Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis milyen alapon dobálóznak...

Mégis milyen alapon dobálóznak irányunkba a cigányok ilyen szavakkal, mint "paraszt" és "rasszista"?

Figyelt kérdés

Akkor vegyük át ezeknek a szavaknak a jelentését:


Paraszt (pejoratív értelemben): műveletlen, tanulatlan, durva, nyers stílusú, faragatlan egyén.


A magyarok többségére pedig messze nem ez a jellemző, ellenben nézzük őket: A legtöbbjük (Kb. 97 % - uk) mélységesen műveletlen és tanulatlan, írni-olvasni sem tud nagy részük, szókincsük erősen hiányos és közönséges, súlyosnál-súlyosabb beszédhibáik vannak, IQ -juk kb. 50 - 70 között mozog. Ápolatlanok, mosdatlanok, koszosak, mélyigénytelenek. Legtöbbjük életében nem látott szappant és fogkefét. Egy átlagos egyed olyan vallhatatlanul büdös, hogy egy egész állatkerti majomház szaga nem veheti fel vele a versenyt. Ha a tetű, bolha, rüh világítana, úgy néznének ki, mint Los Angeles éjszaka. Kamaszként már szét van rohadva a fél fogsoruk, a felnőtt példányoknak pedig már több fülük van, mint foguk. Folyton artikulálatlanul és harsányan rikácsolnak, rongálnak, a rendet bontják, gané- és szeméthegyeket hagynak maguk után, oda s**rnak h***oznak ahol az inger éri őket. Putrikban laknak, mert az államtól ajándékba kapott házakat, lakásokat kb. egy év alatt teljesen tönkreteszik. Állandóan kötekednek, a békét, a rendet bontják. Az illemtan és egyáltalán a kulturált emberi viselkedés, együttélés elemi, alapvető szabályaival sincsenek tisztában.


Hát akkor kik is a parasztok? (pejoratív értelemben)


Rasszista: olyan személy, aki más népcsoportokkal szemben faji alapon diszkriminatív, előítéletei vannak adott népcsoporttal szemben az etnikumuk és bőrszínük alapján.


A töményen undorító, gyomorforgató megnyilvánulásaik és primitív, néha pokoli durva viselkedésük, barbár, bűnöző életmódjuk miatt rühelli őket mindenki, kőkemény tények, tapasztalatok alapján. És mivel sajnos a 97-98 %-uk ilyen, hát mi csodálkozni való van azon, hogy az emberek általánosítanak?

De nézzük őket: A magyar emberek tartják el őket, mert hát a történelem során az erősen korlátolt értelmi képességeik miatt mint nemzet sosem tudtak a "saját lábukon megállni." Szabályosan rajtunk élősködnek, heréskednek. Beilleszkedni, asszimilálódni, integrálódni viszont eszük ágában sincs, inkább csak a lehető legpofátlanabb módon visszaélnek a velük szemben gyakorolt türelemmel és jóindulattal. Pozitív diszkriminációt gyakorlunk rajtuk valami elképesztő mértékben. Az állam részéről úgy ajnározva vannak mint valami érinthetetlen szentségek, a saját hazánkban mi alkalmazkodunk mindenben hozzájuk, amit úgy "hálálnak meg", hogy nekik sosem ártó magyarokat lopnak, rabolnak ki, kötekednek, erőszakoskodnak, nemi erőszakot követnek el, gyilkolnak, lopnak, csalnak, hazudnak, rongálnak, szemetelnek, közhelyekre piszkítanak, közhelyeket szennyeznek, csendet háborítanak, rongálnak, stb. stb. stb. Terrorban tartják a magyar embereket, a kisgyerektől kezdve a védtelen kamaszlányon át az egész életét végigdolgozott idősig. Semmi sem szent nekik, dolgozó tűzoltókat, mentősöket is többször megtámadtak. Templomból, temetőből is elég gyakran lopnak, utóbbiban előszeretettel rongálnak. Rengetegen vannak miattuk életveszélyben, akik nemhogy nem ártottak nekik soha, de még a nem kevés adójukkal erősen hozzá is járulnak az eltartásukhoz. Szegénynek vallják magukat akiknek "nincs-mit-enni-a-pulyákat-el-kell-tartani" , de azért a legnagyobb luxustermékekre -piára, cigire, drogokra, dorbézolásra- mindig van pénzük, erre költik azt a sok segélyt. Rengeteg magyar azért dolgozik, hogy ezek így dáridózhassanak..


Kik is akkor a rasszisták?


De ha minden velük szembeni toleranciánk és jóindulatunk, na meg a rengeteg segély ellenére is ennyire gyűlölnek minket, hát miért nem húznak el ebből az országból? Eleve nem hívta őket a kutya se, az meg nehogy már a mi hibánk legyen, hogy minden segítségünk és támogatásunk ellenére évszázadok óta nem tudnak és nem is akarnak beilleszkedni!

Mégis mit képzelnek ezek, hogy még ők játsszák a szegény sértődöttet, meg az ártatlan ma született bárányt?


Amúgy én személy szerint elutasítom az erőszakot, a gyűlölködést és az uszítást. D sajnos ezek kőkemény tények, kőkemény realitás. Nem kell ehhez szélsőjobbos aktivistának lenni hogy ezt valaki felismerje, elég józan gondolkodású, normális értékrendű embernek lenni hozzá.

És mégis miért van sokak előtt olyan lila köd, hogy ezt nem látják át? Tényleg ennyire agymosottak, és ennyire fogalmuk sincs erről?



2014. jan. 20. 21:48
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

Hiába magyarázod neki, én is ezt próbáltam neki bizonyítani, amit te is mondtál most, kérdező... De szerintem ő úgy van ezzel, hogy ha kap egy pofont, odamegy még egyért, hátha csak ő ítélkezett elhamarkodottan. :D


Nem én pontoztalak le, yádenyúl, csak az igazi ostoba, buta trollokat szokásom, szóval aki igazán megérdemli.

2014. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 yádenyúl ***** válasza:
Örülök
2014. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Jólvan yádenyúl, abban igazad van, hogy a cigányok között is van normális, de lássuk be, hogy általánosságban sokkal haszontalanabb, sz*rabb népcsoport, mint bármelyik más Európában... Kit érdekel, hogy 10-ből 1 vagy 2 normális, amikor a maradékuk csak jó szándékkal nevezhető embernek? Azt pedig ne mondd, hogy "nemtudjátok min mennek ők keresztül", mert a legtöbbjük ki sem akar lépni ebből a szerepből... Lassú halál minden ország számára... Hogy ezt belásd nem kell rasszistának lennied, csak ki kell nyitnod a szemed, és olyannak látni a világot mint amilyen, nem pedig bedőlni annak, hogy milyen hasznosak az ország számára... A tapasztalat beszél belőlem...
2014. jan. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 yádenyúl ***** válasza:
Nem érdekel az az 1-2 ember aki normális? Most akkor jó okkal gondolhatnám én is, hogy minek legyek becsületes, ha így is - úgyi is lenéznek... na mind egy. Én is igazat adok neked, én nem is mondtam egy szóval se hogy nincs igazatok, vagy nem úgy van ahogy mondjátok. De nem egy - kettő a normális közöttük hanem van sok, csak kerülitek a cigányokat és ez nem tapasztaljátok. Én is tudom hogy ezzel a népcsoportal van a legtöbb gond a Európában, de az EU, és a vezetőség sem tesz ellene hogy változtassanak, nem hoznak radikális, de gyűlöletmentes integrációt, az nem integráció, hogy tele tömik őket segélyekkel, ésa még a szülésért is fizetnek, munka lehetőség nem sok így ne várjunk csodát! Régóta így élnek a romák, és ezt a helyzetet, csak radikális változtatásokkal lehetne integrálni ezt a népcsoportot de emberi módon.
2014. jan. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

Az igazságot egyébként egy régi nagy költőnk is leírta anno. Rövid kis vers, de nagyon igaz és igen jól rávilágít a lényegre. Ma is minden normális, józan értékrendű, jóérzésű embernek ez a véleménye a cigányokról, amit ez a kis mű pár sorban, tömören, ám annál frappánsabban összefoglal. Íme a vers:



Vörösmarty Mihály:


EGY BARNA CSUFOLÓDÓ TRÉFÁSRA


A Barnaság nem igen nagy dísz ugyan,

De mégis türhető.

A gyáva tréfa még inkább nem az,

S ez már nem türhető.


Börzsöny, 1822



Tehát:

Bizony valóban nem előnyös, ha valaki cigány. Persze azt, hogy cigánynak született, önmagában még nem tartják az emberek problémának, de a velük kapcsolatos dolgok miatt, amiket sok-sok keserű tapasztalatból már nagyon jól tudnak -hogy 10 -ből még a legjobb esetben is max. 1 nevezhető úgy-ahogy normálisnak- óvatosak és bizalmatlanok velük, megjegyzem, teljesen jogosan és érthetően. De míg egy cigány nem viselkedik deviánsan, addig a rendes emberek sem fogják elítélni és bántani, pusztán az etnikuma és a bőrszíne miatt.


A viszont egyenesen elkeserítő, hogy a cigányok kb. 97-98%- ára az a jellemző, amit a kérdésemben is már említettem, leírtam, és a versben szereplő "tréfa" szót ma már ezekre a szavakra lehet minden mennyiségben cserélgetni:


élősködés, hazudozás, rongálás, csendháborítás, zaklatás, lopás, csalás, rablás, garázdaság, erőszak, gyilkosság, kéjgyilkosság stb. stb. stb... hadd ne soroljam fel az összeset még egyszer.

Hát persze, hogy az emberek ezt már nem tolerálják, teljesen természetes.

2014. jan. 25. 21:49
 26/44 A kérdező kommentje:
Yádernyúl én már írtam, hogy igen sajnálom azt a néhány cigányt aki normális, de már nagyon sokan leírtuk elég világosan és érthetően a tényekkel együtt azt is, hogy az emberek ha tehetik miért kerülik nagy ívben általánosságban az összes cigányt..
2014. jan. 25. 21:58
 27/44 yádenyúl ***** válasza:
Jó, értem..
2014. jan. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Yádenyúl, te viszonylag értelmes cigánynak tűnsz, kár hogy minden ezredik ilyen csak...

A radikális integráció a cigányok érdeke is, de csak radikális eszközökkel érhető el, be kell fejezni a segélyosztást és a liberális seggnyalást... És gondolom te is tudod, hogy ezt csak egy párt hajlandó megtenni a parlamentben, igaz? Ők pedig hadilábon állnak veletek, szóval paradoxon a helyzet...

2014. jan. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

Amúgy abban igazad van, hogy ez az EU és a politikusok nem kis hibája is. Az integrációhoz viszont meghatározó fontosságú lenne az is, hogy Te néped is beilleszkedni, asszimilálódni akarjon komoly szándékkal, örökre búcsút intve a primitívségnek és a bűnöző életmódnak. A baj csak sajnos ott van, a néped túlnyomó többségének ez esze ágában sincs -a jóindulatot ők soha nem viszonozzák, hanem a lehető legpofátlanabb módon -a lehetséges végletekig mindig elmenve- visszaélnek vele..

Radikális ám egyszersmind humánus megoldás ennek a ténynek a fennállásával.. Neked mégis milyen konkrét elképzelésed van?

2014. jan. 25. 22:59
 30/44 A kérdező kommentje:
Igen, ha minden cigány olyen lenne amilyennek Te tűnsz, nem is lenne semmi baj. Épp az a probléma, hogy a sokkal nagyobb részük sajnos nem ilyen, és nem is akarnak megváltozni.
2014. jan. 25. 23:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!