...
2014. jan. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Én egy 32 ezres kisvárosban élek. Három hetet és két napot töltöttem el Budapesten eddig az életemből, és ez idő alatt több bunkóságot tapasztaltam az utcán, mint itthon egész életemben 32 év alatt. Sorolom: Hajléktalanok beszólnak, hogy mit bámulunk? Vásárló szídja a boltost, hogy drága a kávé. Szőke kiscsaj veri ököllel a kutyája fejét, mert elszaladt. kötekedő, türelmetlen emberek mindenhol. Ha bemegyek a közeli 200 ezres nagyvárosba, ott is sokkal bunkóbbak, mint aprajafalván, ahol élek, de kevésbé, mint Pesten. Szerintem ennek az lehet az oka, hogy ha több ember van összezsúfolva egy helyen, ott nagyobb a feszültség. Egy betondzsungelben óhatatlanul sokkal gyakrabban fin ganak az emberek egymás orra alá, mint a szellős tanyán.
2014. jan. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Alaque ***** válasza:
89%

Budapestre költözött vidékiként azt mondhatom, a pestiek azért "bunkók", mert hozzászoktak a hülyékhez, gyakorlatilag keresztül néznek már a csavargókon, és két BKV között melóba menet nem kezdenek lamentálni bolond, hajléktalan öregek sorsán. Az ember idővel hozzászokik az efféle élményekhez, immúnissá válik rájuk, nincs ebben semmi meglepő. A bunkóságuk is innen fakad, hiszen a bolond, csavargó, levakarhatatlan emberek, koldusok gyakran első ránézésre normálisnak tűnnek, a legegyszerűbb védekezés ellenük pedig, ha észre sem vesszük őket. Ez persze semmiképp sem jelenti az empátia totális hiányát.


Évek óta élek itt, és elhiheted nekem, az emberek pont ugyanolyanok itt, mint az egyéb városokban. Sőt, egy kicsit még elfogadóbbak is. Az más kérdés, hogy ha leszólítasz valakit az utcán, mert kíváncsi vagy, mennyi az idő, akkor nagy valószínűséggel elsőre keresztül néz rajtad - pont azért, mert hetek alatt hozzászoksz, hogy ha az utcán idegenek megszólítanak, tízből nyolcszor koldusok, csövesek vagy szimplán bolondok azok, akik a cigidet, a pénzedet, a szabadidődet akarják.

2014. jan. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Nem minden pesti bunkó :D Én pl születésemtől kezdve itt élek,de egyszer fél évig egy kis faluban laktam.Nekem valahogy az ottani emberek sokkal bunkóbbak voltak,mint a pestiek.Az iskolába legtöbben biciklivel jártak(néhány tanár is) és pár gyerek 'poénból' kiszúrta a kerekeket,loptak...stb.Itt pesten valszeg ha leszólítasz valakit h mennyi az idő,akkor azért nem fog válaszolni,mert kikapják a kezedből a telefont azt szia.Nem bunkóságból.Szóval szerintem nem városhoz köthető h milyenek az emberek.
2014. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én azt látom hogy egy túlzsúfolt várostömbben élnek és nem tudják mi van a fal másik oldalán. Be vannak zárva a nagyvárosba. Azt hiszik hogy az ahol ők élnek az a világ közepe, és csak annak van értelme, az a nagy valami. Nagyravágyóak és lusták jópáran. Vidéken is vannak barmok, de azért van különbség.
2014. jan. 22. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!