Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkinek megfelelni?...

Mindenkinek megfelelni? Komolyan ez az elfogadott mindenhol?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy az utóbbi időben (kb fél év) egyre jobban elkezdtem "nem másoknak megfelelni kényszeremet levetkőzni".


Sokan azt mondják rossz hatással vannak rám a barátaim, mert vannak dolgok, amiket nem csinálok meg, kihúzom magam alóluk (NINCS szó arról, hogy mindenkivel összefekszek, drogozok, igazolatlanul lógok). Viszont tényleg többet hiányzok az iskolából, mint régebben (már érettségizett vagyok), a közösséget elutasítom (főleg azért, mert előítéletesek, kicsinyesek). Lehet, hogy az embernek eljön az életében az a pillanat, amikor elege van a körülötte lévőkből. Nekem jó pár év kellett, hogy az elfojtott sérelmeket így adjam ki.


Jól tudom, én makacs vagyok... de elítélendő, ha megpróbálom kiállni az igazamért!? Tény, hogy a felnőtt nagyvilágban nem fogják tolerálni, ott nyilván hallgatni is fogok, csakhogy akkor már olyannyira befordul az ember, hogy kedve nem lesz semmihez. Komolyan ez az élet? Hogy úgy éljünk, hogy nem önmagunk szabadsága legyen előrébb, hanem, hogy a másik ne gondoljon rosszat arról, ahogy élünk, gondolkodunk és cselekszünk!?


Kérlek, írjatok valami kis saját történetet, veletek volt-e hasonló helyzet és hogyan jutottatok ki a gödörből! Nagyon hálás lennék az olyan tanácsokért, akik nem bírálnak, hanem józan ésszel, magukba tekintve adnak tanácsot!


20 éves lány.


2014. jún. 2. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megúszod a felsőbbrendűség-érzet utcáját, akkor szép karrier lehet ebből, vezetőként, tulajdonosként akár. Felülemelkedsz a saját "működéseiden" is, és egyszerű, kiszámítható emberek vesznek körül, legalábbis ha nem bolygatod nagyon meg a megszokott környezetüket, akkor elég jól követhetők és valljuk be, ugrathatók.


Persze nem cél ugratni őket, de az jó, hogy átlátsz a szitán. Lehet, hogy csak harminc év múlva teljesedik be a kis jóslatom, de az irányultság világos. Több van az életedben, és tisztában vagy vele. Sok-sok erőt, nagy-nagy kitartást és kellően nyitott szívet kívánok neked ahhoz, hogy jól kamatoztasd a hatalmadat, amivel megírod a saját történetedet!

2014. jún. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, mert most körülbelül olyan, mintha én lennék a rossz (évek alatt őszintén, ez az első, hogy a nem biztonságos "mások szerint rossz oldalt" választom! :( Köszönöm szépen!!!! :)
2014. jún. 2. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit, a szavaid pendítik a húrokat.
2014. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"közösséget elutasítom (főleg azért, mert előítéletesek, kicsinyesek)"-vigyázz, bele ne ess ebbe a csapdába. :)

Ha valaki előítéletes, és te ezért elítéled, akkor te is előítéletes vagy..:D Ördögi kör. :)

Az igazadért állj ki, abban nincs semmi rossz. :)

Viszont az ember közösségi lény, ebből eredhet, hogy adunk mások véleményére, te is, én is, mások is. Ki jobban, ki kevésbé. :) Ha valakiről nagyon rosszat gondolnak, akkor az társadalmilag hátrányos helyzetet teremthet számára. :)

Ezért is amikor valamit cselekszünk, jó esetben mérlegeljük, hogy az milyen megítélést kap. Pl: nem fogok hangosan énekelni egy buszon, még ha jól is esne, mert valószínűleg zakkantnak néznének, és az épp nem hiányozna. :D

Viszont, ettől még nem kell mindig úgy tennünk, hogy az mindenkinek jó legyen, illetve, képtelenség is lenne. :)

Egy saját példa: szerettem régen Mansont hallgatni, elmenni a koncertjére. :) és fel is vállaltam ezt. Sokan idiótának néztek emiatt. Holott, attól, hogy érdekesnek találtam, amit csinált, én még nem váltam őrjöngő idiótává, és nem is értettem egyet minden tettével. Ugyanakkor pont nem érdekelt, hogy ki szól meg ezért. :)

2014. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, ördögi kör!


Csak nehéz elfogadnom, ha valakit bírálnak, mert akkor nekem is bírálnom kell a bírálót... :( Jó lenne olyan emberek között, akik tényleg elvetik ezt, és mindent megbeszélnek, majd hallgatnak a másikra... de ez a sok kavarodás.

2014. jún. 3. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!