Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek elfogadott és...

Szerintetek elfogadott és természetes lesz az valamikor, hogy az ember önként meg akar halni?

Figyelt kérdés

Pl. lennének a jövőben direkt ilyen intézmények, hogy csak úgy bemegy az ember, kitölt egy kérdőívet, aláírja, hogy teljes tudatában döntött így, lepapirozzák az öröklést meg egyebeket, beszáll egy kis kapszulába vagy gépbe és ledarálják fájdalommentesen, elaltatják vagy valami.

Ja, nem akarok öngyilkos lenni, csak felvetődött a kérdés. :D

Jobb, mint most ezek a vonat elé fekvések, érfelvágások meg kiugrálások a 10. emeletről vagy hídról.


2014. máj. 16. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az egymáson való segítésnek kellene természetessé válnia és akkor nem sokan akadnának, akik meg akarnak halni.A magányossal törődni, a betegségtől szenvedőről fokozottabban gondoskodni, hogy elviselhetőbbek legyenek a fájdalmai.A vagyont igazságosabban elosztani, hogy senkinek ne kelljen állati sorban élve nélkülöznie.A cél tehát egy emberibb világ megteremtése kellene legyen, nem pedig egy pusztít, halálba segítő világé, mert ez utóbbi, akárhogy is nézzük, bűn és hosszabb távon siralmas következményei lehetnek.
2014. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak a gondolataimban olvastál volna a kérdés kapcsán.

Ez is öngyilkosságnak számít.

2014. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

"edarálják fájdalommentesen" <-- Ezt így, ebben a formában nem tudom elképzelni XD


Egyébiránt szerintem soha nem lesz ilyen. Már csak azért sem, mert nagyon könnyű lenne vele visszaélni. Bevisznek, "összephotoshopozzák" a papírokat, te meg mehetsz a levesbe. Utólag a kutya sem mondja meg, hogy azt te annyira nem is akartad...

2014. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Bár alapvető jogának kellene lennie az embernek, hogy a saját életével maga rendelkezhessen, mint tudjuk, ezt is elvennék az embertől, és törvényeket, vallási szabályokat hoznak ellene, ahelyett, hogy olyan társadalmat, civilizációt hoznának létre, ahol az embereknek eszükbe sem jut előbb meghalniuk, minthogy az természetes lenne.

Egy olyan világ, ahol az Önki(szolgáló üzlet) mellett Öngyi(lkos szolgáltatás) is lesz (lásd [link] címadó novellájában), az még embertelenebb és gonoszabb lesz, mint a mostani.

2014. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Asimovnak volt egy olyan jövőképe, amiben a technika meg az orvostudomány fejlődésével kb addig élsz, ameddig akarsz. Ott eldönthetik, hogy mikor elég.


Ilyen esetben tudom elképzelni.

2014. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Igen mikor én felvetettem magamban ezt a kérdést, arra jutottam, hogy

- ez öngyilkosság, ez által kivitelezhetetlen

- visszaélésre ad okot

Pedig jó lenne valami fájdalom mentes szuri, ahol nem kell takarítania a másiknak utánad, vagy balesetet, fennforgást előidézni, traumának kitenni másokat. Vannak a betegek, hajléktalanok, akik kilátástalannak találják a jövőt. Én gyáva lennék megölni magam. Rengetek visszafizethetetlen az adósság, csalódottság a társadalomban, na de mi van akkor, ha hirtelen felindulásból szánja el magát az ember...

2014. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Általában hirtelen felindulásban lesznek öngyilkosok is, itt meg odamegy, még kitölti a papirokat, elbeszélget, addig 100-szor átgondolja, nem hiszem hogy ezáltal megugrana az öngyilkosok száma drasztikusan. Mégis valahogy elfogadottabb lenne mindenkinek, mint hogy megtalálod valami rokonod az erdőben felkötve magát, ahol csak a döbbenet meg a miértek maradnak.
2014. máj. 16. 14:45
 8/14 anonim ***** válasza:

Furcsa, nem hittem, hogy más is gondol ilyen dolgokra.

Hány éves vagy és mi kapcsán ötlött fel ez benned?

2014. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Az emberek felfogása, hozzáállása a dolgokhoz eddig is sokat változott az évezredek alatt, talán egyszer lesz ilyen is. De azt kétlem, hogy a közeljövőben. Majd talán egyszer.
2014. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden másképp lenne, ha nem lenne ez a társadalmi szakadék, szegények, középréteg, gazdagok.

Az a feltevésem, ha lenne mondjuk középréteg és gazdagok (akik ált rejtve maradnak)minden jobban működne a világon.

2014. máj. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!