Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A magyarországi magyarok...

A magyarországi magyarok miért olyan bunkók a romániai magyarokkal?

Figyelt kérdés
Miért? Néha úgy csinálnak a magyarországi magyarok, mintha ők fensőbb rendűek lennének, csak azért mert néhány 100 km-el odébb laknak...

2014. jan. 11. 13:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
27%
Azok mind kretének.
2014. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Na! Tessék! Erről beszélek! Csak azért mert olyan szerencsétlen volt, hogy oda született miért kretén??! Nem tehet róla!!! Attól ő még ugyanolyan értékes ember, mint bárki más! És ugyanúgy beszéli a magyar nyelvet, mint a magyarországi magyarok...!!
2014. jan. 11. 13:52
 3/27 anonim válasza:
81%
Én is ezt tapasztalom. Nagyon rosszul esik, de egy kis magyarázás után megérti a többsége.
2014. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
79%
Nekem azért vannak rossz tapasztalataim,mert 80-as évek végén 90-es évek elején átjárták mo-ra, ezzel nem is lett volna semmi baj. De mi a román határhoz közel laktunk akkoriban, kertes házban, kaput nem zártuk, na attól kezdve sokminden eltünt...pofátlanul bejöttek, munkát követeltek. Tényleg nem tudok velük egy hullámhosszra kerülni, eltelt jópár évtized most a külföldi munkavállalásnál találkoztam velük, haragszom rájuk, mert aláigérnek a fizetésre hogy övék legyen a munka, minden szemetet összeszednek, amihez nem értenek kókányolnak és akkor mivel ők is sokszor magyar nyelven beszélnek a "nyugatiaknak" ugy jön le ua.-zok.. Én mint magánember irtam le a saját tapasztalatomat velük, lehet másoknak más. És nem segitenek, ők elvárják kisirják hogy segitsünk, aztán minimálisan se viszonozzák. Ez hangsulyozom csak a saját véleményem, lehet én fogtam csak ki, hogy mindig ilyesmi romániai magyarokkal hozott össze a sors.
2014. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Inverz Tűz ***** válasza:
100%
A magyarországi magyarok egy része egymással is bunkó, nem csak a kintiekkel. Tehát nincsenek megkülönböztetve egyáltalán az ottaniak.
2014. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Én az első vagyok.A kretének a magyarországiakra értettem.Az 1980-as, '90-es évek óta azért sokat változott a helyzet...A kommunista érában az oktatás teljesen hallgatott a külhoni magyarság létéről úgy egyáltalán, nagyon kevesek foglalkoztak az üggyel..Így nemcsoda.A másik vonzata a dolognak, hogy a rendszerváltás után meginduló betelepülésnek volt egy olyan oldala is, hogy olcsó munkaerő miatt sokan elvesztették állásukat.
2014. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
65%

Egymás között is bunkók vagyunk, nem kell magadra venni.


Az meg akármilyen magyarnak vérlázító, amit a ti támogatásotok címén csinálnak a választásokkal.


Ja, és elég archaikusan beszéltek. De nyugi, a magyarországi tájszólásokat is kiröhögjük.

2014. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés.
2014. jan. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

Nekem meg pont a romániai magyarokról van rossz véleményem. Sokkal dolgoztam már együtt, mindegyik bunkó, lusta, makacs, önző, kelletlen volt kivétel nélkül. Meg ugye a magyarországi magyarok is bunkók.

Summa summarum minden magyar bunkó :D

2014. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%
Székelyek között ténleg sok művetlen phassz van, én is tanusíthatom.
2014. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!